Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i dalje se tržište stišće prema dolje [cry] što nije ni čudo s obzirom da je crni ponedjeljak na svim burzama…globalna nesigurnost se nastavlja i moglo bi to sve potrajati i do kraja prvog polugodišta iduće godine…
evo npr. kod nas su neke tvrtke ostvarile povijesne rezultate…već sada je jasno da je sanader naložio dragićeviću da prezentira dobre rezultate ine na kraju godine kako god zna…a ovaj će malo smanjiti amortizaciju, poslati fakture za sječanj u prosincu i sl. HT će per se biti možda najbolji rezultati zauvijek, brodari iskazuju velike dobiti…i kanditori također…o bankama da i ne prićam…skuplja hrana (što je globalna realnost) pomoći će profitabilnosti prehrambenog sektora…dlkv, mgma, adriatica uspiješno šire poslovanje po regiji…

ali to sve nije dosta da nadvlada ovaj naš globalni strah…izgleda da će medvjeđa vremana još potrajati…

Alien:

Bitno da su neki naivci danas prognozirali crobexu +5% [tongue]

Samo se bojim da su još veći naivci oni koji očekuju rast sredinom prvog mjeseca.
Rekao bi da oporavak i rast u 2008 pocinje tek u petom mjesecu i trajat ce do 12. mjeseca.
Do tad cemo se crvenit.

ne slažem se sa tobom iz dva razloga .prvi je što bi fondovi i dalje trpili gubitke i rasipavanje investitaora a drugo uvijek im je do sada bilo lakše pogurati prvu polovicu godine maximalno pa drugu polovicu laganini.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


uvakvu prognozu možeš dati jedino ako posjeduješ telepatske sposobnosti tj. ako si baba vračara. nitko drugi na svijetu ovako nešto sa sigurnošću ne može izjaviti stoga okani se ovakvih glupih izjava.

“prognozirao sam Crobex iznad 5000 bodova danas…” – toliko od tebe i tvojih pametnih izjava[thumbsup]

Izgleda da ipak ti posjeduješ telepatske sposobnosti, no nešto ti štekaju.
No tko sam ja tebi proturiječim?
Kako god ti kažeš burzovni stručnjače.



@alien

prognozirao sam Crobex iznad 5000 bodova danas, a rast od 5% dnevno nikad u životu nisam prognozirao jel to graniči s glupošću ili posjedovanjem određenih informacija.
uostalom još uvijek je moguće da završi iznad 5000 bodova, takvih je obrata bilo u zadnje vrijeme.

Zake ste se vi nasli prozvanim? Znam ja jako dobro tko je prognozirao +5 [wink]

Mislim da je rješenje da se većina sa ovog foruma počne baviti nečim drugim i da izvučemo novac iz dionica naprimjer nekrtninama po Dalmaciji i Istri . Puno je manje stresno ,a pametni fondovi neka vrte dionice između sebe u krug i tako to rade. Mali su stvarno dobro iscijeđeni.

prognoziraju amateri, to ti je uvijek tako, oni koji znaju time se ne bave, imaju pametnijeg posla[undecid]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Sve mi se ovo počelo toliko gaditi da mi je strpljenje na teškoj kušnji … Ono što vrijedi po FA kod nas na burzi ne vrijedi ništa, a ono što ne vrijedi ništa vrijedi previše. Pa dosta mi je da me insajderi i razni meneđerčiči raznih i kalibara fondova z.jebavaju i povlače me za nos već više od pola godine.

Vani loše – kod nas loše, vani dobro – kod nas loše, kod nas loše – zse loše, kod nas dobro – zse loše, uvijek 1 + 1 = -2. E pa ne hvala.

Neće ovi naši fondovi vidjet moje pare pa nek svoje vrte na taj način. Nije mi jasno koji je cilj bio pumpati toliko cijene ove godine u 1q, pa da se ovo događa. Što su mislili da su ljudi budale pa da neće pare povlačiti ako ne vide rezultat nakon pola godine …

Kad samo netko sa informacijom može zaradit onda je to sve banana …

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

He,he Febo mislim da si danas najxxo.[proud]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Alien:

Bitno da su neki naivci danas prognozirali crobexu +5% [tongue]

Samo se bojim da su još veći naivci oni koji očekuju rast sredinom prvog mjeseca.
Rekao bi da oporavak i rast u 2008 pocinje tek u petom mjesecu i trajat ce do 12. mjeseca.
Do tad cemo se crvenit.

Ja se ne usudim dati tak daleko prognozu. No dogodi li se ovo sto vi prognozirate do 5. mjeseca mislim da bi pokoji fond mogao gecrkt a to bu onda prilicno sokantno za nase trziste.


Sve mi se ovo počelo toliko gaditi da mi je strpljenje na teškoj kušnji … Ono što vrijedi po FA kod nas na burzi ne vrijedi ništa, a ono što ne vrijedi ništa vrijedi previše. Pa dosta mi je da me insajderi i razni meneđerčiči raznih i kalibara fondova z.jebavaju i povlače me za nos već više od pola godine.

Vani loše – kod nas loše, vani dobro – kod nas loše, kod nas loše – zse loše, kod nas dobro – zse loše, uvijek 1 + 1 = -2. E pa ne hvala.

Neće ovi naši fondovi vidjet moje pare pa nek svoje vrte na taj način. Nije mi jasno koji je cilj bio pumpati toliko cijene ove godine u 1q, pa da se ovo događa. Što su mislili da su ljudi budale pa da neće pare povlačiti ako ne vide rezultat nakon pola godine …

Kad samo netko sa informacijom može zaradit onda je to sve banana …

Samo neka trguju povlaštenim, znaš, uvijek se najbolje uzdati use i u svoje kljuse, sve što je dobiveno nije dobro, upravljanje financijama zasigurno je najteži zadatak.
Ponekad je težak put do zvijezda kada ideš normalnim putem, bez pomoći i inside, koje god znam ljude sve bi napravili da imaju info jer nemaju vremena učiti, njih to ne zanima samo ih zanima lova. Lova bez muke – LAKA LOVA.
Na kraju, edukacija i učenje su najbolji put do ostvarenja + sreća + hrabrost. Sve ostalo je kocka, a tada je bolje zaokruživati LOTO brojeve.
A baš zbog takvih koji ne žele učiti smučilo mi se zadnjih mjeseci, jer kada gledam u što ulažu i zašto, dođe mi plakati.
Pa samo u zadnjih par godina uložio sam čitavo bogatstvo kupujući knjige, o vremenu da i ne pričam. Ovo nije hvaljene, već put jednog malog investitora koji želi biti veliki.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


febo: ” uvakvu prognozu možeš dati jedino ako posjeduješ telepatske sposobnosti tj. ako si baba vračara. nitko drugi na svijetu ovako nešto sa sigurnošću ne može izjaviti stoga okani se ovakvih glupih izjava. ” “prognozirao sam Crobex iznad 5000 bodova danas…” – toliko od tebe i tvojih pametnih izjava[thumbsup] Izgleda da ipak ti posjeduješ telepatske sposobnosti, no nešto ti štekaju. No tko sam ja tebi proturiječim? Kako god ti kažeš burzovni stručnjače.

današnje trgovanje traje još 4,5 sata a prognozirati pomak od +/- 0,5-1% u jednom danu je jedna stvar a
davati prognoze o kretanju indexa za tamo negdje 6 mjeseci do godine dana je nešto sasvim drugo.
uostalom ako si siguran što tvrdiš, molim te potkrijepi argumentima.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Da nije najava kakvog porezića od ….zna se..

New Report

Close