Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hm, danas neki spori dan. A ja bas pripremio kikiriki i kokice… Prodaja njezno davi kupnju. Predah?


Predah prije oluje koja bi mogla izazvat potop,ove dane samo stavljam udicu ,ako se sto ulovi do nove godime ok ako ne isto ok.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

deimos:

Hm, danas neki spori dan. A ja bas pripremio kikiriki i kokice… Prodaja njezno davi kupnju. Predah?

Predah prije oluje koja bi mogla izazvat potop,ove dane samo stavljam udicu ,ako se sto ulovi do nove godime ok ako ne isto ok.

Kod mene sija sunce. Gdje ti živiš? U Londonu? Ili se samo praviš Englez?

kod mene magla[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


kod mene magla[smiley2]

dok je kod mene snijeg[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Još sutra od 12 do 16 i to bi bilo gotovo sa ovim cirkusom.

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

Obzirom na novi sustav OMX, vjerojatno se tjedan dana neće moć stavit nalog [smiley6]


Još sutra od 12 do 16 i to bi bilo gotovo sa ovim cirkusom.

Misliš ili znaš? Možda cirkus tek počne …

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

Nažalost kvaliteta testiranja sustava je po meni jako upitna, tako da očekujem velike probleme u zadavanju naloga idući tjedan, što će dodatnu nervozu bojim se uzrokovati. Živi bili pa vidjeli …

pa mogli bi onda u plus u kojem nitko nece moc nista prodati.. nego cemo gledati fondove kako dizu burzu medjusobno

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Iako već cca godinu i pol pratim burzu, dionice i trgovanje nisam mogao predvidjeti ovakvu korekciju.
Jest da su tu i izbori kao dodatni faktor, ali neke kolege puno realnije (tako se je pokazalo u stvarnosti) prate kretanja pojedinih dionica.
Stoga sam im zahvalan za njihove procjene ili kako bi kolega mreich rekao: “Bez sentimentalnosti, pohlepe itd ….”
To je sušta realnost. Svatko je kovač svoje sreće.

Ja čekam još određene dionice na svojim low targetima. Ako sam popušio, …, neka.
Svaka škola ima svoju cijenu

Komentari i analize 22.11.2007 13:57 Anketa: Mogu li novinari ‘srušiti’ burzu?

Naslovi ponekad stvaraju paniku, a ne sami tekstovi – smatra čelnik Allianz ZB-a
Zbog sve učestalijih napisa da izjave pojedinih političara i pisanje pojedinih novinara mogu izazvati krah burze, odnosno utjecati na kretanje cijene pojedinih dionica, napravili smo kratku anketu među fond managerima, financijskim analitičarima i ekonomistima.

Mediji, odnosno novinari kroz svoje tekstove mogu doprinijeti krahu burze, kaže Dinko Novoselec, predsjednik Uprave AZ fonda. Ali, problem je u needuciranosti investitora koji nemaju temelje za svoje investicijske odluke. «U takvoj situaciji novinski tekstovi mogu dovesti do panike, ali to ipak nije prvenstveno problem novinarstva nego tržišta kapitala», zaključuje Novoselec.

I u PBZ investu također vjeruju da mediji mogu utjecati na opći dojam o kretanju tržišta kapitala. «Stoga bi bilo dobro da se javnost informira o činjenicama, a da se komentari i preporuke ostave za kolumne kako bi se moguća manipulacija onim dijelom publike koji nemaju potpune informacije o stanju stvari svela na najmanju moguću mjeru» kaže Silvana Milić, fond managerica PBZ Investa.

I Novoselec ukazuje na problem naslova iznad tekstova o tržištu kapitala koji su, kaže, često neprofesionalni jer nemaju previše veze s člankom iznad kojeg stoje. «Naslovi ponekad stvaraju paniku, a ne novinarski tekstovi», dodaje Novoselec.

Naravno da tekstovi novinara mogu doprinijeti kako krahu tako i napuhavanju balona burze, slaže se i Iva Biondić, analitičarka tvrtke TO ONE. «Ne treba smetnuti s uma da su posljednje inicijalne ponude dionica privukle velik broj malih investitora koji ne znaju niti se trude saznati kako tržište kapitala funkcionira nego odluku o kupnji i prodaji dionica donose na temelju novinarskih tekstova. Upravo zato se treba paziti na ono što se piše», zaključuje Biondić.

«Novinari ne mogu izazvati krah burze, ali senzacionalističkim pisanjem, kreiranjem i precjenjivanjem pojedinih događaja mogu utjecati na kretanje cijena», kaže financijski analitičar Krešo Kopsejak. Novinari bi u prikazu sadašnjosti trebali više gledati u budućnost s obzirom na vrednovanje kompanija, te od uprava društva, najvećih dioničara i drugih zainteresiranih tražiti i dobiti kvalitetne informacije o budućim očekivanjima, investicijama i slično, smatra on.

Da novinari kroz svoje tekstove i komentare ne mogu doprinijeti krahu burze, misli Velimir Šonje, iz Arhivanalitike.

Tendenciozni tekstovi utječu na raspoloženje i ponašanje ulagača, no malo je vjerojatno da mogu izazvati krah burze, misli Mario Gatara, analitičar portala Seebiz.eu. (Bankamagazin)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

kakvo lijepo rušenje u zadnji čas na mojim građevinarima .

vidim da se priprema teren za sutrašnji šoping .

e da mi je još casha!!!

New Report

Close