Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odgovor na:
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2361&pg=157&#lastpost

Sve teme su nam postale iste, a postoji jedna koja sluzi za ovo.


[thumbsup][thumbsup] [yawn]

najvrednije stvari u životu su besplatne

gledam sinoć indekse u Sjevernoj i Južnoj Americi sve preko 2-4% gore
u Europi jučer isto tako od 1,5 do 4,1 u Irskoj
Jutros u Aziji sve se zeleni od 2 do 4,5% u plusu.

A kod nas?[pray]

dan je pametniji od noći

Kod nas? Pročitaj par prethodnih postova i par zadnjih stranica ove teme

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2361&pg=160

pa će ti biti jasno što je i zašto kod nas i kome za to možemo “zahvaliti”.

Ignore: KressoM, delux

Mislim da je krajnje vrijeme da prestanete trenutno stanje iskljucivo vezivati za izbore, ako sdp dodje na vlast burza ide u propast ili sta.. Pa nije vam ovo Gvatemala ili Honduras u [censored]

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


Imam jedno-dva pitanja:Znate li još koju državu u Evropi i svjetu gdje predsjednik države kaže za jednu dionicu koja kotira na da je ta firma monoplist na tržištu,da je sumnjiv način njene privatizacije i da ju je potrebno dodatno oporezovati i još doda da su to njegove ustavne ovlasti da to izjavi. Drugo :Ima li koja država jednog od dva glavna kandidata za premijera koji izjavljuje da će kad dođe na vlast uvesti porez na kapital i onda na pitanje zašto ruši burzu odgovara .Pa zar sam ja tolika faca da mogu utjecati na burzu.Koja smo mi debilna država i nacija kad takve ljude dovodimo na najveće položaje u državi,zato nam je kako nam je .Zato se ne mojte čuditi da u sljedećim mjesecima prije nego se dogovore za vlast još debelo zaronimo ispod ove razine CROBEX-a. Pa nisu stranci ludi držati dionice u takvim državama,zato prodaju dionice iskrcavaju se i sele što dalje od našeg balkana. A mi se čudimo i pitamo tko to tamo iskrcava tolike količine i ruši cijenu.

možda su obojica u CASH-R-A pa pripremaju teren za dokup[smiley]


Mislim da je krajnje vrijeme da prestanete trenutno stanje iskljucivo vezivati za izbore, ako sdp dodje na vlast burza ide u propast ili sta.. Pa nije vam ovo Gvatemala ili Honduras u [censored]

U Kini sami komunisti i rast 130%[shocked]


Mislim da je krajnje vrijeme da prestanete trenutno stanje iskljucivo vezivati za izbore, ako sdp dodje na vlast burza ide u propast ili sta.. Pa nije vam ovo Gvatemala ili Honduras u [censored]

Naravno da za ovaj pad nisu krivac isključivo izbori, ali da su u veeelikoj mjeri tome doprinjeli – jesu! U protivnom bismo se i mi već dobrim dijelom oporavili, a i ponedjeljak, kad se smatralo da će HDZ dobiti mandat za sastav vlade, donio je rast od preko 2%, koji je kasnije, kad se vidjelo da će biti problema s davanjem mandata HDZ-u, počeo padati.


U Kini sami komunisti i rast 130%[shocked]

Da, baš zato jer su sami.

Ignore: KressoM, delux


…Ili, pogledajmo to iz drugog kuta: da je recimo SDP ili HNS osvojio tih 66 mandata, a HDZ 56, da li bi Mesić nastupio jednako ili bi odmah rekao da će mandat dati najjačoj stranci (SDP/HNS)? Mislim da je odgovor svima jasan i kao takav je porazan za demokraciju u HR. …

pa … dao bi ako bi mu donijeli dokaz da imaju 77 mandata. nhf, nije da branim Mesketa, naprovaljivao se zadnjih mjesec dana i mislim da bi trebao dati mandat Sanaderu.[cool]

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

Torrrente:

Mislim da je krajnje vrijeme da prestanete trenutno stanje iskljucivo vezivati za izbore, ako sdp dodje na vlast burza ide u propast ili sta.. Pa nije vam ovo Gvatemala ili Honduras u [censored]

U Kini sami komunisti i rast 130%[shocked]

Na tržištu kapitala najteža je neizvjesnost, nestabilnost, nesigurnost. Da je rješeno ovako ili onako, bilo bi drugačije, ali dok je god sve nesigurno, bit će ovako nekako….

dobroooo jutroooooo[smiley]
-dali se ovo monitor izblesirao ili je netko pomješao HT i ERNT?[rolleyes]
Kupnja – ERNT-R-A
100 2.800,00
5 2.795,00
33 2.780,01
8 2.780,00
3 2.761,20

Prodaja – ERNT-R-A
63 343,70
3 2.800,00
3 2.830,00
6 2.859,99
50 2.860,00


pa … dao bi ako bi mu donijeli dokaz da imaju 77 mandata. nhf, nije da branim Mesketa, naprovaljivao se zadnjih mjesec dana i mislim da bi trebao dati mandat Sanaderu.[cool]

Da ne pišem ponovo, evo samo C/P s druge teme:

Evo danas u Jutarnjem listu jedne situacije o kojoj sam govorio – HSS/HSLS izjavili da će pregovore o mogućoj koaliciji bilo s HDZ-om, bilo s SDP-om, započeti tek NAKON što Mesić odredi mandatara za sastav vlade! E sad me zanima kako će to Mesić izvesti jer uz ovakav stav, odnosno bez glasova HSS/HSLS-a ni HDZ ni SDP neće moći Mesiću “dokazati” da imaju 77 zastupnika. Znači, po Mesićevim tumačenjima (jer nitko nema dokaz za 77 glasova) , on bi sada morao raspisati nove izbore ako se želi striktno držati svog tumačenja Ustava! Ajde da baš vidimo hoće li biti tako!

Ignore: KressoM, delux

Ne kužim da im toliko treba da se dogovore, pa ako rade u interesu naroda nek se sjednu svi za stol i dogovore u roku 24 sata. Ovako samo benzin troše vozajući se okolo.

Cookie Monster

New Report

Close