Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


E ljudi molim komentar ovoga:

cut

Dakle ispada da su prvi dan trgovanja prodavali mnogi iz top 10, koji su dionice kupili na IPO-u.
Između ostalih i RAIFF. mirovinski koji je kupovao dionice po 9xx da bi ih prvi dan trgovanja prodavao po
8xx kn. Pa tko je tu lud ? Pa šta to rade sa našim novcima? I kakav je to IPO na kojem fond kupuje skupo i prodaje jeftino? ili sam ja malo naivan?[smiley1]

je li ti palo na pamet, da ljudi masovno povlače novac iz fondova i da su prisiljeni prodavati?

************************* Soldi su vajka va modi *************************

skroz je ok………meni se svida

moje skromno misljenje vezano uz cijelu ovu situaciju je
da su hladenje trzista i povlacenje velikog broja malih ulagaca
izazvali fondovi koji su iskoristili trenutak spleta okolnosti i izazvali opcu paniku
i efektno ohladili burzu, dokaz tome je i njihova koordiniranost koju su dokazali poglavito
i onim “blitz kriegom” 20.11.2007 u 14:30 kojim su vrlo elegantno zaustavili pad burze
bas na nivou koji im je odg. Dionice firmi koje uopce ne ostvaruju prihode u hrv, padale su
kao i politicki vrlo ovisne gradevinske dionice (sto kao i mnogo toga na ovoj burzi nema logike).

Misljenja sam da se burza nece vratiti na razine na kojima je bila najmanje do 1 mj 2008.
Ukoliko dode na vlast HDZ vjerujem da ce gradevinci porasti, u protivnom cijela burza ce malo pasti onoliko koliko to fondovi budu dopustili, jer u vise se navrata dokazalo tko je apsolutni trender na zse.

rade sto zele jer……………………mogu………………tocka
pozz


Jel ovo nova stranica burze. http://www.zse.hr/

Dobra. bas kako dolikuje najjacoj burzi u regiji.[smiley2]
sorry Nikonik, ali to je cinjenica.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


je li ti palo na pamet, da ljudi masovno povlače novac iz fondova i da su prisiljeni prodavati?

Bas me zanima na koji to nacin ti mozes iz mirovinskog fonda povuci pare[smiley9]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford


trtatrt: ” je li ti palo na pamet, da ljudi masovno povlače novac iz fondova i da su prisiljeni prodavati? ” Bas me zanima na koji to nacin ti mozes iz mirovinskog fonda povuci pare[smiley9]

da to i mene zanima..he-he[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


zbiro: ” trtatrt: ” je li ti palo na pamet, da ljudi masovno povlače novac iz fondova i da su prisiljeni prodavati? ” Bas me zanima na koji to nacin ti mozes iz mirovinskog fonda povuci pare[smiley9] ” da to i mene zanima..he-he[smiley2]

to je van vej fond. Kad možeš povuć pare više ti ni ne trebaju. Zato nam se barem sad mogu revanširat i pokupovat sve dionice da imamo do penzije za život. Najmanje šta mogu napraviti je dići tržište 20% kad dobe dozvolu za JDD.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Ljudi, Pa Zagrebacka burza ima najmanju korekciju od susjednih burzi u zadnjih tjedan dana a ukljucujuci i zapadne burze…makoroekonomska situacija je vrlo losa za 2008 zbog pretjeranog zaduzenja zbog investicijskih projekata ali i prije svega ocekivanja inflacije, povecanja cijena hrane i goriva, promjena vlasti, moguceg rata na kosovu, drasticno precijenjenih dionica….sve to vam je savjet da ako imate dionice prodajte…ako imate novac nemojte nikako kupovati…opcenito su dionice drasticno precijenjenje posebno INGR, DLKV, ATPL, IGH, VART, CROS, ATGR….Pogledajte nonsnes…danas Atalntic…distributer vrijedi koliko najveca prehrambena kompanija, druga po velicini genericka kompanija u proizvodnji lijekova te druga po velicini punionica voda….Jasno ili je Atlantic drasticno podcijenjen ili pak ce netko kupiti Podravku…Jasno je da je jedini spas za Podravku da ju preouzme strana kompaija…a tu se moze zaraditi kod preuzimanja ali i na dugi rok…hrana ce drasticno poskupjeti u buducnosti kao sto je poskupio celik, nafta…sve zbog potraznje u Kini, Indiji itd…dakle…kupite PODR… Iskreno vjerujem da ce sutra biti potop na burzi…ja bjezim…nista ne mogu izgubuti…ako pobijedi SDP…mnogi lopovi ce zavrsiti u zatvoru, HANFA ce se morati promijentii i postat SEC ili pak ce je trebat ukinut, provjerit ce se privatizacije, nekima ce se oduzeti imovina, oporezivat ce se spekulanti, peraci novca….sve u svemu….treba pobjeci glavom bez obzira…

