Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PA gledaj imamo li predsjednika vlade i vladu??
Sve je moguče.
Moj frend kaže da će pričekati , ako bude HDZ , istog dana kreće u shoping , a taj vjeruj mi ima što za potrošiti.
Ako bude eventualno SDP, što je teško za vjerovati, čeka do nove godine u cashu.

Neki su ziheraši, kako u životu, tako i na burzi.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Treći uzastopni dan rast europskih burzi
Business.hr/Hina
26.11.2007 16:45
Pročitaj komentare(0)
Dobitci u sektoru banaka i rudarskih kompanija u ponedjeljak su nastavili davati podršku europskim burzovnim indeksima, koji su bilježili uzlazni trend treći dan zaredom.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=23649446-227e-496c-8795-5b5255d3a34e

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

pa Hdz mora još cca 10 mandata skupiti, što je moguće, ali nije ziher

Daj se pomirite s tim da je HDZ pobijednik

vjerojatnost da sanader ne sastavi vladu jednaka je nuli.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Naravno, jos neki kalkuliraju sa izborima ali iskreno reci jest da je gubitnik izbora SDP a ne HDZ, HSU ili takvi.
Zasto:
1. PO svim anketama do prije mjesec dana su bili u vodstvu sada su izgubili i u RH, bez dijaspore, uzasan pad.
2. Barem 10% ljudi koji su glasali za SDP su glasali samo kontra stranke na vlasti, tako ce napraviti i svake ibore jer je narod takav, samo promjena, bez gledanja.
3. Sastaviti vladu bez da si najjaca stranka, sa partnerima koji tko zna sto traze i da tada imas jedva mandat vise iznad HDZ je ultra nestabilno i to bi Mesic trebao odbiti jer ako zeli stabilnost to bi mu bio autogol.
4. HSU nije gubitnik, ako malo gledate rezultate pogledajte SU i HSU zajedno. Naime postoji i stranka umirovljenika koja je osvajala po 0.8-1.4% glasova sto je odnjelo minimum 2 mandata HSU. Negativno za HDZ, receno je da je tu stranku SDP izmislio da izbaci HSU i uspjelo im je.

5. BRAT BRATU JURCIC JE ZAISTA KRETEN. Imao sam vece misljenje i o njemu i o Milanovicu ali su zaista oba dva spodobe. Jurcic totalno out a Milanovic jos nezna da je kampanja gotova.

6. Sve osim HDZ-ove vlade bi me jako iznenadilo..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

zato je Snader moralna vertikala, majko moja[smiley3], ali u svakom slučaju je HDZ pobjednik izbora i prvo bi Sanader trebao dobiti mandat da sastavi vladu, pa ako usaboru ne skupi dovoljno ručica idemo dalje..[smiley2]

neznam ko se buni ali danasnji rast crobexa je veci nego sto sam ja htio.0.91% je puno,zadovoljan sam bio i sa 0,3-0,5% sto je odlicno i stabilno prema gore a ne neki spekulativni skokovi 1-2%.Mislio sam cak da cemo N.G. docekat crobex na 4500-4600 al ocito ce zbog izbora ali i okruzenja koje se pocelo zeleniti,nafta jeftinija, stabilizirat i malo porasti

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Croblack:

Alien: ” Croblack: ” Alien: ” Nego, nesto se nije dogodio snazan rast burze kak su mnogi predvidjali. Da to nije zato sto izbori s time nemaju veze? [smiley1] ” Pa ne znam kolega što vi vidite, ali ja vidim skoro sve plave strelice [smiley2] ” Kolega ja vidim da je danasnji rast crobexa ispod 1 posto a to meni ni po kojim kriterijima nije “snazan rast”. Ako vama je – super. ” Moram priznati da me ovakvo razmišljanje zabrinjava, ne odnosi se samo na vas. Ako rast Crobexa od skoro 1% usred korekcije “nije dovoljan” onda se stvarno bojim da nas čeka još mnogo razočarenja na ovom našem tržištu.

Kolega u pravu ste, samo se nadamo da će upravo ovakvi otići brzo sa burze.

ovo je vec maliciozno prema kolegi Alien-u koji je samo primjetio izostanak , od mnogih ocekivanog, “boom-a” nakon poraza sdp-a.
a da nigdje nije rekao kako mu nije dovoljan porast 0,91% dnevno zna i kolega Plavi.


vjerojatnost da sanader ne sastavi vladu jednaka je nuli.

Slažem se. Mnogi zaslijepljeni srpom i čekićem još uvijek ne žele vidjeti istinu. Sanader će platiti koalicijske partnere koliko treba. Ne plaća on to iz svog džepa.

Po meni je velika vjerojatnost da će HDZ jako skoro formirati vladu uz podršku HSS&HSLS i Srba. Naravno seljaci će biti skupi, spominje se cifra od 6 milijardi dolara. Kad to spojimo sa svim velebnim objektima koji su u izgradnji moglo bi otići će na državnu potrošnju + subvencije 99.9% GDP-a. Svejedno vlada koju će dr Ivo sastaviti imati će jako tanku većinu. Baš me zanima kako će izdržati udar cijene nafte i umjetno držanje benzina na 8 kuna. INA i HEP će vjerojatno postati gubitaši u tom slučaju, a ako pusti cijene struje i derivata ima raju na ulicama. Hm, a trebati će ulupati i koju milijardu u brodogadilišta.

Vidjet ćemo u narednom razdoblju kako HDZ ostvaruje obećanja u tržišnom gospodarstvu, deregulaciji i minimalnom uplitanju države. Ako pusti benzin preko 10 kuna, skidam kapu premijeru

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

kakv mrtva INA?
Cije je ona firma, jer drzavna?
Brodogradilista idu u privatizaciju brzo poslije izbora.
Polancec je stao sa pregovorima prije izbora ali ga sada nista ne zadrzava.
U Hrvastkoj stanje gospodarstva nista losije nego sto se vani dogadja..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close