Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne dirajte mi Tempo ! [proud]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Isplati li se uzeti kredit uz zalog dionica? Uputite me ako ima gdje slična tema.


Isplati li se uzeti kredit uz zalog dionica? Uputite me ako ima gdje slična tema.

ma ti se salis ? [wink]

najvrednije stvari u životu su besplatne


tenkista: ” Isplati li se uzeti kredit uz zalog dionica? Uputite me ako ima gdje slična tema. ” ma ti se salis ? [wink]

Zašto bi se šalio?
Na primjer možda je bolje na INU uzeti margin nego je prodavati.

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....


Isplati li se uzeti kredit uz zalog dionica? Uputite me ako ima gdje slična tema.

gledaj tvoj rizik,tvoja volja,tvoja procjena,tvoja racunica i dal mozes mjesecno otplacivat rate

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Fali mi 100000 kunića za kupnju stana, taman za koliko su mi pale dionice zadnjih mjesec dana. Dionice sigurno neću prodavati po ovim niskim cijenama a kako doći do love? Nezaposlen sam pa ne mogu podići kredit. [sad]
Nisam vlasnik kuće već samo suvlasnik, pa i to otpada. Auto vrijedi nekih 7000 eura ako to može kaj pomoći.
Eto, vidite da ima i sirotinje na forumu a oni bi nama porez![undecid]

Navodno da je taj kredit na kratki rok, 1-2 godine. Neznam da li ni banka neće moći raspolagati dionicama ili samo ja. I da li mogu prebiti kredit ako dionice u međuvremenu lijepo porastu?

Našao sam na drugom forumu, ima ta tema i to čak 4 posta. I nabrojene su dionice, no pitanje je koje bi sada dionice uzeli po “ovima novima” kriterijima. Najjednostavnije da mi netko sa foruma posudi, pa ako bude imao sreće, vratit ću mu.[proud]


Našao sam na drugom forumu, ima ta tema i to čak 4 posta. I nabrojene su dionice, no pitanje je koje bi sada dionice uzeli po “ovima novima” kriterijima. Najjednostavnije da mi netko sa foruma posudi, pa ako bude imao sreće, vratit ću mu.[proud]

Ne kužim…. Pitaš za Margin kredit? Ako da onda ti oni dopunjuju popis dionica svaki mj. ili češče. A što se tiće založenih dionica i njih možeš prodavat. Bitno je da imaš određenu cifru, nije bitno da li u dionicama ili u kešu.

you think your special you do, i can see it in your eyes

Koliko znam margine više nitko ne daje. Ali to ti i tako nije rješenje nego lombardni gdje dobiješ pare i možeš s njima što te volja.

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

tenkista:

Našao sam na drugom forumu, ima ta tema i to čak 4 posta. I nabrojene su dionice, no pitanje je koje bi sada dionice uzeli po “ovima novima” kriterijima. Najjednostavnije da mi netko sa foruma posudi, pa ako bude imao sreće, vratit ću mu.[proud]

Ne kužim…. Pitaš za Margin kredit? Ako da onda ti oni dopunjuju popis dionica svaki mj. ili češče. A što se tiće založenih dionica i njih možeš prodavat. Bitno je da imaš određenu cifru, nije bitno da li u dionicama ili u kešu.

U životu nisam dizao nikakav kredit, tu sam teški amater. A ove margine i lombarde, apsolutno nemam pojma o tome. Jednom sam kratko razgovarao telefonom s bankom i rekla mi žena da se dionice ne diraju dok se kredit ne otplati. Ovo što ti kažeš, da čak i ja mogu prodavati, to bi bilo super.

Imam margin u VABI i radim sa založenim dionicama što me volja. Bitna je ukupna cifra. Ali ako tebi treba keš onda je bolje lombardni a i ako margine ne daju onda je to jedino preostalo da uzmeš.

you think your special you do, i can see it in your eyes

New Report

Close