Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Croblack: ” Ovo što se danas desilo oko 13h stvarno već prelazi granice zdravog razuma. Toliko nervoze odjednom na burzi samo zato jer su Pankretić i Polančec rekli da se još nisu dogovorili. Ne želim ni pomišljati što bi tek bilo sa tom hrpom paničara da se situacija do kraja okrene i nekim čudom propadnu pregovori HDZ-HSS. ” Možemo se samo moliti[pray]

To je ono što sam pisala prije dva tjedna. Takvi paničari će i upropastiti sve ulagače.

Pa ja ne kužim čemu tolika panika ako SDP složi vladu. Što njima nije u interesu da burza radi? Kome je u interesu da ne radi. Nitko iz SDP-a ne trguje na burzi? Nitko od glasača SDP-a ne trguje na burzi? Istina da će neke dionice tipa IGH osjetiti pad cijene, ali i on će biti trenutan i neće dugo trajati.

Porez na kapitalnu dobit? Pa to su samo neke blesave najave koje se neće dogoditi tako skoro. Uvešće ga i HDZ jer mora uskladiti regulativu ako želi ući u EU. MIFI.

Dok god se o burzi i tržištu kapitala bude pisalo u medijima (a zadnjih mjesec dana je i ima i previše .. uskoro i u dječijem programu HTV-a:) ) nema ni tamo ni amo.

Ja tako razmišljam, a vi?

meni blokira cijeli komp PD – sve druge stranice rade ok – jel’ još kome tako ?[embarass]

dok je otvoren jedan tab sve ok ali kad otvoram dalje zablesira sve… uh [angry]


Plonker: ” Kako je debilan ovaj omx, ili interface prve generacije. Jučer ddjh završio na 227,88 sada je 226 i piše +0,63%. snba završila jučer na 443, sada je 443, a piše +4,58%. To su uočeni ” Gleda se prosječna jučerašnja cijena

To sam i ja primjetio prije nekoliko tjedana, ne razumijem zašto nije sukladno ZSE, već se razlikuje od nje, nije mi jasno tko je u tom prikazu izračuna % pametniji odnosno u pravu ZSE ili PD ???????
Mislim da bi trebalo iskazivati sukladno iskazanom na ZSE !!!!!!!!!


Pa ja ne kužim čemu tolika panika ako SDP složi vladu. Što njima nije u interesu da burza radi? Kome je u interesu da ne radi. Nitko iz SDP-a ne trguje na burzi? Nitko od glasača SDP-a ne trguje na burzi? Istina da će neke dionice tipa IGH osjetiti pad cijene, ali i on će biti trenutan i neće dugo trajati.

Porez na kapitalnu dobit? Pa to su samo neke blesave najave koje se neće dogoditi tako skoro. Uvešće ga i HDZ jer mora uskladiti regulativu ako želi ući u EU. MIFI.

Dok god se o burzi i tržištu kapitala bude pisalo u medijima (a zadnjih mjesec dana je i ima i previše .. uskoro i u dječijem programu HTV-a:) ) nema ni tamo ni amo.

Ja tako razmišljam, a vi?

konaćno jedan jako pametan post.
Kolega svaka čast na realnoj procjeni jer su mi dosadili postovi tipa:
” nema života ako hdz ne formira vladu”
Porez na kapitalnu dobit će biti uveden od bilo koje
strane ako se misli u EU a to neće biti odmah,ako ništa onda
iz razloga što treba 2/3 sabora dignuti ruku za istu stvar a to je
praktički nemoguće
P.S. nisam navijać ni hdz-a ni sdp-a .

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

Podržavam mišljenje macro-a i nema 2 puta:I da SDP dođe na vlast(što je malo vjerojatno) on neće moći uvesti porez na kapitalnu dobit u svom mandatu iz nekoliko razloga:

-ni sami ne znaju ni kako ,ni koliko, ni na šta ,ni u kom periodu(to je bila samo politička poruka da dobiju glasače slabijeg imovnog stanja kojeg je u Hrvatskoj 80%)
-za to treba višegodišnja priprema raznih drugih propisa i usaglašavanja sa domaćom i europskom regulativom
-potencijalni koalicijski partnerSDP-a ,HNS je izričito protiv uvođenja poreza (Vesna Pusić javno izjavila pred predstavnikom SDP na zadnjem predizbornom sučeljavanju.)
-porez na kapitalnu dobit nije uvjet za pristupanje EU,uvjet EU je samo da se promjeni Zakon o tržištu kapitala koji je dosad prisiljavao tvrtke da budu burzi što će se morati izmjeniti. Taj Zakon će biti donesen tokom 2008.g sa početkom primjene u 2009g.


Ovo što se danas desilo oko 13h stvarno već prelazi granice zdravog razuma. Toliko nervoze odjednom na burzi samo zato jer su Pankretić i Polančec rekli da se još nisu dogovorili. Ne želim ni pomišljati što bi tek bilo sa tom hrpom paničara da se situacija do kraja okrene i nekim čudom propadnu pregovori HDZ-HSS.

Ja msilim da to nije panika nego psihološki “butterfly efekt”. Panike nema, iza nas je. Ono što se događa je da svatko misli da drugi paničare, a da je on taj koji će to iskoristiti. Tada taj “znalac” prodaje nebi li za koji sat,dan kupio to isto jeftinije, a jeftinije je zato što će paničari (kojih nema) također rasprodavati. Paničara nema, svi su znalci špekulanti i sami sebi ruše cijenu.
Bok vam.

I'LL BE BACK

Prošli tjedan top 10 promjene – ništa posebno, mirovinci kupuju INA i HT.

….Meni je petak donio niz tehničkih problema, na koje se teško navikavamo u informatičko doba.
Najprije je u kratkom periodu dva puta nestala struja, i to baš u vrijeme silaznog pada dionica. Nakon toga je
crknuo ADSL, i nije se bilo moguće spojiti na internet, tako da nisam bila sigurna da li je to neka zlonamjerna
sabotaža, ili koji drugi vrag. Hitno sam našla lap-top, da vidim kako stoji vodafon. Zaključila sam da ga nije
nitko napunio i da je prazan! Nekako je nakon pola sata došla struja, a operatere na prijavi kvara Elektre, nisi
mogao dobiti, razmišljala sam da bi mogla struja krepati svaki čas. Pa zar baš tada -kad je panika na burzi !?
Nakon toga zove me susjed-prijatelj koji ne može osposobiti ADSL.
Nekako je proradio vodafon, sporo, ko puž, i jedva sam pratila poslovanje burze i zadavala i brisala naloge.
Cijelo popodne čekala sam da krene ADSL.
ETO- toliko s moje strane ……..kad ide …ide …

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

zmrklic :Prošli tjedan top 10 promjene – ništa posebno, mirovinci kupuju INA i HT.

To je super ako mirovinci kupuju INU i HT samo neka agresivno navale da bar malo podignu burzu.[thumbsup]


Prošli tjedan top 10 promjene – ništa posebno, mirovinci kupuju INA i HT.

erste skrb, zaba skrb i reif skrb nastavili prodavati PBZ-R-A, točnije 2438 kom prodano u zadnjih pet promjena prema sda, HYPO skrb ispao iz top 10 u ISTT-R-A a mirovinci i dalje dokupljuju

Heaven or Las Vegas

@Duser,ima li kakvih infoa ko kupuje,makar neslužbenih?Glasine i teorije zavjere dobrodošle[thumbsup]Upit je za PBZ.

New Report

Close