Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Joj opet cete skocit na mene… P/B je radjen sa prihodima za 2006 (nije mi tolko vazana pa ga ne update-am cesto)… P/E je trenutni za zadnjih 4 kvartala…


Što je dobar goodwill? To što je 5 put veći od imovine? Ili to štojoš ima prostora za rast?

dobar goodwill jest dobra pozicija na tržištu ( njegovi sadašnji i budući klijenti). također DLKV ima potpisane ugovore koji će mu donjeti velike zarade u budučnosti. uostalom ako gledaš samo vrijednost book-a ili materijalne imovine kako bi onda objasnio Mcap Facebooka ili Google-a na američkom tržištu. sve ono što najviše vrijedi kod tih kompanija upravo je njihov goodwill.
Uostalom, ako DLKV ne smatraš dobrom prilikom, a ti ga nemoj kupovati.(aktualizirat ćemo ovu malu raspravu oko DLKV kroz jedno 5-6 mjeseci)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Jel ima ovdje još netko osim mene da ne može pokrenuti ATM?
Navodno, se sutra prelazi na OMX, međutim korisnički interface bit će preko ATM-a (za sve korisnike)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Cit. Febo :”Ako se ne kockaš, nikad nećeš uspjeti.” Charles Bukowski

Febo , stari Hank je i moj omiljeni pisac , a dao mi je šlagvort za majku svih pitanja: dokupljivati danas i sutra ili se kockati i čekati ponedjeljak ??


Jel ima ovdje još netko osim mene da ne može pokrenuti ATM?
Navodno, se sutra prelazi na OMX, međutim korisnički interface bit će preko ATM-a (za sve korisnike)

Meni radi


Cit. Febo :”Ako se ne kockaš, nikad nećeš uspjeti.” Charles Bukowski Febo , stari Hank je i moj omiljeni pisac , a dao mi je šlagvort za majku svih pitanja: dokupljivati danas i sutra ili se kockati i čekati ponedjeljak ??

je..’ga. kad bi znao odgovor na ovakva pitanja odmah bi otvorio svoju brokersku kuću.[smiley2]

febo: ” Jel ima ovdje još netko osim mene da ne može pokrenuti ATM? Navodno, se sutra prelazi na OMX, međutim korisnički interface bit će preko ATM-a (za sve korisnike) ” Meni radi

sad radi i meni

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

plavi:

Da znaš izračunati osnovne fundamentalne pokazatelje i usporediti, onda bi znao zašto je Ingra podcjenjena .
Ovako ili ne znaš ili provociraš.

plavi, u potpunom si pravu da je ingra podcijenjena ako uzmemo u obzir da je na cijeni od 48 p/b cca 4 i da će se s vremenom book povećavat dok je ostatku sektora značajno viši, da prema openhajmovim projekcijama je eps 2600 na 130 miljona dobiti na kraju 2009te što nam na trenutnu cijenu daje pe od 18 što također nije loše za rvatskog građevinara

ali postoji ali, ovo je 2007ma godina, 2009ta će bit rekordna godina za ingru i po meni veliko je pitanje da li će ingra moć održavat razinu projekata na razini prihoda od miljardu i tristo tisuća godišnje

samo postavljam pitanje što u tom slučaju? [smiley11]

no ko što sam negdje napisao mi smo specifičan narod pa plaćamo danas nešto što će toliko vrijediti za n godina i meni to itekako paše s obzirom na dosadašnja prognoziranja poslovanja pojedinih firmi, no koliko danas nešto stvarno vrijedi je već druga tematika

p.s. u posjedu sam još nešto dionica ingre koje su na prodaju i ingra je jedna od dionica koja mi je donijela najveću zaradu, no došlo je vrijeme da otvorim oči što se tiče kompletne burze, mislim da su prošla easy money vremena


Smisao dionica i jest da se prognozira buduća vrijednost inače ćeš ih kupovati dok će biti 5 puta skuplje. Neznaš to ili se samo šališ?
[smiley9]

Smisao dionica i jest da se prognozira buduća vrijednost inače ćeš ih kupovati dok će biti 5 puta skuplje. Neznaš to ili se samo šališ?
[smiley9]


konacni smisao dionica jest da imas povrat na kapital veci odo onog kojeg bi ostavario orocenjem u banci..(ili da prodas nekome koji moze takvo nesto ostvariti s tim dionicama)

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Kolega Miro25, ima nas koji radimo u istoj bransi i dobro znamo da svaki novi (veliki) posao drastično utječe na P/E. Svaki put kada spomenemo novi posao to su milijunski iznosi dobiti. Pa normalno je da se cijena dionice temelji na budućim pokazateljima. Vi se šalite za tužbe i probleme vezane za velike poslove?! Što je veći posao normalno je da je kompliciraniji ali su veće i zarade i lakše je progurati veće marže pod krinkom ‘kompliciranosti’ i zato svi ali baš SVI građevinari teže velikim poslovima.

na PODRAVKI samo 10komada na kupnji na 450kn,a na prodaji 15855kn[smiley2]
-ako ovo nije početak kraja što je?

tenkisti:

smisao dionica je jedino i isključivo zarada bilo putem prodaje ili putem dividende, a to što najčešće neko puno prije tebe ukalkulira sve što se može u cijenu dionice koju ti kupiš je problem kupca i što će poslije napraviti s njom!

al kad neko napiše da mu se dionice čini potcjenjenima jer je kupovo na 20% ispod ath, a pale su mu 30% meni sve govori! [smiley1]

[smiley11]

Mali pogled na Podravku![smiley7]

New Report

Close