Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vistman:

Sve mi se ovo počelo toliko gaditi da mi je strpljenje na teškoj kušnji … Ono što vrijedi po FA kod nas na burzi ne vrijedi ništa, a ono što ne vrijedi ništa vrijedi previše. Pa dosta mi je da me insajderi i razni meneđerčiči raznih i kalibara fondova z.jebavaju i povlače me za nos već više od pola godine.

Vani loše – kod nas loše, vani dobro – kod nas loše, kod nas loše – zse loše, kod nas dobro – zse loše, uvijek 1 + 1 = -2. E pa ne hvala.

Neće ovi naši fondovi vidjet moje pare pa nek svoje vrte na taj način. Nije mi jasno koji je cilj bio pumpati toliko cijene ove godine u 1q, pa da se ovo događa. Što su mislili da su ljudi budale pa da neće pare povlačiti ako ne vide rezultat nakon pola godine …

Kad samo netko sa informacijom može zaradit onda je to sve banana …

Samo neka trguju povlaštenim, znaš, uvijek se najbolje uzdati use i u svoje kljuse, sve što je dobiveno nije dobro, upravljanje financijama zasigurno je najteži zadatak.
Ponekad je težak put do zvijezda kada ideš normalnim putem, bez pomoći i inside, koje god znam ljude sve bi napravili da imaju info jer nemaju vremena učiti, njih to ne zanima samo ih zanima lova. Lova bez muke – LAKA LOVA.
Na kraju, edukacija i učenje su najbolji put do ostvarenja + sreća + hrabrost. Sve ostalo je kocka, a tada je bolje zaokruživati LOTO brojeve.
A baš zbog takvih koji ne žele učiti smučilo mi se zadnjih mjeseci, jer kada gledam u što ulažu i zašto, dođe mi plakati.
Pa samo u zadnjih par godina uložio sam čitavo bogatstvo kupujući knjige, o vremenu da i ne pričam. Ovo nije hvaljene, već put jednog malog investitora koji želi biti veliki.[thumbsup]

Slažem se s tobom. Ja sam od početka godine ulagao po fundamentima i sada sam skoro na 0. OK, to je rizik burze i nisam ljut niti razočaran zbog toga, pogotovo jer sam neke stvari eksperimentirao i popušio. I to je OK. Ali nemam više strpljenja kad znam da mogu svoju lovu uložiti i na ozbiljnija tržišta. Najgore je što je kod nas normalo da svi imaju nekakav info i nitko to ne sankcionira, burza živi i radi na taj način. Pa ti onda prakticiraj TA na tome. A vani lijepo odeš u ćuzu za to na kekoliko desetaka godina.
Međutim vrlo lako da bi oni koji su inside info došli do kapitala za koju godinu mogli ostati bez njega kada takav info više neće vrijediti i trebati će znanje. A to bi zaista mogla biti već i iduća godina (barem jednim dijelom).

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"


vistman: ” Sve mi se ovo počelo toliko gaditi da mi je strpljenje na teškoj kušnji … Ono što vrijedi po FA kod nas na burzi ne vrijedi ništa, a ono što ne vrijedi ništa vrijedi previše. Pa dosta mi je da me insajderi i razni meneđerčiči raznih i kalibara fondova z.jebavaju i povlače me za nos već više od pola godine. Vani loše – kod nas loše, vani dobro – kod nas loše, kod nas loše – zse loše, kod nas dobro – zse loše, uvijek 1 + 1 = -2. E pa ne hvala. Neće ovi naši fondovi vidjet moje pare pa nek svoje vrte na taj način. Nije mi jasno koji je cilj bio pumpati toliko cijene ove godine u 1q, pa da se ovo događa. Što su mislili da su ljudi budale pa da neće pare povlačiti ako ne vide rezultat nakon pola godine … Kad samo netko sa informacijom može zaradit onda je to sve banana … ” Samo neka trguju povlaštenim, znaš, uvijek se najbolje uzdati use i u svoje kljuse, sve što je dobiveno nije dobro, upravljanje financijama zasigurno je najteži zadatak. Ponekad je težak put do zvijezda kada ideš normalnim putem, bez pomoći i inside, koje god znam ljude sve bi napravili da imaju info jer nemaju vremena učiti, njih to ne zanima samo ih zanima lova. Lova bez muke – LAKA LOVA. Na kraju, edukacija i učenje su najbolji put do ostvarenja + sreća + hrabrost. Sve ostalo je kocka, a tada je bolje zaokruživati LOTO brojeve. A baš zbog takvih koji ne žele učiti smučilo mi se zadnjih mjeseci, jer kada gledam u što ulažu i zašto, dođe mi plakati. Pa samo u zadnjih par godina uložio sam čitavo bogatstvo kupujući knjige, o vremenu da i ne pričam. Ovo nije hvaljene, već put jednog malog investitora koji želi biti veliki.[thumbsup]

