Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da se izbjegne stvaranje panike.
Korekcija zvuči normalno i očekivano dok riječ pad stvara paniku, a to nitko ne želi.
Drugo bi objašnjenje bilo-korekcija u smislu lakšeg pada ili spoticanja dok pad simbolizira nešto drastično a to ipak,većinom,nije slučaj.[huh]

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...


Nekoliko puta sam na forumu pitao: Zašto se kaže korekcija, a ne pad? Zašto se kaže otpustio, a ne prodao? Nikada nisam dobio odgovore.

pa meni bi bilo najlogičnije reći da postoje dvije vrste “pada”: korekcija i trend (bearish market). korekcija bi bila pad koji ne mijenja trend. nego ga samo malo zauzdava ili korigira jer je postao malo prebrz.


Nekoliko puta sam na forumu pitao: Zašto se kaže korekcija, a ne pad? Zašto se kaže otpustio, a ne prodao?
Nikada nisam dobio odgovore.

ma ajde … samo stvar izražavanja.

englezi npr. kad nekog otpuste s posla kažu “we had to let him go”. moš mislit kako su ga eto morali pustit da ode … znogirali čovjeka. a kad te pitaju kod upoznavanja “how do you do”, zadnje na pameti im je da te pitaju kako si. postoje neki izrazi koji se koriste … i to je to.

ja, eto ako moram na veliku nuždu neću reći moram se ići pos.at, negu ću reći da moram na wc ili toalet ili sl.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

asdfgh123:

Nekoliko puta sam na forumu pitao: Zašto se kaže korekcija, a ne pad? Zašto se kaže otpustio, a ne prodao?
Nikada nisam dobio odgovore. ”

ma ajde … samo stvar izražavanja.

englezi npr. kad nekog otpuste s posla kažu “we had to let him go”. moš mislit kako su ga eto morali pustit da ode … znogirali čovjeka. a kad te pitaju kod upoznavanja “how do you do”, zadnje na pameti im je da te pitaju kako si. postoje neki izrazi koji se koriste … i to je to.

ja, eto ako moram na veliku nuždu neću reći moram se ići pos.at, negu ću reći da moram na wc ili toalet ili sl.

Ja sam pak cuo da kad je netko jako ruzan onda se kaze “ruzan si k’o korekcija na burzi” [smiley]

Kaze Hypo Banka u monthly reportu:
Market Outlook: Broad-based sell-off in the last couple of weeks dragged the local benchmark (.CRBEX) to its 7-month low
at 4,574 pts. More worryingly, the Crobex crossed to below its 200-day WMA, whereby the November ZEW equity market
outlook deteriorated sharply by 19 pts to 31 pts.
brrrrrr

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

Kao što sam jučer i najavio, danas smo lagano krenuli prema gore.
Vidjet ćemo što nam donosi sutra.
Možda bude zanimljivo.[cool][cool]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

E da nije Kosova:http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=bd759b69-fc06-4a94-9068-6845baf81682


E da nije Kosova:http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=bd759b69-fc06-4a94-9068-6845baf81682

Ovo ima veoma mali utjecaj.
A da smo u NATO paktu imalo bi i jos manji.
Kada Hrvatska udje u NATO tad ce i vise stranih fondova uci u Hrvatsku.


zzidak: ” E da nije Kosova:http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=bd759b69-fc06-4a94-9068-6845baf81682 ” Ovo ima veoma mali utjecaj. A da smo u NATO paktu imalo bi i jos manji. Kada Hrvatska udje u NATO tad ce i vise stranih fondova uci u Hrvatsku.

Pozivnica stiže za par mjeseci.

Postrojba sa 90 vojnika iz američke sastavnice na Kosovu službeno je preuzela dužnost u logoru Nothing Hill…

jest vijest koju treba imati na umu, ali ne treba zabrinjavati. Bar ne zasad, jer negdje je već objavljeno (The Economist?!) da će se neovisnost Kosova ipak proglasiti, ali s odgodom od 4-6 mjeseci. S velikom vjerojatnošću valja procjeniti da će se u tom vremenskom ‘vakumu’ mnoge strasti smiriti, ali i brojni problemi razrješiti.
Optimistično?
Ne, vrlo realno, posebice ako gore spomenute vijesti budu češće objavljivane!
[yawn]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Postrojba sa 90 vojnika iz američke sastavnice na Kosovu službeno je preuzela dužnost u logoru Nothing Hill… jest vijest koju treba imati na umu, ali ne treba zabrinjavati. Bar ne zasad, jer negdje je već objavljeno (The Economist?!) da će se neovisnost Kosova ipak proglasiti, ali s odgodom od 4-6 mjeseci. S velikom vjerojatnošću valja procjeniti da će se u tom vremenskom ‘vakumu’ mnoge strasti smiriti, ali i brojni problemi razrješiti. Optimistično? Ne, vrlo realno, posebice ako gore spomenute vijesti budu češće objavljivane! [yawn]

I onda je zec pojeo mrkvu, a ja prožvakao zelje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Naslovnica u sutrašnjem Jutarnjem: NEMA POREZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Izjavio Sanader nasjednici Vlade.
Moglo bi sutra biti dobro,,,,,

New Report

Close