Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=blue]Tri kandidata za preuzimanje Aluminija[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/tri-kandidata-za-preuzimanje-aluminija,2818.html

Do prije 6mj. mogao si pratit poslovanja firmi, nove moguće poslove, itd. i na temelju toga na neki način sigurnije ulagat novac u dionice. Više mi se ni neda čitat novine, pratit vijesti, itd kad ništa ne reagira onako kako bi trebalo. Npr. dobro izvješće a dionica padne, novi posao a dionica padne. Totalni raspašoj, na temelju čega da ulažem?, intuicije. (iako ni to nije za zanemarit). Fokusirat ću se na moguće dokapitalizacije[smiley10]

&

Sutra skraceno trgovanje i to je to, izbori pa cemo vidjeti sta ce biti … danas malo prometa u odnosu na jucer, fondovi opet prestali kupovati, malo su smirili situaciju i sad ce opet cekati….

pozdrav svima,

ja sam jedan od novih dioničara, pa me zanima šta sutra kupiti na burzi za cc10 000 kuna, imam THT do sada, koja bi dionica mogla rasti, barem malo , a da je i stabilna.. hvala

pozdrav

Jel ovo nova stranica burze.
http://www.zse.hr/

Nije loše.

Slažem se napokon nešto malo funkcionalnije. Nadam se da idući update neće biti za tek za 10 godina. Napokon funkcionlana prikaz dnevnih izvješća. Prvi dojam je dobar.

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

Ljudi,

Pa Zagrebacka burza ima najmanju korekciju od susjednih burzi u zadnjih tjedan dana a ukljucujuci i zapadne burze…makoroekonomska situacija je vrlo losa za 2008 zbog pretjeranog zaduzenja zbog investicijskih projekata ali i prije svega ocekivanja inflacije, povecanja cijena hrane i goriva, promjena vlasti, moguceg rata na kosovu, drasticno precijenjenih dionica….sve to vam je savjet da ako imate dionice prodajte…ako imate novac nemojte nikako kupovati…opcenito su dionice drasticno precijenjenje posebno INGR, DLKV, ATPL, IGH, VART, CROS, ATGR….Pogledajte nonsnes…danas Atalntic…distributer vrijedi koliko najveca prehrambena kompanija, druga po velicini genericka kompanija u proizvodnji lijekova te druga po velicini punionica voda….Jasno ili je Atlantic drasticno podcijenjen ili pak ce netko kupiti Podravku…Jasno je da je jedini spas za Podravku da ju preouzme strana kompaija…a tu se moze zaraditi kod preuzimanja ali i na dugi rok…hrana ce drasticno poskupjeti u buducnosti kao sto je poskupio celik, nafta…sve zbog potraznje u Kini, Indiji itd…dakle…kupite PODR… Iskreno vjerujem da ce sutra biti potop na burzi…ja bjezim…nista ne mogu izgubuti…ako pobijedi SDP…mnogi lopovi ce zavrsiti u zatvoru, HANFA ce se morati promijentii i postat SEC ili pak ce je trebat ukinut, provjerit ce se privatizacije, nekima ce se oduzeti imovina, oporezivat ce se spekulanti, peraci novca….sve u svemu….treba pobjeci glavom bez obzira…


…ako pobijedi SDP…mnogi lopovi ce zavrsiti u zatvoru, HANFA ce se morati promijentii i postat SEC ili pak ce je trebat ukinut, provjerit ce se privatizacije, nekima ce se oduzeti imovina, oporezivat ce se spekulanti, peraci novca….sve u svemu….treba pobjeci glavom bez obzira…

Kao što su to napravili prije 8 godina?

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

U svakom slučaju su brže stranice zasad.

Widget su pokupili od Limuna.

No respect


pozdrav svima,

ja sam jedan od novih dioničara, pa me zanima šta sutra kupiti na burzi za cc10 000 kuna, imam THT do sada, koja bi dionica mogla rasti, barem malo , a da je i stabilna.. hvala

Prijatelju, mani se corava posla… prvo prati godinu dana, citaj, pa makar to bil i forum, a ne samo knjige…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

E ljudi molim komentar ovoga:
” ATLANTIC GRUPA D.D./REDOVNA DIONICA ATGR-R-A Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa 1. TEDESCHI EMIL 1.302.304 52,72 Osnovni račun 2. TEDESCHI LADA 191.589 7,76 Osnovni račun 3. DEG-DEUTSCHE INVESTITIONIS-UND ENTWICKLUNGSGESELLS 171.971 6,96 Osnovni račun 4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 68.945 2,79 Skrb. račun 5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.817 1,85 Skrb. račun 6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 35.200 1,43 Skrb. račun 7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 29.626 1,20 Skrb. račun 8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 28.041 1,14 Skrb. račun 9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 26.197 1,06 Skrb. račun 10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 18.131 0,73 Skrb. račun Ukupno: 77,64

* Važeći podaci za uredovni dan 22.11.2007 .
ATLANTIC GRUPA D.D./REDOVNA DIONICA ATGR-R-A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. TEDESCHI EMIL 1.302.304 52,71 Osnovni račun
2. TEDESCHI LADA 191.589 7,75 Osnovni račun
3. DEG-DEUTSCHE INVESTITIONIS-UND ENTWICKLUNGSGESELLS 171.971 6,96 Osnovni račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 68.945 2,79 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.641 1,89 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 30.568 1,24 Skrb. račun
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 29.626 1,20 Skrb. račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 28.053 1,14 Skrb. račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 26.197 1,06 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 20.655 0,84 Osnovni račun
Ukupno: 77,57

Dakle ispada da su prvi dan trgovanja prodavali mnogi iz top 10, koji su dionice kupili na IPO-u.
Između ostalih i RAIFF. mirovinski koji je kupovao dionice po 9xx da bi ih prvi dan trgovanja prodavao po
8xx kn. Pa tko je tu lud ? Pa šta to rade sa našim novcima? I kakav je to IPO na kojem fond kupuje skupo i prodaje jeftino? ili sam ja malo naivan?[smiley1]

dr. Leone Glembay, sin Ignjata i prve supruge rođ. Basilides – Danielli (38 godina)

New Report

Close