sam si reko kad je vani dobro kod nas loše itd … čemu onda knjige, bače nnovac, loša investicija:)?? … kod nas pravila ne postoje, ” idemo dalje”

Cookie Monster

“Velike korekcije američkog manjka usporit će svjetsku ekonomiju”

Business.hr/Hina
17.12.2007 11:36
Pročitaj komentare(0)

Rast globalnog gospodarstva vjerojatno će usporiti zahvaljujući velikim korekcijama američkog manjka u bilanci plaćanja, no zapadanje u recesiju trebalo bi biti izbjegnuto, kazao je talijanski ministar gospodarstva Tommaso Padoa-Schioppa za londonski list Financial Times.
“Predviđam razdoblje u kojem će ukupan iznos dugova vjerojatno dovesti do usporavanja u svjetskom gospodarstvu”, ocijenio je on u razgovoru za taj financijski dnevnik u izdanju od ponedjeljka.

“Zbog demografskih i ostalih razloga Europa po mome mišljenju ne može rasti dovoljno snažno da bi u potpunosti kompenzirala usporavanje američkog gospodarstva”, upozorio je, dodajući kako za to nisu sposobna ni azijska gospodarstva u razvoju.

Padoa-Schioppa je ustvrdio da bi u slučaju usporavanja gospodarskih aktivnosti moglo doći do pojačanog protekcionizma. Upozorio je da bi takav razvoj situacije mogao rezultirati manjkom u vanjskotrgovinskoj razmjeni Europe sa svijetom.

Pa ipak, svjetsko bi gospodarstvo po njegovim procjenama trebalo nastaviti rasti, no po stopama za nekoliko postotnih bodova nižim od onih kojima smo nedavno svjedočili. Kao razlog zbog kojeg bi Europa još teže mogla biti pogođena tim usklađivanjem istaknuo je nedostatak fleksibilnosti valutnih tečajeva u Aziji.


Da nije najava kakvog porezića od ….zna se..

nije kolega treba napunit novcanike za kupovinu, mislim opcu potrosnju svjetlucavih darova…
mi smo vam takva nacija daj sta das pa da krenem peglat kartice…
sam da mi jos neko kaze da nam je lose, nabij… ga

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Po meni ovakve vijesti su nešto najgore za cijelo čovječanstvo:

Volkswagen prodao rekordnih 3,37 milijuna vozila

Njemački div automobilske industrije Volkswagen (VW) u prvih je 11 ovogodišnjih mjeseci prodao rekordnih 3,37 milijuna vozila, što je za 8,8 posto više u usporedbi s istim razdobljem prošle godine, objavio je taj najveći europski proizvođač automobila.

Vaš link

Da li ti svjetski proizvođači automobila razmišljaju o sutra, osim o svojim debelim trbusima i profitima?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

mjenjam navijački slogan, “Idemo dolje” [smiley][smiley][censored][bye]

Moderatora treba zabranit!!!


Po meni ovakve vijesti su nešto najgore za cijelo čovječanstvo:

Volkswagen prodao rekordnih 3,37 milijuna vozila

Njemački div automobilske industrije Volkswagen (VW) u prvih je 11 ovogodišnjih mjeseci prodao rekordnih 3,37 milijuna vozila, što je za 8,8 posto više u usporedbi s istim razdobljem prošle godine, objavio je taj najveći europski proizvođač automobila.

