Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nemojte mislit da je igra gotova,igra tek počinje.

A kak vi to znate? Ili je to tehnička analiza ili ste nabavili keša?

NAJJAČI, ALI NENADMAŠIVO NANAČI KOMENTAR KOJI SAM PROČITAO NA JEDNOM OD FORUMA. NE NA POSLOVNOM.
kad su se oporavile neke dionice(IGH) iz dvoznamenkastog pada u jednoznamenkasti rast,neka mi “genijalci” koji gnoje ovaj prostor svojim inteligentnim analizama i FUNDAMENTALNIM znanjima kažu:Dali dionice sad rastu zato što, eto, odjednom opet vrijede ili zato kaj su bile umjetno spuštane da bi netko pobrao vrhnje???.Razni pametnjakovići koji cijelo vrijeme TVRDE da je sve prenapuhano i da mora samo padati su pet puta gori nego Ivo ,Stipe, Jurćić ili ko već.Ja sam ,kad je kapital u pitanju apolitićan i baš me briga ko je ili nije komunist dok dionice imaju normalan tijek(i korekcija je uključena)al kad SVE dionice u tjedan dana padnu(čak i one sa super rezultatima) onda i največim kreten-genijalcima školovanim,treba biti jasno da nije rijeć o stvarnim vrijednostima nego o usranoj politici.Zato gospodo,nemojte se toliko truditi nas fascinirati sa svojim “pametnim ” analizama ,nego se poklopita s ušima!!!

CARE ZAKON SI


plavi: ” Da, ali ne i u brzo rastučim i tržištima u nastajanju kakvo je naše. Prinosi jesu i biti će kudikamo veći po mom mišljenju ( od ovih 12-15 % ). ” Bit će veći na nekima, jer i tih 12% je prosjek među fondovima. Neki su dali 20%, neki 5%… Ali isto mislim da će tih 12-15% tek kroz koju godinu. No doći će i ta razina, nema sumnje.

Uzmite kao primjer Select Europe fond od CAIB-a.
On je skoro odradio “puni krug” (krizu, polet, prosperitet i još ga čeka stagnacija).
Prosječni prinos od osnivanja mu je 12,18% a u ovoj godini 43,33%. (PD-02.11.07.)
Ovaj fond je uletio u krizu odmah nakon osnutka i išao po dvadesetak posto u minus pune dvije godine, i zatim se naglo digao zadnjih godina.
No to je jedan od prvih dioničkih fondova kod nas uz KD. Svi ostali počeli su s radom znatno kasnije te nisu imali u svom poslovanju fazu krize.
Samo zbog toga su im prosječni prinosi od osnutka znatno veći. Ali i oni će kroz nekoliko godina (ili više) doći do navedenog prosjeka.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Evo još malo koordiniranih dobrih vijesti:

Spriječen slom burze

http://www.vecernji.hr/home/manager/2957735/index.do

” Iako je bilo puno transakcija i kupaca, špekulira se da su najaktivniji bili mirovinski fondovi, ako ništa drugo zato što barataju s najviše gotovine, sami kupujući dionice iz prve kotacije ili preko ostalih investicijskih fondova. Ostali fondovi kupovali su najlikvidnije dionice, što se vidi po Dalekovodu, Atlantskoj plovidbi, IGH-u. “

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ja mislim da je svima jasno za koga treba glasati.Ja ću sigurno i to po prvi put dati svoj glas Ivi i Co.
Jer sve ovo što drugi nude nije dobro za mene,obitelj i sve ostale normalne mlade ljude.

stvarno mi idu na zivce kolege koji nisu uspjeli danas nadokupiti!

pogledajte malo indexe u europi i SAD-u:
DJU Dow Jones Utility Average 527.94 4:04pm ET 7.49 (+1.44%)
ATX ATX 4,322.28 11:35AM ET 54.96 (1.29%)
BFX BEL-20 4,009.87 12:07PM ET 18.13 (0.45%)
FCHI CAC 40 5,506.68 12:10PM ET 74.11 (1.36%)
GDAXI DAX 7,630.31 11:45AM ET 118.34 (1.58%)
AEX AEX General 493.84 12:07PM ET 2.75 (0.56%)
OSEAX OSE All Share 559.41 Nov 16 7.29 (1.29%)
MIBTEL MIBTel 29,206.00 11:40AM ET 201.00 (0.69%)
IXX ISE National-100 98.87 3:57PM ET 0.53 (0.54%)
SMSI Madrid General 1,699.05 11:40AM ET 13.66 (0.81%)
OMXSPI Stockholm General 346.88 11:43AM ET 3.75 (1.09%)
SSMI Swiss Market 8,338.95 11:31AM ET 68.07 (0.82%)
FTSE FTSE 100 6,226.50 11:40AM ET 105.70 (1.73%)

Pa nismo mi otok na koji nista ne utjece?


