Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bal: ” Sad ćemo čekati da sanader složi vladu … pa ćemo onda čekati reakcije na ZERP pa onda opet nešto treće. Mislim da je sve ovo samo traženje razloga ovakvog stanja na tržištu. Nisam pametan [undecid] ” upravo tak to su sve gluposti,razlog uvijek mozes naci za pad i rast.Treba se brinut kolko ce firme zaraditi i imati dobiti,kolko su realni fundamenti i tak.Ovo ostalo su sve gluposti[wink]

Ma tako je wikinže [thumbsup]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

wiking:

Bal: ” Sad ćemo čekati da sanader složi vladu … pa ćemo onda čekati reakcije na ZERP pa onda opet nešto treće. Mislim da je sve ovo samo traženje razloga ovakvog stanja na tržištu. Nisam pametan [undecid] ” upravo tak to su sve gluposti,razlog uvijek mozes naci za pad i rast.Treba se brinut kolko ce firme zaraditi i imati dobiti,kolko su realni fundamenti i tak.Ovo ostalo su sve gluposti[wink]

Ma tako je wikinže [thumbsup]

Nije tako. Fundamenti su samo jedan od desetak razloga koji čine cijenu dionice. Politika nije ništa manje zastupljena kao ni optimizam i pesimizam.
dakle ponedjeljak Crobex +5.[wink]

Milanović nema ni trunke ponosa i časti! Čak i sada kad je Sanader službeni mandatar, Milanović odbija priznati poraz i čestitati mu, već najavljuje daljnje rovarenje ne bi li mu maznuo kojeg zastupnika.
Zamislite tragedije da se takav čovjek (koji je par dana nakon završetka izbora šutnuo nogom u dupe svog prvog suradnika Ljubu Jurčića), dočepao uloge da vodi državu!!! Njegov egocentrizam i sujeta već su koštali SDP, a ovako bi koštali i cijelu državu! [bye]

Ignore: KressoM, delux

@Borbeni,
niko ne može pomoć firmi koja loše posluje ni politika ni optimizam ulagača.
I to da će Crobex na +5,zvuči mi malo preoptimistično ,ali ti si takvi i lipo te čut[thumbsup]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

U ponedjeljak na otvaranju mogla bi se desit euforija retail investitora ali bez podrške fondova to će biti kratkog daha, dakle i dalje sve ostaje na njihovoj odluci.

Koliko je držanje po strani dobra odluka po njih samih vrlo je upitno, mislim da bi bolji efekt postigli blagim ušminkavanjem prinosa još u ovoj godini, jer pustimo prinos od početka godine , on je zadovoljavajući, ovako bi zadržali i one investitore u fondove koji su se kasnije uključili i koji su još uvijek u minusu

Mislim da su u najvećim problemima manji fondovi koji nemaju dugi staž od osnutka, oni imaju problema sa gotovinom definitivno, pravi market makeri su mirovinci ,oni su uvijek puni love.

Nema još puno radnih dana do kraja godine pa teško da će crobex više od 5000 -5100 bodova.


Milanović nema ni trunke ponosa i časti! Čak i sada kad je Sanader službeni mandatar, Milanović odbija priznati poraz i čestitati mu, već najavljuje daljnje rovarenje ne bi li mu maznuo kojeg zastupnika. Zamislite tragedije da se takav čovjek (koji je par dana nakon završetka izbora šutnuo nogom u dupe svog prvog suradnika Ljubu Jurčića), dočepao uloge da vodi državu!!! Njegov egocentrizam i sujeta već su koštali SDP, a ovako bi koštali i cijelu državu! [bye]

Upravo se slažem sa svakim dijelom ovoga što si rekao .
I sreća naša što je taj zalutali u politiku izgubio izbore .
Ali nažalost bojim se da je ovo tek početak njegovog zajebavanja svih nas i da ćemo ga još morati dugo gledati na političkoj sceni.
SITAN SI KOMUNJARO MILANOVIĆU A MI IDEMO DALJE BEZ TEBE !

u svakom slučaju u ponedjeljak će biti lijepo za pogledati na monitor.
[thumbsup]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Milanović nema ni trunke ponosa i časti! Čak i sada kad je Sanader službeni mandatar, Milanović odbija priznati poraz i čestitati mu, već najavljuje daljnje rovarenje ne bi li mu maznuo kojeg zastupnika. Zamislite tragedije da se takav čovjek (koji je par dana nakon završetka izbora šutnuo nogom u dupe svog prvog suradnika Ljubu
Jurčića), dočepao uloge da vodi državu!!! Njegov egocentrizam i sujeta već su koštali SDP, a ovako bi koštali i cijelu državu!

