Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Croblack: ” Moram priznati da me ovakvo razmišljanje zabrinjava, ne odnosi se samo na vas. Ako rast Crobexa od skoro 1% usred korekcije “nije dovoljan” onda se stvarno bojim da nas čeka još mnogo razočarenja na ovom našem tržištu. ” Mene kolega vise zabrinjava kad procitam vase “usred korekcije”. A kak nazivate ovo sto je trajalo preko mjesec dana i skrkalo crobex sa preko 5500 na 4600? Pocetkom korekcije? Jer ako je ovo tek pocetak onda smo naje… Ono na sto ciljam jest da su predvidjanja raznih koelga da ce trzite snazno up ili down ovisno o izbornom pobjedniku cisti burek.

Ja se nisam služio takvom terminologijom i pogotovo nisam prognozirao snažan rast u slučaju pobjede HDZ-a. Međutim uvjeren sam da bi se, u slučaju da SDP sastavi Vladu i nastavi biti ustrajan u namjeri uvođenja poreza na kapitalnu dobit, to itekako negativno odrazilo na naše tržište. Uostalom vidjet ćete što će se desiti ako recimo HDZ pokaže i najmanju naznaku da i oni uvedu taj porez.


2. Bližimo se kraju godine, kao što znamo fondovima je ovo prinosa sasvim dovoljno pa ne treba očekivati da će oni potegnuti prema gore.

Mene čak ne bi, unatoč tome, iznenadio i santa rally. Prinosi nekih fondova su dobri (doduše ne u takvoj mjeri kao prošle godine), no dosta fondova nikako ne može biti zadovoljno prinosom kojeg su ostvarili ove godine.

[” Slažem se. Mnogi zaslijepljeni srpom i čekićem još uvijek ne žele vidjeti istinu. Sanader će platiti koalicijske partnere koliko treba. Ne plaća on to iz svog džepa.
[/quote]

i to je po čemu dobro, jedino je dobro što još neko vrijeme nećemo plaćati pkd, ali pitam se kolko je to važno blaganici ili nekome tko ima plaću od 3000-4000 kunića [smiley3]
ali što smo si izabrali to ćemo i imati, ne kažem da to mora biti loše, ali ne vesli me mišljenje da će platiti koalicijske partnere kolko treba i to našim novcem, ali dobro sto ljudi sto ćudi


Nego, nesto se nije dogodio snazan rast burze kak su mnogi predvidjali. Da to nije zato sto izbori s time nemaju veze? [smiley1]
Pa ne znam kolega što vi vidite, ali ja vidim skoro sve plave strelice [smiley2]
Kolega ja vidim da je danasnji rast crobexa ispod 1 posto a to meni ni po kojim kriterijima nije “snazan rast”. Ako vama je – super.

da li su se ikad ostvarile predviđanja tipa “sad ce povrat”, “izlazi O’stoja”, “mirovinci ce navaliti ko mutavi” i slicno? Koliko se ja sjecam – nisu. Zato, ignorirajte takve navijacke postove. nhf

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.


[” Slažem se. Mnogi zaslijepljeni srpom i čekićem još uvijek ne žele vidjeti istinu. Sanader će platiti koalicijske partnere koliko treba. Ne plaća on to iz svog džepa.

i to je po čemu dobro, jedino je dobro što još neko vrijeme nećemo plaćati pkd, ali pitam se kolko je to važno blaganici ili nekome tko ima plaću od 3000-4000 kunića [smiley3]
ali što smo si izabrali to ćemo i imati, ne kažem da to mora biti loše, ali ne vesli me mišljenje da će platiti koalicijske partnere kolko treba i to našim novcem, ali dobro sto ljudi sto ćudi

[/quote]

Zar ti misliš da Milanović namjerava platiti svojim novcem koalicijske partnere, a Čačić je sigurno skuplji od Friščića. Osim toga Milanović mora platiti i Čačiću i Friščiću. Sanader samo Friščiću. Seljaci će dobiti 7 milijardi godišnje za razvoj agrara i gotova priča. Zar je to loše?

mislio sam načelno, da me takva vrsta “trgovanja” uopće ne veseli a demagogija Hdz-a mi je jednostavno odbojnija, ali to stvarno nisu teme za komentar trgovanja, pa se ispričavam svima

čekamo HEP a dočekaćemo ga taman pred slijedeće izbore.he-he..[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

febo
čekamo HEP a dočekaćemo ga taman pred slijedeće izbore.he-he..

kolega mislim da ce mo se nacekati. negdje sam procitao da u narednih 5 g. nije ni tema.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


febo čekamo HEP a dočekaćemo ga taman pred slijedeće izbore.he-he.. kolega mislim da ce mo se nacekati. negdje sam procitao da u narednih 5 g. nije ni tema.

bit će tema kad im pofali love (recimo 6 mlrd kn za razvoj poljoprivrede kao ustupak HSS-u=[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


čekamo HEP a dočekaćemo ga taman pred slijedeće izbore.he-he..[smiley2]

Ne spominji mi IPO-e, bljuje mi se od njih.
A i jebeš takav IPO gdje nemreš zaraditi 200 % u dva dana.[smiley2]

Ja se nisam služio takvom terminologijom i pogotovo nisam prognozirao snažan rast u slučaju pobjede HDZ-a. Međutim uvjeren sam da bi se, u slučaju da SDP sastavi Vladu i nastavi biti ustrajan u namjeri uvođenja poreza na kapitalnu dobit, to itekako negativno odrazilo na naše tržište. Uostalom vidjet ćete što će se desiti ako recimo HDZ pokaže i najmanju naznaku da i oni uvedu taj porez.

Pa kolega zasto ste se onda javili kao da sam Vas prozvao? Ne prozivam poimence nikoga samo pokusavam ukazati na, po meni, cinjenicu da je i korekcija i ovaj sad “rast” izazvana nicim drugim osim fondovskim potezima, tj. izostankom njihovih poteza (kupnje). Koliko sam mogao cuti u dnevniku na HRT i analiticari vidim dijele isto misljenje. A tko misli da stvari idu up ili down ovisno o izbornom pobjedniku nek se zapitaju tko i zasto je onako danas istresao preko 100 komada po bidu na IGH. Taj je prespavao izbore pa jadan ne zna tko je pobijedio ili sto?

Sto se pak PKD-a tice, ruzno ce zvucati, ali samo budala moze misliti da ga nece biti jednog dana kao i to da ce ga biti prije 1.1.2009. Osim ako nas Sanader sve skupa ne iznenadi i ne uvede ga ranije u sto sumnjam.

Ako ostane Polančec i HDZ možemo se barem nadati IPO-u, ali ako dođe Ljubo i Zoki ode to nekome 25%+1 kao INA u pola cijene, pa će nas onda još ucjenjivati za cijenu struje. [smiley5]

New Report

Close