Vaš link

Da li ti svjetski proizvođači automobila razmišljaju o sutra, osim o svojim debelim trbusima i profitima?

A u cemu je razlika izmedju njih i vas koji ste se uzgraktali na sav glas kad se spomenul PKD i kojima je moto za glasanje bio “necu SDP jer oni hoce uvesti PKD”? Po meni je to isto sebicno razmisljanje, NHF. Autor nije glasao za SDP.

Evo i mali komentar moje malenkosti:
Kod nas je uvijek bila na djelu “dogovorna” ekonomija. Na zapadu je slična situacija, ali puno suptilnije i ne na burzi. Zna se točno tko će šta i koliko (pogledajmo samo kvote EU-a i sl)
Dakle, ko je dobrih živaca i dalje će se pokušati “ogrebati” u igri fondova i mislim da je to daleko unosnije od nekakvih nekretnina kako neki zagovaraju, a koje su davno dosegle svoj plafon. Nekretnine su s druge strane sigurne investicije, ali prinosi su daleko manji.
Primjer:
Kupiti stan od 50m2 za 130.000 EUR i iznajmljivati za 200-300 EUR mjsečno = 3.600EUR godišnje
Uložiti 130.000 EUR na burzu/fondove i uz minimalnu dobit od 30% ostvariti 40.000 EUR godišnje.

Normalno, na zapadu su normalni prinosi 8-15% i prate gospodarski rast, ali kod nas će to još malo potrajati. Koliko, vidjet ćemo [proud]

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti


valentine: ” Po meni ovakve vijesti su nešto najgore za cijelo čovječanstvo: Volkswagen prodao rekordnih 3,37 milijuna vozila Njemački div automobilske industrije Volkswagen (VW) u prvih je 11 ovogodišnjih mjeseci prodao rekordnih 3,37 milijuna vozila, što je za 8,8 posto više u usporedbi s istim razdobljem prošle godine, objavio je taj najveći europski proizvođač automobila. Vaš link Da li ti svjetski proizvođači automobila razmišljaju o sutra, osim o svojim debelim trbusima i profitima? ” A u cemu je razlika izmedju njih i vas koji ste se uzgraktali na sav glas kad se spomenul PKD i kojima je moto za glasanje bio “necu SDP jer oni hoce uvesti PKD”? Po meni je to isto sebicno razmisljanje, NHF. Autor nije glasao za SDP.

nisam ni ja ali svaka čast autoru

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


A u cemu je razlika izmedju njih i vas koji ste se uzgraktali na sav glas kad se spomenul PKD i kojima je moto a glasanje bio “necu SDP jer oni hoce uvesti PKD”? Po meni je to isto sebicno razmisljanje, NHF. Autor nije glasao za SDP.

SDP niti HDZ ne zagađuju zrak. Nisam glasao ni za jedne ni za druge. Mislim da ovi kaj su dobili samo su kratkoročno dobar izbor, a ovi kaj su izgubili bolji dugoročni izbor, ali bez g. Jurčića bez kojeg bi danas SDP sigurno formirao Vladu, zar ne? Tip je trabunjao i imao je samo jednu svrhu, nažalost, trebalo ju je pronaći između redaka.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Da li ti svjetski proizvođači automobila razmišljaju o sutra, osim o svojim debelim trbusima i profitima?

J… se njima za nama isto kao i nama za njima,iskreno i otvoreno,svi mi mislimo na svoj profit i svoju guzicu,i Vi i ja kolega,da stvarno mislimo na sebe i da smo stvarno spremni žrtvovati sebe za cijelo čovječanstvno sad bi bili volonteri u africi,a ne bi sjedi li za kompom i vrebali kao predatori da snimimo gdje danas pokupiti pare..[wink]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ha ha, na HT-u se liparilo na tisuće komada dionica a sad cijena pada za kunu na stotinjak komada. Jad i mizerija.

New Report

Close