Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


blow: ” Trend je okrenut. Barem kratkoročno. Pitam: tko na ovom našem tržištu ima snage okrenuti trend ako to nisu fondovi? ” Ako je vama dovoljno dva sata u plusu da bi to proglasili kratkoročnom promjenom trenda, onda dobro. Što se tiče vašeg pitanja, moj odgovor je slijedeći. Nitko nema snagu okrenuti trend tržišta osim tržišta samog. Ne prati tržište fondove, nego fondovi tržište.

Mislim da se varaš, naši fondovi su neupitne gazde našeg tržišta to se pokazalo opet danas.
Simultano se dogodio preokret na gotovo svim dionicama, dobro je netko napisao, rekli su sami sebi: e sad bi bilo dosta.
Danas na dnevniku kvalitetna i kratka analiza, prodavali su prestrašeni mali ulagači , a kupovali su fondovi.
Što se i vidi po ovom silnom prometu. Ne sjećam se kada je zadnji puta bio promet ovoliki, a da pri tome nije bilo blok transakcija gotovo uopće.

A gle slučajnosti , u medijima se odmah okrenula priča.

Snažan rast europskih burzi :

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,11,20,ftse_2011,98824.jl

Male šanse za usporavanje rasta gospodarstva :

http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2007,11,20,rast_gospodarstvo,98828.jl

Burza: Vidi se svjetlo na kraju tunela! :

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,11,20,,98790.jl

Ako ovo nije koordinacija pozitivnih vijesti , ne znam što je.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

po meni upravo su mediji učinili ovaj exsodus malih…na svim vijestima..dnevnik..tv, radio..slušamo o crnom ponedjeljku, petku itd..ovine pišu o balonu koji će puknutu, ma što puknutu eto puca, bježte i vadite novce…pa rulja je prodavala atlantic ispod ipo…katastrofa..a ht..koliko li je samo malih paketa u ova tri/.četri dana otišlo..
a nitko ne govori o vrlo dobrim fi…i to ne samo turista…mediji..polupismeni novinari koji ne kuže ni k…c od burze,,,pišu i straše…
..jedino dobro od ove korekcije je upravo to..čiščenje, malih, naivnih investitora s burze…i sad naravno, novce brzo u banku..[smiley1]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Današnjom demonstracijom sile se jasno htjelo dati do znanja tko je gazda i da gazda i te kako kontrolira situaciju. Koliko god kladioničara bilo gazde su još uvijek jači i stvarno (danas sam se uvjerio) mogu drmati kako njima paše. Iskreno, možda je ovo bila i pokazna vježba za potencijalnu, urušavajuću situaciju u ponedjeljak. Možda treniraju strategiju obrane i ispituju psihološku volju mase za kupnjom u trenucima opće slabosti.

Sve u svemu, dan za pamćenje. [smiley10]

Ko se odluči ulagati u fondove imat će lijepi i dugoročni prinos 12-15% godišnje. Više od toga nije za očekivati, osim možda u kraćem vremenu, povremeno, ako imate sreće.
I nije dobro skakati iz fonda u fond. Niti povlačiti lovu kada index fonda pada. Obratno, onda treba uložiti ili dodati novi ulog.
Najbolje prinose postići ćete većim jednokratnim ulogom te daljnjim ulaganjem (npr. mjesečno) jednake manje svote u jednakim vremenskim razmacima.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Kakav to posao poduzeće mora izgubiti (Pelješac)da se njegova vrijednost sroza za čak 40%.

Ne mora izgubit ništa. Pa tko tkaže da je ta prijašnja cijena bila realna? Ne govorim sada o IGH nego općenito.

Zlo mi je od ovakvih investiora. Recite nam kolega, slijedeći vašu logiku, kakve su to poslove naše firme sklapale početkom godine da im je vrijednost u prosjeku porasla 60% u 4 mjeseca?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Ko se odluči ulagati u fondove imat će lijepi i dugoročni prinos 12-15% godišnje.

Evo samo da potvrdim tezu g.Reicha.

Analizom povijesnih kretanja dioničkih indexa u SADu, Japanu i zapadnoj Europi došlo se do 12 % godišnje kao prosječnog prinosa. Što je i dalje duplo više od kamate na oročenu štednju te više od prosječnog rasta cijena nekretnina u navednim zemljama.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


mreich: ” Ko se odluči ulagati u fondove imat će lijepi i dugoročni prinos 12-15% godišnje. ” Evo samo da potvrdim tezu g.Reicha. Analizom povijesnih kretanja dioničkih indexa u SADu, Japanu i zapadnoj Europi došlo se do 12 % godišnje kao prosječnog prinosa. Što je i dalje duplo više od kamate na oročenu štednju te više od prosječnog rasta cijena nekretnina u navednim zemljama.

Da, ali ne i u brzo rastučim i tržištima u nastajanju kakvo je naše.Prinosi jesu i biti će kudikamo veći po mom mišljenju ( od ovih 12-15 % ).

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Današnjom demonstracijom sile se jasno htjelo dati do znanja tko je gazda i da gazda i te kako kontrolira situaciju. Koliko god kladioničara bilo gazde su još uvijek jači i stvarno (danas sam se uvjerio) mogu drmati kako njima paše. Iskreno, možda je ovo bila i pokazna vježba za potencijalnu, urušavajuću situaciju u ponedjeljak. Možda treniraju strategiju obrane i ispituju psihološku volju mase za kupnjom u trenucima opće slabosti. Sve u svemu, dan za pamćenje. [smiley10]

A što bi to trebalo biti u ponedjeljak. Niste valjda ljudi kupovali dionice za HDZ nego za sebe.


Da, ali ne i u brzo rastučim i tržištima u nastajanju kakvo je naše. Prinosi jesu i biti će kudikamo veći po mom mišljenju ( od ovih 12-15 % ).

Bit će veći na nekima, jer i tih 12% je prosjek među fondovima. Neki su dali 20%, neki 5%…
Ali isto mislim da će tih 12-15% tek kroz koju godinu.
No doći će i ta razina, nema sumnje.

No respect


avax10: ” Ovi što su danas prodavali trebaju “okačiti kopačke o klin” jer ovo zaista nije posao za njih. Prodavali su sa 30-40% gubitka, a nakon sat vremena su se cijene vratile +15%. Pa ako nakon ovog ne odustanu od burze, nikada neće i igrat će ovdje u uzaludnoj nadi da će se izvući dok ne popuše i zadnju kunu. Takvima mogu samo reći – za svoje dobro, maknite se s burze i spasite što još možete! [smiley10]” Ovo je poruka fondova novim ulagačima, a glasila bi otprilike ovako: Vidite da burza nije za vas male. izgubili ste naivno svoje novce , uložite u fondove koji će profesionalno brinuti o vašim novcima i osigurati prinose 25 – 45 % godišnje. Burza nije za kladioničare i paničare.

Baš su nam fondovi pokazali koliko znaju – pokazatelji ili rezultati i prije ove korekcije pokazuju da i neki kladioničari bolje znaju od “stručnjaka” iz fonodva.

ovo što sam danas imao prilike gledati pogotovo na nekim dionicama poput HDEL da mi je netko pričao ne bih vjerovao. e, da sam barem imao malo više keša…to mi je bila jedina misao na -4,2 % Crobexa. (znam sad će netko napisati da je babi k…c bila bi dida)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Nemojte mislit da je igra gotova,igra tek počinje.

New Report

Close