Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hoće li živnuti malo nakon ovog….

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,12,12,,101561.jl[pray]

Robizg

ja nisam komentator cnbc-a

prenosim mišljenja komentatora koji su svi redom rekli da buffeta nikad takvog nisu vidli i ne, nije bio sretan!

a ti i buffet ste prijatelji il? [rolleyes]

tržišta titraju u cijelom svijetu i bojim se da nas čeka mogućnost za više negativnih vijesti nego pozitivnih…ne bi ja odbacivao buffetova upozorenja…čovjek je dokazao da zna i da nema obićaj plašiti javnost…
pogledajte malo amere…niti smanjenje kamate za 25 BPts im nije bilo dosta i odmah oborili indekse za 1,5%…


tržišta titraju u cijelom svijetu i bojim se da nas čeka mogućnost za više negativnih vijesti nego pozitivnih…ne bi ja odbacivao buffetova upozorenja…čovjek je dokazao da zna i da nema obićaj plašiti javnost… pogledajte malo amere…niti smanjenje kamate za 25 BPts im nije bilo dosta i odmah oborili indekse za 1,5%…

zato što su očekivali 0,5%.

btw. u zadnje vrijeme pozorno pratim događanja u americi i europi i ne sviđa mi se to što vidim…fed i eu spuštaju kljućne kamatne stope kako ne bi došlo do sloma financijksih tržišta…ja nisam pobornih oštre monitarne politike, ali kada je ovakva situacija neke prokušane teorije kažu da tada treba zavrnuti pipu…
ovo s smanjivanjem kamatnih stopa meni izgleda kao da ovisnika liječite na način da mu dajete još više droge[shocked]

Bio sam sretniji kad je sve padalo nego sad uz ovakav promet.[undecid]

tu su očekivanja bila veća od ispunjenog

to je kao kada investitori nakon što Jure Radić kaže da su poslovali s 70 milijuna kuna dobiti da će cijena porasti, a nakon izlaska izvješća koje prikazuje 40 milijuna kuna manje dobiti nego što je njezin predsjednik izjavio tjedan dana prije, cijena padne 20%, dođe na isto kao i amerima s kamatama

neispunjena očekivanja = cijena down[embarass]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


btw. u zadnje vrijeme pozorno pratim događanja u americi i europi i ne sviđa mi se to što vidim…fed i eu spuštaju kljućne kamatne stope kako ne bi došlo do sloma financijksih tržišta…ja nisam pobornih oštre monitarne politike, ali kada je ovakva situacija neke prokušane teorije kažu da tada treba zavrnuti pipu… ovo s smanjivanjem kamatnih stopa meni izgleda kao da ovisnika liječite na način da mu dajete još više droge[shocked]

čekaj da mi malo skočimo, da ja odem u cash-r-a

također, pazite što želite da vam se ne i ostvari a onda može biti puno više suza[bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Kako će se lupati u glavu oni koji sada prodaju svoje dionice……..izdržali smo udar na imovinu ( jedno tri mjeseca i to žestoki ) i doživili svašta.I naučili.Ači sad se treba strpiti a ne prodavati…………………….
Sad da imam novaca kupovo bi sve u šta vijerujem ( Koei,Kodt,Belje…….).
Ali svatko ima svoju taktiku.

Središnja banka FED odlučna da suzbije krizu sa kreditima

Stoga sa Europskom središnjom bankom, Bank of England i Švicarskom središnjom bankom spriječiti će negativan utjecaj kreditne krize

Fed Teams With Central Banks on Credit
Wednesday December 12, 9:11 am ET
By Martin Crutsinger, AP Economics Writer
Federal Reserve Takes Coordinated Action With Other Central Banks to Deal With Credit Crunch

WASHINGTON (AP) — The Federal Reserve announced Wednesday it is coordinating with other central banks to deal with the global credit crunch.
The central bank said it had reached an agreement with the European Central Bank as well as the Bank of England, the Bank of Canada and the Swiss National Bank to address what it termed “elevated pressures” in credit markets.

ADVERTISEMENT

The Fed said that it was creating a temporary auction facility to make funds available to banks and was also setting up lines of credit with the European Central Bank and the Swiss Central Bank that could be used for additional resources.

The Fed said that commercial banks would be able to bid at auction for funds that would be drawn from the Temporary Auction Facility. The money would be intended to help cash-strapped banks raise money needed to keep making loans to businesses and consumers.

The action represented another step by the Fed to deal with a serious credit crunch stemming from the tightening of bank lending standards in the wake of multibillion dollar losses from a rising tide of defaults on mortgage loans.

The Fed announcement came a day after the U.S. central bank cut a key interest rate for the third time this year. That quarter-point rate cut disappointed Wall Street, which pushed the Dow Jones industrial average down by 294 points. Investors had hoped for a bolder response to the growing housing and mortgage crisis in the United States.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

uglavnom banke će zbog svojeg lošeg sustava kreditiranja i procijene rizika, za nagradu dobiti još novaca i po povoljnijim uvjetima kako bi mogle nastaviti kreditiranje…

New Report

Close