Suglasan u svemu. Uz jedan mali dodatak: Ne sviđa mi se ni pomisao da nakon nekoliko dana, tijekom saborske sjednice i glasovanja za izbor nove hrvatske Vlade ponestane zastupničkih glasova, tj. u ‘zraku’ bude manje od 77 ruku, a to je sudeći po izjavama Z.M. i V.P. itekako mogući scenarij.
Koji bi to gubitak vremena za nas bio?! A vrijeme je novac![sealed]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Ne sviđa mi se ni pomisao da nakon nekoliko dana, tijekom saborske sjednice i glasovanja za izbor nove hrvatske Vlade ponestane zastupničkih glasova, tj. u ‘zraku’ bude manje od 77 ruku, a to je sudeći po izjavama Z.M. i V.P. itekako mogući scenarij. Koji bi to gubitak vremena za nas bio?! A vrijeme je novac![sealed]

mislim da postoji jedna priličan problem za milanovića i pusićku – ako na takav način onemoguće sastavljanje vlade, prilično jasno prizivaju ponavljnaje izbora, a na tim novim izborima bi mogli biti pometeni. jako je velik broj ljudi koji su sada glasali za SDP i HNS ali bi poslije ova 3 tjedna bili presretni da im se da prilika da promijene svoj glas [thumbsup]


avax10: ” Milanović nema ni trunke ponosa i časti! Čak i sada kad je Sanader službeni mandatar, Milanović odbija priznati poraz i čestitati mu, već najavljuje daljnje rovarenje ne bi li mu maznuo kojeg zastupnika. Zamislite tragedije da se takav čovjek (koji je par dana nakon završetka izbora šutnuo nogom u dupe svog prvog suradnika Ljubu Jurčića), dočepao uloge da vodi državu!!! Njegov egocentrizam i sujeta već su koštali SDP, a ovako bi koštali i cijelu državu! ” Suglasan u svemu. Uz jedan mali dodatak: Ne sviđa mi se ni pomisao da nakon nekoliko dana, tijekom saborske sjednice i glasovanja za izbor nove hrvatske Vlade ponestane zastupničkih glasova, tj. u ‘zraku’ bude manje od 77 ruku, a to je sudeći po izjavama Z.M. i V.P. itekako mogući scenarij. Koji bi to gubitak vremena za nas bio?! A vrijeme je novac![sealed]

Mandatar je u velikoj prednosti jer ima puno ruku koji idu uz vladajuće bez obzira koja strana sastavlja vladu, No u ponedjeljak se zbog toga neće ništa posebno dogoditi.

Podržavam mišljenje da će u ponedjeljak u prvim minutama CROBEX naglo početi rasti zbog malih i neiskusnih ulagača koji će ovo imenovanje Sanadera za mandatara shvatiti kao poziv na kupnju dionica jer kao on neće oporezovati dionice.Međutim,mislim da će porast cijena ostati bez podrške fondova koji su već sve ovo ugradili u cijenu.Sam glasnogovornik Zagebačke burze je prije neko vrijeme (u doba krize dionica) izjavio da ova previranja oko formiranja vlade neće bitno utjecati na cijene dionica,što se ubrzo i pokazalo točnim jer se vrlo brzo crobex stabilizirao na jednom nivou na kojem se brani upravo od fondova što se vidi u zadnjih nekoliko dana .
Dakle, oni koji budu neoprezno i ne pitajući za cijenu u ponedjeljak kupovali dionice mogli bi nastradati u momentu ulaska fondova u obranu probijanja crobexa od postignute razine(oko 5000 bodova),tj vjerojatno će se izložiti riziku da izgube novce u vrlo kratkom vremenu.
Možda nisam u pravu ,ali iznosim samo svoje mišljenje.


Podržavam mišljenje da će u ponedjeljak u prvim minutama CROBEX naglo početi rasti zbog malih i neiskusnih ulagača koji će ovo imenovanje Sanadera za mandatara shvatiti kao poziv na kupnju dionica jer kao on neće oporezovati dionice.Međutim,mislim da će porast cijena ostati bez podrške fondova koji su već sve ovo ugradili u cijenu.Sam glasnogovornik Zagebačke burze je prije neko vrijeme (u doba krize dionica) izjavio da ova previranja oko formiranja vlade neće bitno utjecati na cijene dionica,što se ubrzo i pokazalo točnim jer se vrlo brzo crobex stabilizirao na jednom nivou na kojem se brani upravo od fondova što se vidi u zadnjih nekoliko dana .
Dakle, oni koji budu neoprezno i ne pitajući za cijenu u ponedjeljak kupovali dionice mogli bi nastradati u momentu ulaska fondova u obranu probijanja crobexa od postignute razine(oko 5000 bodova),tj vjerojatno će se izložiti riziku da izgube novce u vrlo kratkom vremenu.
Možda nisam u pravu ,ali iznosim samo svoje mišljenje.

Sad najedanput politika nema veze sa dionicama a dosad smo svi ili barem većina pisali da ima. Si prespavao zadnjih mjesec dana![cool]

New Report

Close