Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pusti Select , to je posebna priča. U isto vrijeme u 2007. Ilirika JIE +51,20 % Prospectus JIE + 41,98 % ZB Aktiv + 41 % Aureus Equity + 37 % Select Europe + 32 % ST Glob. Equity + 29 % PBZ Equity + 26 % Erste Adriatic Equity + 26 % itd. itd. Ovo su cijene sa korekcijama ( što ne znaći da se neki neće i povratiti na više razine )kao što vidiš Select Europe je poprilično pao , sve zbog špekulacija sa IGH i LKPC koje su kupovali i koji su im u vrhu portfelja.

Špekuliraju, ali to baš i ne ide uvijek dobro. I ne samo oni.
Vidimo dakle da je samo Ilirika bolja od crobeksa (44,03%) u ovoj godini.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Nisam nikakav kapitalist već suprotno,Radim u firmi i trgujem na burzi.I sad bi meni trebali otomati neki Jurčić i ekipa.Pa nek otimaju svojoj obitelji.Kao drugo taj tip ima godina ( cc. 50 ) a nema iza sebe ni obitelj.To su meni čudni ljudi.A joškad vidim kakve nebuloze iznosi o našem gospodarstvu……..Što dalje od mene.Inače nemam ništa protiv njegove stranke ali on ne radi dobro za mene,obitelj i našu državu.

Zovem se xxx, rođen sam, radim i placam sve poreze u Hrvatskoj. I kredite (stambene, nenamjenske…) također. I moj brat yyy također. Pokušavam radom, i ulaganjem sredstava od rada na koji sam platio sve poreze (ono malo sto mi je ostalo) postati nekakav srednji sloj i osigurati egzistenciju. I sad neki kažu, ma uzmimo mu i od toga ako zaradi… E baš zato… HDZ i dr. iVO

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Zovem se xxx, rođen sam, radim i placam sve poreze u Hrvatskoj. I kredite (stambene, nenamjenske…) također. I moj brat yyy također. Pokušavam radom, i ulaganjem sredstava od rada na koji sam platio sve poreze (ono malo sto mi je ostalo) postati nekakav srednji sloj i osigurati egzistenciju. I sad neki kažu, ma uzmimo mu i od toga ako zaradi… E baš zato… HDZ i dr. iVO

[smiley1][smiley1][smiley1]

Novac je kisik burze!

Ljudi dobih obavijest od brokera da burza u petak radi samo od 12 do 16 sati zbog prelaska na novi trgovinski sustav.
http://www.rast.hr

primus
Ljudi dobih obavijest od brokera da burza u petak radi samo od 12 do 16 sati zbog prelaska na novi trgovinski sustav.
http://www.rast.hr[/i%5D
mozda bi bilo najbolje da neradi do ponedjeljka. [smiley16]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


mreich: ” Ko se odluči ulagati u fondove imat će lijepi i dugoročni prinos 12-15% godišnje. ” Evo samo da potvrdim tezu g.Reicha. Analizom povijesnih kretanja dioničkih indexa u SADu, Japanu i zapadnoj Europi došlo se do 12 % godišnje kao prosječnog prinosa. Što je i dalje duplo više od kamate na oročenu štednju te više od prosječnog rasta cijena nekretnina u navednim zemljama.

Evo da i ja potvrdim jos jednom ovu tezu; godinama sam imao novac na inozemnim fondovima; equity-i su mi donosili cca 20%9 Europski najbolje, global growth prosjecno, Azija iznadprosjecno, a USA ispodprosjecno) dok je kombinirano sa balansiranim i obveznickim zarada bila konstantno od 12-15%; svih 6 godina sto sam drzao tamo kapital. Vecinu sam povukao na proljece 2006 i poceo ulagati na ZSE koji je imao daleko bolje prinose od tih 12-15%.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Neki su pitali zašto igra tek počinje:
1)nakon izbora dolazi pitanje formiranje nove vlasti,dugo će trebati da se formira jer ni SDP ni HDZ neće
osvojiti dovoljno mandata za samostalno formiranje vlasti(neizvjesnost)
2)10.12.07. KOSOVO proglašava neovisnost,nakon toga
3)Republika Srpska proglašava odcjepljenje od Bosne i Hercegovine,već su napustili većinu pozicija u
središnjoj vlasti(mogući i drugi oblici poteza ,ali sa istim ciljem)
4)Dolazi do nestabilnosti u regiji sa neizvjesnim trajanjem i završetkom u koju će morati ozbiljno biti involvirana
međunarodna zajednica.
Procjenjujem da će se ta sva događanja odraziti na tržišta kapitala kako u regiji tako i na našem.

[color=blue]U 2007. struja neće poskupjeti, a za 2008. godinu se još ne zna[/color]

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=31254

čitajući ove sve komentare ispada kao da je započeo 3 svjetski rat,sve u svemu tko je preživio današnji dan taj će sigurno živit 100 god,ako SDP ne daj Bože pobijedi ,najbolje da im premijer bude Sanader pa da mi u EU uđemo čim prije bez zavisti što netko zaradi a i gubi na burzi,ako gubimo da li plačamo PKD,tko će nama platiti ova tri dana straha

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT


Ljudi dobih obavijest od brokera da burza u petak radi samo od 12 do 16 sati zbog prelaska na novi trgovinski sustav. http://www.rast.hr

Znam da je off-topic; ali… Reci svojim brokerima da se Welcome ne pise sa duplim L., svaki put mi probode oci kad otvaram njihov portal.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

kolege sjetite se kako je bilo prije pola godine u srbiji… došao nikolić, burza riknula, svi skočili na noge, nikolić nestao sa scene, sve to u tri dana. e pa moj je predosjećaj da se to isto danas dogodilo SDP-u. sanader se vratio i progovorio, mesić i milanović skočili da se brane s licem još u pekmezu, fond menadžeri odigrali svoju ulogu, mislim da će se na kraju od SDP-a iz ove godine pamtiti samo jadranka puž.

New Report

Close