SLK: ” plavi: ” Da, ali ne i u brzo rastučim i tržištima u nastajanju kakvo je naše. Prinosi jesu i biti će kudikamo veći po mom mišljenju ( od ovih 12-15 % ). ” Bit će veći na nekima, jer i tih 12% je prosjek među fondovima. Neki su dali 20%, neki 5%… Ali isto mislim da će tih 12-15% tek kroz koju godinu. No doći će i ta razina, nema sumnje. ” Uzmite kao primjer Select Europe fond od CAIB-a. On je skoro odradio “puni krug” (krizu, polet, prosperitet i još ga čeka stagnacija). Prosječni prinos od osnivanja mu je 12,18% a u ovoj godini 43,33%. (PD-02.11.07.) Ovaj fond je uletio u krizu odmah nakon osnutka i išao po dvadesetak posto u minus pune dvije godine, i zatim se naglo digao zadnjih godina. No to je jedan od prvih dioničkih fondova kod nas uz KD. Svi ostali počeli su s radom znatno kasnije te nisu imali u svom poslovanju fazu krize. Samo zbog toga su im prosječni prinosi od osnutka znatno veći. Ali i oni će kroz nekoliko godina (ili više) doći do navedenog prosjeka.

Pusti Select , to je posebna priča.
U isto vrijeme u 2007.

Ilirika JIE +51,20 %
Prospectus JIE + 41,98 %
ZB Aktiv + 41 %
Aureus Equity + 37 %
Select Europe + 32 %
ST Glob. Equity + 29 %
PBZ Equity + 26 %
Erste Adriatic Equity + 26 %

itd. itd.

Ovo su cijene sa korekcijama ( što ne znaći da se neki neće i povratiti na više razine )kao što vidiš Select Europe je poprilično pao , sve zbog špekulacija sa IGH i LKPC koje su kupovali i koji su im u vrhu portfelja.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

a uostalom vidi se iz priloženih medijskih aktivnosti da su povučeni potezi kako bi se stanje stablilziralo!
tko je imao casha danas je mogao napraviti pozicije koje ce u narednom periodu donijeti lijepi % zarade![smiley1][smiley1][smiley1]

ententinis:

blow: ” Trend je okrenut. Barem kratkoročno. Pitam: tko na ovom našem tržištu ima snage okrenuti trend ako to nisu fondovi? ” Ako je vama dovoljno dva sata u plusu da bi to proglasili kratkoročnom promjenom trenda, onda dobro. Što se tiče vašeg pitanja, moj odgovor je slijedeći. Nitko nema snagu okrenuti trend tržišta osim tržišta samog. Ne prati tržište fondove, nego fondovi tržište.”

Mislim da se varaš, naši fondovi su neupitne gazde našeg tržišta to se pokazalo opet danas.
Simultano se dogodio preokret na gotovo svim dionicama, dobro je netko napisao, rekli su sami sebi: e sad bi bilo dosta.
Danas na dnevniku kvalitetna i kratka analiza, prodavali su prestrašeni mali ulagači , a kupovali su fondovi.
Što se i vidi po ovom silnom prometu. Ne sjećam se kada je zadnji puta bio promet ovoliki, a da pri tome nije bilo blok transakcija gotovo uopće.

A gle slučajnosti , u medijima se odmah okrenula priča.

Snažan rast europskih burzi :

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,11,20,ftse_2011,98824.jl

Male šanse za usporavanje rasta gospodarstva :

http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2007,11,20,rast_gospodarstvo,98828.jl

Burza: Vidi se svjetlo na kraju tunela! :

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,11,20,,98790.jl

Ako ovo nije koordinacija pozitivnih vijesti , ne znam što je.

slažem se 1000% .pa dajte ljudi molim vas ljepo u dva sata su crobex okrenuli za 5%.mi smo mala djeca ,mogli su se ovak igrat u nedogled.skidam im kapu ali tako je svugdje.iskustvo koje sam izvukao iz ove korekcije je neopisivo.najveće prinose sam ostvario na dionicama koje sam kupovao u najvećoj korekciji pred ht.priznajem ova me stresla mada nisam popustio niti prodao nti jednu dionicu i sve ću to lijepo naplatiti.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Nemojte mislit da je igra gotova,igra tek počinje.

Da li je to pokazala tehnička analiza ili ste skupili nešto keša?


stvarno mi idu na zivce kolege koji nisu uspjeli danas nadokupiti! ….. Pa nismo mi otok na koji nista ne utjece?

Je, sam sebi idem na živce što ništa nisam kupio.
Ali nisam ništa ni prodao zadnjih dana. Pa sam onda na istom.
Kaj mogu kad sam uvijek 100% u dionicama.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Ja mislim da je svima jasno za koga treba glasati.Ja ću sigurno i to po prvi put dati svoj glas Ivi i Co. Jer sve ovo što drugi nude nije dobro za mene,obitelj i sve ostale normalne mlade ljude.

Mora da si kapitalist pa ti sve ide na ruku.

New Report

Close