Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izgleda da ćemo ipak završiti ispod 5000 danas.

Ajde, pa nemam ja toliko što me zafrkavate[wink]
Nego…..naravno da je išlo po diskontu, sada je pitanje je li preslagivanje unutar jedne kuče pa naravno po što nižoj cijeni transakcija, ili nešto drugo.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

DA vidiš netko je malo skinuo TOZ-a, inaće poo meni nevjerojatno da se trži na ovim cijenama TOZ, zadnja promjena GUPA, donosi samo vrijednost zemljišta od ca. 1 100 kuna po dionici.
To da ništa drugo nemaju niti branda , niti prihoda , niti imovine .
Eto kad me vućete za jezik.[cool]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ajde, pa nemam ja toliko što me zafrkavate[wink] Nego…..naravno da je išlo po diskontu, sada je pitanje je li preslagivanje unutar jedne kuče pa naravno po što nižoj cijeni transakcija, ili nešto drugo.

To bi moglo biti unutar PBZ-a. PBZ fondovi su jako unutra, možda je dio kupio mirovinksi.


DA vidiš netko je malo skinuo TOZ-a, inaće poo meni nevjerojatno da se trži na ovim cijenama TOZ, zadnja promijena GUPA, donosi samo vrijednost zemljišta od ca. 1 100 kuna po dionici. To da ništa drugo nemaju niti branda , niti prihoda , niti imovine . Eto kad me vućete za jezik.[cool]

Imamo GUP, trebamo DUP. Još barem godinu dana.
Baričević i Marković žele čim veći udio u TOZ-u i neće baš ići u revalorizaju vrijednosti imovine.

Inaače prodaja stanova je potpuno stala. Pogledaj Novu galeriju, Centar Elustor (po 1600€), zgradu Tehnike.
Sve na zagrebačkoj, a kupknje ni od korova.

Kako nam je završio CROBEX?

Plus 2,04 ili?

i sta se desilo sa ingrom da je zavrsila na 52k, koliko je to komadica proslo po toj cijeni na kraju?



Imamo GUP, trebamo DUP. Još barem godinu dana.
Baričević i Marković žele čim veći udio u TOZ-u i neće baš ići u revalorizaju vrijednosti imovine.

Inaače prodaja stanova je potpuno stala. Pogledaj Novu galeriju, Centar Elustor (po 1600€), zgradu Tehnike.
Sve na zagrebačkoj, a kupknje ni od korova.

Da, stali malo stanovi, osjeti se. Inace ona zgrada od tehnike na zagrebackoj je katastrofalno losa lokacija, nije ni cudo da nejde. Bandic isto u minusu u sesvetama, nemoze prodat. Ali to je isto dosta slaba lokacija.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

ovo mi je najluđi dan na burzi do sad koji sam doživio!

čak mu ni onaj bolesni potop ne može konkurirat!

iako je emocija pada 100x jača od emocije rasta!

živjeli! [thumbsup]

Preko puta zgrade Tehnike je centar Elustar. Spustili su na 1630€ i ne mogu prodati ništa, a ostala gradilišta im stoje. mislim da će ići još niže.

Prenjeto s foruma business.hr: Što se danas događalo na burzi

Stari mornar, @Jurica 18.12.07 15:00
” Fondovi su zapravo izvršili nešto što se zove SWAP transakcija. To otprilike izgleda ovako
Fond A ima dionicu npr. D1
Fond B ima dionicu npr. D2
Fond A je spreman prodati fondu B dionicu D1 po cijeni 95% zadnje cijene i istu kupiti po cijeni od 105% pod uvjetom da fond B fondu A proda dionicu po cijeni od 95% zadnje cijene pod uvjetom da istu otkupi za 105% vrijednosti. Fondovi plate samo brokersku proviziju (što je manje od dnevnih gubitaka koje sada imaju) i u trenutku rušenja cijene dokupljuju dionice koje su prodali po 95% cijene. Na koncu dana i jedan i drugi fond ima rast od cca 4%, i jeftino su dokupili dionice, jer u trenucima takvog pada ulagači koji nisu obaviješteni o poslu ( i nemoraju biti) panicno prodaju dionice. Legalan i pametan potez, pitanje koliko moralan.”
Ima smisla[thumbsup]

vise nema drasticni padova moguce je ova sedmica malo gore i stagnacija do pocetka godine jer fondovi ce sad bit puni kesa a pocetak godine na posooooooooooooooooo

New Report

Close