Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Treba razmotriti različita razmišljanja,analize i izjave koja su po meni dobrodošla.Najnoviji je primjer na bussinesu oko Optime gdje ljudi nisu imali kritički osvrt na poslovanje firme i cijenu dionice,sad čitatelji u svojim komentarima bjesne zašto novinar nije prije objavio kritički osvrt(kritički osvrt ne mora biti nužno negativan-u ovom slučaju je).
Zbog toga smatram da slušajući tj čitajući različita mišljenja,saznanja i analize možemo racionalnije donositi odluke.
Naravno svako za sebe donosi odluku i snosi posljedice iste.
U osnove ulaganja ulazi i procjena rizika,jedan od njih je i politički rizik.U ovom našem slučaju se zna da bez obzira tko osvoji vlast neće moći uvesti porez na kapitalnu dobit.HDZ jer neće,a SDP jer ne može-jer ni jedan njihov koalicijski partner to ne podržava(pogotovo HNS i R.Čačić koji svoju lovu drži u invest.fondovima-sam izjavio na TV).
Između ostalog zbog toga su fondovi sve navedeno već ugradili u trenutnu cijenu dionica,završavaju poslovnu godinu i rezimiraju rezultate za istu,te neće dopustiti veće cijenovne oscilacie.
Usput predlažem pogledati graf TA za CROBEX,ako imate mogućnost gledanja sa svim mogućim indikatorima.

također mislim da u ponedjeljak idemo gore preko 5000 bodova.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


također mislim da u ponedjeljak idemo gore preko 5000 bodova.

He ,he za to znat ne moras bit genije,pitanje je di cemo zavrsit do petka[embarass]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

tamo di smo i krenuli! [cool]


Treba razmotriti različita razmišljanja,analize i izjave koja su po meni dobrodošla.Najnoviji je primjer na bussinesu oko Optime gdje ljudi nisu imali kritički osvrt na poslovanje firme i cijenu dionice,sad čitatelji u svojim komentarima bjesne zašto novinar nije prije objavio kritički osvrt(kritički osvrt ne mora biti nužno negativan-u ovom slučaju je).

To je žalosno ali mišljenja sam da taj članak nije smio biti objavljen prije upravo zato što je kritički u negativnom smislu. A ako je to i blizu stine onda jao si ga nama, takvi slučajeva ima kod nas koliko hočeš, npr, LKPC i dokap. I uvijek isti novinari

&

Ukoliko bude nova-stara vlada pozitivno utjecala na tržište, kao što je politička nestablinost prije i nakon izbora(doba neizvjesnosti i političkih prepucavanja) negativno utjecala mišljenja sam da nas očekuju sretniji i zeleniji dani!A onda opet,nadam se, idemo(korak) dalje![thumbsup]

P.S. Nisam baš pristaša HDZ-a, ali vjerujem da će ovako biti bolje za nas na burzi!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Nisam siguran, da cemo znacajno rasti iduci tjedan, možda na pocetku tjedna malko, ali ozbiljan rast bi mogao poceti tek u iscekivanju GI u pocetku 2008. IMHO i nije neka vijest, da je Sanader dobio mandat, pa to je bilo ocekivano. Druge godine znacajno ulogo ce igrati fundamenti, treba ce biti dosta pažljiviji kod odabira dionica.. Osobno preferiram energtiko, prehrano, brodare i neke građevinare..[thumbsup]

Ma više sam nego siguran da ćemo rasti ovaj tjedan valjda će se vlada potruditi da nas bar malo obraduje pred Božićne i Novogodišnje blagdane. [thumbsup][thumbsup][thumbsup]


Ma više sam nego siguran da ćemo rasti ovaj tjedan valjda će se vlada
potruditi da nas bar malo obraduje pred Božićne i Novogodišnje
blagdane. [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Vidjecemo, vazno je da ne rokamo više, a pravo trgovanje ocekujem za koji mjesec dana…[proud]


tamo di smo i krenuli! [cool]

ej kolega , da te nema trebalo bi te izmislit ! Nitko me tak ne nasmijava na forumu ko ti .
Sva sreća da si odblokiran opet !


Ma više sam nego siguran da ćemo rasti ovaj tjedan valjda će se vlada potruditi da nas bar malo obraduje pred Božićne i Novogodišnje blagdane. [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

znači za tebe je čitava trgovina vrijednosnim papirima u državi pod kontrolom vlade. pa ne živimo u Boliviji ili
Venezueli.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Imam jedno pitanje:

Recimo da imamo ovu situaciju:

Najbolje ponude [ DIOK-R-A ]
Kupnja Cijena
120 615,00
34 607,00
70 603,00
20 601,00
20 596,00

Cijena Prodaja
604,00 100
612,85 20
617,00 21
619,00 204
620,00 50

Ovaj nalog na 615,00 (120kom) ce kupiti prvi dok ovaj drugi na 670,00 nece nista kupiti?
jel to dobra racunica?

Sto ako se sad stavi neki novi nalog od 120 komada na 130 kuna?
Tada taj nalog kupuje iznos na 604 i na 612,85, a ovaj nalog na 615,00 ostaje na kupnji?

Hvala.

Mea parvitas.

New Report

Close