Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


u RH nase strane bancice i priuceni financijski strucnjaci su napuhali dionice i to je kljucni faktor..pa objasnite si kako DLKV moze vrijediti 6 X BV ili 100 X P/E…pa toga nema nigdje u svijetu…Dionica DLKV mora ici dolje barem 70% da bi funamenti vrijedili kao npr. Coca-Cola ili Microsoft..Pogledajte LURI – Luka Rijeka sa pokazateljima boli glava ilii pak da ne spominjemo IGH…ljudi pa oni ovise iskljucivo o HDZ-u…o infrastrukturnim projektima koje si vise RH ne moze priustiti zbog zaduzenotsi…Ljudi moji pa zar vam nije jasno da je dosta kontinentalnoj hrvatskoj da Sanader ulaze u Dalmaciju (naseg i vaseg novca) da HSS trazi da se umjesto Peljeskog mosta ulozi u poljoprivredu…dakle nece biti infrastrukturih projekata (da biti ce ih ali drasticno manje)…inflacija je pred vratima, makroekonm pokazatelji su katastrofalni pa to vam veli i dr. Rohatinski sef HNB-a…Ljudi moji, pa da sef FED-a u SAD veli da su dionice prenapuhane istog trena burza je u krahu a kod nas priuceni fin. strucnjaci jos podignu umjetno cijenu dionica…sve je to navlakusa na ljude koji ulazu u fondove koji pak pumpaju cijene…i to vam je isto kao i financijski inzinjering prije par godina, ljudi su ulagali i dobivali fiktivnu zaradu u obliku kamata a gubili glavnicu..Tko moze objasniti da INGR vrijedi 50000kn, ma koja je to fundamentalna analiza, koja to svijetla buducnost moze opravdati…pa cini se i da sam direktor bijezi iz INGR u cash…tvrtka po meni ne vrijedi vise od 7000kn…ili pak Todoriceve tvrtke…ljudi kad bi spojili Todoriceve tvrtke po trzisnoj vrijednosti dionica onda Agrokor vrijedi vise nego NESTLE tj. najveca svjetska prehrambena kompanija…pa to je suludo…Pogledajte apsurd da Tedeschiev Atlantic vrijedi vise od Podravke (koja ima drugu po vel farmaceutsku kompaniju, jace politicke veze Polancec, Mrsic, Friscic tj. HDZ, SDP ili HSS svi iz Koprivnice, drugu po velicini proizvodnju vode, vodece brandove…itd)…Gdje toga ima…Naravno da je sramota da Marinac vec nije odavno dao ostavku jer i sam priznaje da nije nista napravio za Podravku od kada je dosao na celu..nije ni cudo..pa koji to Plivas je negdje nesto napravio…nisu ni sa Plivom iako su godisnje dobivali mld kn od Pfizera za Azitromicin…(Krka vrijedi 3 X vise od Plive)… ZAKLJUCAK….CASH IS KING…Bolje sad prodati nego cekati 10 god da dionice dodu na isti nivo kao gdje su sada…Oni koji imaju malo znanja o fin. analizi, o makroekonomiji, barem malo o politici znaju da je jedini izlaz sto prije prodati…IGH, DLKV, LURI, ATPL, INGR, TEHN, CROS, DLVK, VART, VIRO, SUNH, HTPK, FRNK itd… Naravno ima i dionica koje su povoljne po sadasnjoj cijeni u funamentalnim pokazateljima npr. ISTT, ARNT, KORF, PODR, SLRS, AGMM i jos par njih… SVE U SVEMU… BALON CE PUKNUTI…I TO ZBOG IGH, DLKV, LURI, ATPL, INGR, TEHN, CROS, DLVK, VART, VIRO, SUNH….