Bože, što sve ovaj forum trpi. Kakve su to procijene vrijednosti kompanija. Samo ti bježi glavom bez obzira ali od te glave nemaš kamo pobjeći. I Pliva ti nije 2. generička kompanija nego je dio takve.

atlantic – 2.469.995 x 860 = 2124195700 KN trž. kapitalizacija
pliva – 18.592.648 x 820 = 15245971360 KN – I I –
podrav. – 5.420.003 x 480 = 2601601440 KN – I I –

Hrvatska ima i najjaču fondovsku industriju zato je i za očekivati da ima najmanju korekciju.

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen


Ljudi, Pa Zagrebacka burza ima najmanju korekciju od susjednih burzi u zadnjih tjedan dana a ukljucujuci i zapadne burze…makoroekonomska situacija je vrlo losa za 2008 zbog pretjeranog zaduzenja zbog investicijskih …
…ja bjezim…nista ne mogu izgubuti…ako pobijedi SDP…mnogi lopovi ce zavrsiti u zatvoru, HANFA ce se morati promijentii i postat SEC ili pak ce je trebat ukinut, provjerit ce se privatizacije, nekima ce se oduzeti imovina, oporezivat ce se spekulanti, peraci novca….sve u svemu….treba pobjeci glavom bez obzira…

Genijalno. Ne znam koje vise volim; one koji pisu ovakve gluposti ili one koji pisu: ide to upu, up do neba.
Mislim da vam je bolje da ja nisam modertor jer takvo pisanje koje zbunjuje ljude sto se prvi put prikljuce forumu stvara krivu sliku.
Takvi kao ti stvaraju tzv ‘Efekt krda’ tj u datom trenutku nesto vrijedi xy novaca, a 15 minuta kasnije (iako nema nikakvih novih cinjenicnih faktora sto se ticu firme) to vrijedi xy/10.
I na temelju cega si tu ugurao ATPL? Koje si uzimao parametre za procjenu?
Zao mi je sto moram pisati ovakve postove, ali to ljudi bjezite je smijesno. Takodjer te nisam vidio na temi korekcija prije mjesec i kusur dana; mozda si i bio i napadao nas koji smo pisali da bi moglo doci do rezanja cijena.
Jos jednom napominjem da su korekcije dio svake ozbiljne burze jer bi inace sve bilo prenapuhano. Jedina razlika ozbiljnijih burza od kvazi-burza je sto tamo nema ‘efekta krda’ potaknuta postovima poput ovoga ili onoga: kupujte; sutra ce sve biti 20% skuplje.[smiley8][smiley8][smiley8]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

slažem se Leone tekst je napisan neutemeljeno

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


indikativno je da su vlasnici najveći prodavali prvi dan otac i sin, što upućuje da su još željeli zaraditi jer su znali prvo stanje stvari i očekivali pad cijene a to vrijedi i za osrtale u top10, mogli su brzo reagirati i izvući neku zaradu prvog dana, a sada….[smiley1]

dan je pametniji od noći

@ Leon:

To je samo sekundarni nick od nekog tko je sve rasprodao i sada ga je aktivirao za stvaranje panike (pogledaj datum logiranja i broj postova). Volio bih kad bi moderatori banali takve dvostruke nickove….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close