Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kangar: ” tenkista: ” Što se tiče cijene zemljišta (na onom forumu nema nikog pa pišem tu) u mojoj općini je 1 kvadratni metar 1 Eur koliko sam zadnje čuo a vi pišete cijenu minimalno 3-4 Eura. Onda se meni valjda isplati kupiti? ” Tenkista koliko sam shvatio to je bilo 3-4000 eura po hektru a to je onda 3-4000/10000m2, ispadne manje nego u tvojoj općini ” Sad sam ovo vidio, hvala. ostaje pitanje još samo za kune i Eure.

Sad mi se čini logičnije u kune a možda u 7-8 mjesecu kada tečaj padne kupiti eure odnosno kada kuna ojača.


Bemu hektare. U mojoj općini je 1 kvadratni metar 1Eur. Jedno jutro ili jedna ral ima 1600 kvadratnih metara, dakle 1 jutro dođe 1600 Eura. Mislio sam da je hektar 100 kvadratnih metara ali tu su u pitanju ari. Koliko kod vas dođe jedno jutro to vi meni recite? I još mi samo recite što se tiče oročenja. Da li je netko oročivao kune uz valutnu klauzulu? Koliko sam shvatio : oročim npr. 73000 kuna a u banci to vode kao 10000 Eura. Ukoliko Eur ode na 9 kuna kod isplate banka meni isplaćuje 90000 kuna plus kamatu koja je nešto, oko 1 % manja.Rekla mi sad na telefon iz banke da se ne gubi na tečajnoj razlici jer se sve obračunava po srednjem tečaju ali moram doći tamo za točne podatke. Je li ovo sve glatko kako meni izgleda: ne moram kupovati eure i gubiti na tečajnoj razlici a kamate dobijem ko na Eure i ne moram se bojati da eur ne poraste. Ako netko to zna i to bi bilo sve. Hvala!-

a u kojoj si opcini, mozda bolje neprecjenjene parcele kupovati kao i dionice…
Gorski kortar i Lika raste a Slavonija je tak tak ali Banovina je potencijal, vjeruj meni[thumbsup]
zainteresirao sam te? eh da tamo možeš nać ekipu preko Une i šverat marke ej znaš šta to znači MARKE HELLO[proud]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

je u pravu si sa orocenjem, kamata u banci je najvise 7%, bolje kupi jutro zemlje i daj ga u arendu, po jutru dobijes 500kn, sto je oko 5% od cijene a zemlja ide gore kad dodemo u eu, pa razmisli[smiley]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Jutro zemlje je u Slavoniji u arendi je 100 eura ili oko 700 kn,tek da se zna.

sta je to arenda?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Negdje se kaže renta,negdje arenda to bi ti u stvari značilo zakup(iznajmljivanje) zemlje na određeni period (godinu ili više godina,računa se na godinu toliko i toliko).
Znači imaš obradivu poljoprivrednu zemlju ne želiš je obrađivati iz bilo kojih razloga i da nebi zjapila prazna i neobrađena daješ ju u arendu(rentu,zakup) nekom tko je želi obrađivati.
A on ti za to daje godišnje 700kn za jutro(tako se u mom djelu Slavonije računa zemlja između seljaka).
Kad država (općina)iznajmljuje zemlju ona raspisuje natječaj za zakup određene poljoprivredne površine(parcele ili bloka parcela) i računa zakupninu po hektaru,dakle ne po jutru.
Koliko je hektar jutara to ne znam jer se ne bavim poljoprivredom,ali mi se čini da je hektar nešto veći od jutra zemlje(mislim da je 1h negdje 1,2 ili 1,3 jutra).
Ako netko zna točno nek napiše.

hektar je kolko ja znam nesto manje od 2 jutra.. hvala za arendu..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

1 jutro = 0.57 hektara..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

1 jutro = 1.600 čhv ( četvornoh hvati )
1 čhv = 2 m x 2 m = 4 kvadratna metra

znači 1 jutro = 6.400 m2 a 1 ha = 10.000 m2

poslije bitke svi su vojnici generali

s tim da je cetvorni hvat 3.6 kvadrata[tongue], a ne 4.. oces da ti prodam koju dionicu?[wink]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


s tim da je cetvorni hvat 3.6 kvadrata[tongue], a ne 4.. oces da ti prodam koju dionicu?[wink]

A kolko je cetvorni hvat u laktovima kvadratnim?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Jedinice za površinu
1 circulal mil (CM) = 0,000506707 mm2 = površina kruga promjera 1 mil; služi kao jedinica za presjeke u SAD-u.
1 četvorni palac = 1 square inch (in2) = 645,16 mm2
1 četvorna stopa = 1 square foot (ft2) = 144 in2 = 0,0929 m2
1 square yard (yd2) = 1296 in2 = 9 ft2 = 0,8361 m2
1 acre = 4046,86 m2 = 4849 yd2 = 0,4047 ha
1 četvorna milja = 1 q mi = 640 acres = 2,59 km2
1 mm2 = 1550 in2 = 10,674 ft2 = 1,196 yd2
1 ha = 10000 m2 = 2,471 acres = 0,01 km2 = 2780 četvornih hvati
1 km2 = 100 ha = 0,3861 sq mi
1 četvorni hvat = 3,5967 m2
1 jutro = 1600 četvornih hvati = 5755 m2

New Report

Close