ovo je vjerojatno tekst sa nekog foruma. No kako god bilo radi se o paušalnim ocjenama koje sa stvarnosti ne moraju imati nikakve veze. Npr, INGRA koja je ne tako davno pregovarala o poslovima u zemljama bivšeg SSSR u vrijednosti 1,5 mlrd USD u slučaju realizacije takvih poslova postaje jedna od podcjenjenih dionica.
SLRS može duplo gore ako se Župan odluči za prodaju uskoro, a može i dolje ako ih USKOK zgazi zbog manipulacija zemljištem. Što ako NESTLE krene na burzi preuzimati Podravku. Što ako Varteks krene u investicije na svom zemljištu od 2 mlrd. kuna hoće li i onda vrijediti 232 kune. Što ako Gazprom izrazi interes za PTKM….Nije dovoljno misliti da je nešto precjenjeno ili podcjenjeno nešto treba i znati o samoj firmi, financijama i ekonomiji.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


asdgf može link za navedeni tekst? Ovo je očigledno i nedvojbeno pozivanje na kupnju ili prodaju određenih dionica, dakle slučaj za Hanfu.

tekst je od popularnog forumaša warena koji s takvim tekstovima spamira komentare na business.hr


Što ako Gazprom izrazi interes za PTKM….Nije dovoljno misliti da je nešto precjenjeno ili podcjenjeno nešto treba i znati o samoj firmi, financijama i ekonomiji. živjeli.

Ovo mi je prvi glas da se u Petrokemiji PROIZVODI nafta ili plin; ili i jedno i drugo!

plavi:

asdgf može link za navedeni tekst? Ovo je očigledno i nedvojbeno pozivanje na kupnju ili prodaju određenih dionica, dakle slučaj za Hanfu.

tekst je od popularnog forumaša warena koji s takvim tekstovima spamira komentare na business.hr


da, LURI mi je najjače, evo i link:
http://business.hr/Default2.aspx?ref=toppr&ArticleID=8ddfe9df-7175-49fe-ae85-ee6af2702ccd&readcomment=1

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju


asdfgh123: ” u RH nase strane bancice i priuceni financijski strucnjaci su napuhali dionice i to je kljucni faktor..pa objasnite si kako DLKV moze vrijediti 6 X BV ili 100 X P/E…pa toga nema nigdje u svijetu…Dionica DLKV mora ici dolje barem 70% da bi funamenti vrijedili kao npr. Coca-Cola ili Microsoft..Pogledajte LURI – Luka Rijeka sa pokazateljima boli glava ilii pak da ne spominjemo IGH…ljudi pa oni ovise iskljucivo o HDZ-u…o infrastrukturnim projektima koje si vise RH ne moze priustiti zbog zaduzenotsi…Ljudi moji pa zar vam nije jasno da je dosta kontinentalnoj hrvatskoj da Sanader ulaze u Dalmaciju (naseg i vaseg novca) da HSS trazi da se umjesto Peljeskog mosta ulozi u poljoprivredu…dakle nece biti infrastrukturih projekata (da biti ce ih ali drasticno manje)…inflacija je pred vratima, makroekonm pokazatelji su katastrofalni pa to vam veli i dr. Rohatinski sef HNB-a…Ljudi moji, pa da sef FED-a u SAD veli da su dionice prenapuhane istog trena burza je u krahu a kod nas priuceni fin. strucnjaci jos podignu umjetno cijenu dionica…sve je to navlakusa na ljude koji ulazu u fondove koji pak pumpaju cijene…i to vam je isto kao i financijski inzinjering prije par godina, ljudi su ulagali i dobivali fiktivnu zaradu u obliku kamata a gubili glavnicu..Tko moze objasniti da INGR vrijedi 50000kn, ma koja je to fundamentalna analiza, koja to svijetla buducnost moze opravdati…pa cini se i da sam direktor bijezi iz INGR u cash…tvrtka po meni ne vrijedi vise od 7000kn…ili pak Todoriceve tvrtke…ljudi kad bi spojili Todoriceve tvrtke po trzisnoj vrijednosti dionica onda Agrokor vrijedi vise nego NESTLE tj. najveca svjetska prehrambena kompanija…pa to je suludo…Pogledajte apsurd da Tedeschiev Atlantic vrijedi vise od Podravke (koja ima drugu po vel farmaceutsku kompaniju, jace politicke veze Polancec, Mrsic, Friscic tj. HDZ, SDP ili HSS svi iz Koprivnice, drugu po velicini proizvodnju vode, vodece brandove…itd)…Gdje toga ima…Naravno da je sramota da Marinac vec nije odavno dao ostavku jer i sam priznaje da nije nista napravio za Podravku od kada je dosao na celu..nije ni cudo..pa koji to Plivas je negdje nesto napravio…nisu ni sa Plivom iako su godisnje dobivali mld kn od Pfizera za Azitromicin…(Krka vrijedi 3 X vise od Plive)… ZAKLJUCAK….CASH IS KING…Bolje sad prodati nego cekati 10 god da dionice dodu na isti nivo kao gdje su sada…Oni koji imaju malo znanja o fin. analizi, o makroekonomiji, barem malo o politici znaju da je jedini izlaz sto prije prodati…IGH, DLKV, LURI, ATPL, INGR, TEHN, CROS, DLVK, VART, VIRO, SUNH, HTPK, FRNK itd… Naravno ima i dionica koje su povoljne po sadasnjoj cijeni u funamentalnim pokazateljima npr. ISTT, ARNT, KORF, PODR, SLRS, AGMM i jos par njih… SVE U SVEMU… BALON CE PUKNUTI…I TO ZBOG IGH, DLKV, LURI, ATPL, INGR, TEHN, CROS, DLVK, VART, VIRO, SUNH…. ” ovo je vjerojatno tekst sa nekog foruma. No kako god bilo radi se o paušalnim ocjenama koje sa stvarnosti ne moraju imati nikakve veze. Npr, INGRA koja je ne tako davno pregovarala o poslovima u zemljama bivšeg SSSR u vrijednosti 1,5 mlrd USD u slučaju realizacije takvih poslova postaje jedna od podcjenjenih dionica. SLRS može duplo gore ako se Župan odluči za prodaju uskoro, a može i dolje ako ih USKOK zgazi zbog manipulacija zemljištem. Što ako NESTLE krene na burzi preuzimati Podravku. Što ako Varteks krene u investicije na svom zemljištu od 2 mlrd. kuna hoće li i onda vrijediti 232 kune. Što ako Gazprom izrazi interes za PTKM….Nije dovoljno misliti da je nešto precjenjeno ili podcjenjeno nešto treba i znati o samoj firmi, financijama i ekonomiji. živjeli.

