Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Drzat novce u kunama je definitivno rizicnije nego u EUR-ima, pogotovo u zemlji sa velikim trgovinskim deficitom. [tongue]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

… KREDIT ZA SEBE DA U FRANCIMA, ali oročenja niti slučajno u francima, pa to je sitniš od kamata!!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

..čekaj malo, krediti u kunama za stambenu namjenu….. sa 9 % godišnje kamate, nek samo nude kome hoće,
i potrošačke i nenamjenske i kakve god hoće…. može i 10-11 % god.kamata. Taman posla.
Mislim da ste pobrkali štednju i kredite. Kunski krediti – limitirani, i u kvotama, sa depozitima i bez , sa
policama osiguranja i bez, jamcima i bez.. kredita ko šalate !.
Apsolutno, kratkoročna štednja manjih iznosa – 6.5 kamata % u kunama / do tri mjeseca/ Sve duže- u eurima !!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Već sam 2-3 puta mijenjao u zasnjih 3-4 godine. Koliko pušim na 100 Eura da kupim pa danas sutra prodam. Oko 30 kn čini mi se. Znam da bi bilo najbolje kupiti stan ali nemam dovoljno.


Koliko pušim na 100 Eura da kupim pa danas sutra prodam. Oko 30 kn čini mi se.

5 – 10 kn (ako ne računamo banke)…. zavisi od ponude i potražnje (slično kao i kod dionica..)

Nije majka klela sina što je kock'o... već što se išao vadit'!!!


I onda (pošto bi već danas trebao odlučiti) treba li promijeniti kune u eure ili ne?

u zadnjih 5-6 godina se nikako nije isplatilo (nije imalo efekta) mijenjati kune u eure…. međutim mora i tečaj jednom krenuti prema gore pošto je nerealan, kao što se i navodno balon zse ispuhati…. moje mišljenje: čim se tečaj eura približi 8 kn trebalo bi lagano prebacivati u eure…

Nije majka klela sina što je kock'o... već što se išao vadit'!!!

pišete gluposti.
1. tečaj se neće mijenjati, a ako se promijeni, to će biti samo u korist kune zato što kuna nema dovoljno na tržištu i banka je već 3 puta intervenirala da zaustavi jačanje kune
2. kredite ne dižite ni slučajno u CHF jer ta je valuta jaka čim se pojavi nova kriza u svijetu, a bit će toga idućih 30 godina sigurno, a onda franak ide na 5,5 kuna
3. oročite u kunama – kamata je najveća

tenkista:

I onda (pošto bi već danas trebao odlučiti) treba li promijeniti kune u eure ili ne?

u zadnjih 5-6 godina se nikako nije isplatilo (nije imalo efekta) mijenjati kune u eure…. međutim mora i tečaj jednom krenuti prema gore pošto je nerealan, kao što se i navodno balon zse ispuhati…. moje mišljenje: čim se tečaj eura približi 8 kn trebalo bi lagano prebacivati u eure…

Nije se isplatilo?? Ali nije se znalo. A moralo se i zbog dionica i zbog nekih drugih stvari.


Nije se isplatilo?? Ali nije se znalo. A moralo se i zbog dionica i zbog nekih drugih stvari.

o tome pričam… ako je izvor prihoda u kunama onda uopće nije bila neka frka odmah trčati u mjenjačnicu i kupovati eure i gubiti na tečajnoj razlici kada bi ponovo zatrebale kune… kod nas je tako još iz juge kad je tečaj s obzirom na inflaciju skakao po 10% u jednom danu…

Nije majka klela sina što je kock'o... već što se išao vadit'!!!

Što se tiče cijene zemljišta (na onom forumu nema nikog pa pišem tu) u mojoj općini je 1 kvadratni metar 1 Eur koliko sam zadnje čuo a vi pišete cijenu minimalno 3-4 Eura. Onda se meni valjda isplati kupiti?

evo i mene ovdje oko zemljista kad nitko nije tamo [undecid]

moze li se negdje pronaci kolike su prosjecne cijene polj.zemljista u RH?
za usporedbu, ovdje u UK su £8.8k ili cca €13k po hektaru u 2007, s time da je godisnji rast iznad 20%

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!


Što se tiče cijene zemljišta (na onom forumu nema nikog pa pišem tu) u mojoj općini je 1 kvadratni metar 1 Eur koliko sam zadnje čuo a vi pišete cijenu minimalno 3-4 Eura. Onda se meni valjda isplati kupiti?

Tenkista koliko sam shvatio to je bilo 3-4 tisuće eura hektar a to onda ispadne 3-4000eura/10000 m2

New Report

Close