Sve je to ‘ŠTO AKO?’
Inače post asdfgh123 nije bezveze.
[undecid]


mika: ” Što ako Gazprom izrazi interes za PTKM….Nije dovoljno misliti da je nešto precjenjeno ili podcjenjeno nešto treba i znati o samoj firmi, financijama i ekonomiji. živjeli. ” Ovo mi je prvi glas da se u Petrokemiji PROIZVODI nafta ili plin; ili i jedno i drugo!

Savo prijatelju, tko je i rekao da se nafta i plin proizvode u ptkm. Morao bi znati da se plin troši itekako u Kutini pa čak i u 6 mjesecu kad je vani 30 C. A Gazprom ima plin…

živio.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

http://www.seebiz.eu/hr/politika/pupovac-biraci-sdss-a-zele-sdp,3260.html

.http://www.javno.com/hr/hrvatska/clanak.php?id=102183

Našao sam to kao komentar. Evo linka Vaš link

Članak vezan za izlazak ATGR na burzu.

Tekst je zbilja površan, neprecizan i zbog toga netočan. Na temelju koje analize su sve one dionice precijenjene? Pa postoji milijun faktora koje treba uzeti u obzir. A po ničemu nisu jednaci primjerice INGRA na 50.000 i Luka RI na 800…. Ili DLKV i… Miješanje svega i svačega, čime se pokazuje neznanje autora, ili možda kakva loša namjera[cool]

Nekoliko puta sam na forumu pitao: Zašto se kaže korekcija, a ne pad? Zašto se kaže otpustio, a ne prodao?

Nikada nisam dobio odgovore.


Nekoliko puta sam na forumu pitao: Zašto se kaže korekcija, a ne pad? Zašto se kaže otpustio, a ne prodao?

Nikada nisam dobio odgovore.

Ne znam točno, ali valjda da se ublaži. Jer riječ korekcija znači da je nešto dosta raslo (ili padalo), pa da se sada korigira (ispravlja) prema stvarnoj vrijednosti… Ne izaziva paniku, jer posvješćuje da je prije toga izišlo izvan okvira “normalnoga”…. – po meni. Za “otpustio” ne znam, ali vjerojatno se podrazumijeva neki drugačiji odnos prema dionicama (“drži” toliko i toliko firme, – otpušta… ) nego kod redovitih prodavača…

New Report

Close