Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne mogu prežalit što sam ostao bez keša…Ovakve korekcije se treba čekat. Kako zavidim ovima koji kupuju a ovima što prodaju neka je Bog u pomoći…[smiley10]

Ovi što su danas prodavali trebaju “okačiti kopačke o klin” jer ovo zaista nije posao za njih. Prodavali su sa 30-40% gubitka, a nakon sat vremena su se cijene vratile +15%. Pa ako nakon ovog ne odustanu od burze, nikada neće i igrat će ovdje u uzaludnoj nadi da će se izvući dok ne popuše i zadnju kunu. Takvima mogu samo reći – za svoje dobro, maknite se s burze i spasite što još možete! [smiley10]

Ignore: KressoM, delux


Ne znam baš, od -4% do +1% nije lako okrenuti ali to samo pokazuje u kojoj smo situaciji.

Previše volatilni.

to pokazuje da smo u pat poziciji [smiley2]

Naravno da nisam prodao…bio bih lud da jesam…ali mi je jako žao što nemam puno keša za nadokupljivanje…
Razmišljam o marginu…mislim da je pravo vrijeme za shopping…

moje misljenje …Sanader je car ….njegov povratak je pokrenuo burzu tj. preokrenuo trend trgovanja…mislim da je burza namjerno rusena zbog politike a Sanader njezin spasitelj….prodat cu sve dva dana prije izbora.

Ja sam danas trgovao kao nikad. Preslagivao sam portfelj i relativno sam zadovoljan sadašnjim stanjem. Na kraju dana sam bio oko 2% u plusu, otprilike koliko bi bio i da nisam trgovao. U jednom trenutku sam primjetio simultanu podršku na dosta dionica, ali (velika greška) nisam to protumačio kao preokret pa sam na kraju jednu lasom lovio (tu sam izgubio 1-2%), a i DLKV mi je utekao kad je ušao u blokadu, poslije mi je bilo rizično kupovati (još nisam siguran da je ovom ponoru kraj).
Sve u svemu, zadovoljan sam.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


moje misljenje …Sanader je car ….njegov povratak je pokrenuo burzu tj. preokrenuo trend trgovanja…mislim da je burza namjerno rusena zbog politike a Sanader njezin spasitelj….prodat cu sve dva dana prije izbora.

Nerado priznajem, Sanader je pobjednik. Podmetnuo je jaje , a većina je nasjela i ne diže se.
Evala majstore. Izbori nam ne trebaju. Proglasimo pobjednika i uštedimo novce, naravno, uložimo ih na burzu.
Svejedno je kakav bude rasplet na burzi. Za sve je zaslužan ZNA SE , IDEMO DALJE.
Nisam član nijedne stranke.

čuvaj svoju metlu


valentine: ” Ne znam baš, od -4% do +1% nije lako okrenuti ali to samo pokazuje u kojoj smo situaciji. Previše volatilni. ” to pokazuje da smo u pat poziciji [smiley2]

Ne kolega ,danas smo bili svjedoci tko ima moć i u čijim smo rukama!!!!


wunderkind: ” valentine: ” Ne znam baš, od -4% do +1% nije lako okrenuti ali to samo pokazuje u kojoj smo situaciji. Previše volatilni. ” to pokazuje da smo u pat poziciji [smiley2] ” Ne kolega ,danas smo bili svjedoci tko ima moć i u čijim smo rukama!!!!

Ja sam u svojim i božjim rukama…[smiley2]

evo kako to vide naši susjedi[smiley7][smiley16]

tomato1, 20.11.2007. u 20:24
CSE: Crobex prvo pao 4,5%, pa porastao

Spektakularni preokret”, kako pišu hrvatski mediji, došao je nakon što je u prvih pet sati trgovanja došlo do velikog pada cena akcija, kao i obustavljanja trgovanja nekih hartijama. Promet je bio veći od 30 miliona evra, što, pišu mediji, “pokazuje pravu navalu investitora na berzu, a sada se tek vidi kako je ovakav okidač bio jedva dočekan”.

Današnji dan na berzi u Zagrebu je obeležilo i blokiranje trgovanja blizu dvadeset deonica zbog drastičnog pada cene, a u tim trenucima gotovo da i nije bilo likvidne deonice koja je beležila rast cene. Obustavljeno je, između ostalih, i trgovanje deonicama Tempa, Viadukta, Ingre, Uljanika, Luke Rijeka, Leda, Đuro Đaković holdinga, Luke Ploče, Instituta građevinarstva Hrvatske, Hidroelektre, Jadroplova i Varteksa.

Do trenutka blokade, cena deonice Tempa korigovana je čak 60 procenata, Uljanika 16,67 posto, Leda 12,57 posto, Luke Ploče 12,55 posto. Đuro Đaković holding je imao pad od 11,21 posto, Luka Rijeka 10,26 posto, Viadukt i Ingra po deset procenata, Jadroplov 9,86 posto, Hidroelektro 9,37 posto, a Varteks 8,70 procenata. Kasnije je za neke od njih skinuta blokada trgovanja, pa su pojedine deonice zabeležile i rast vrednosti u odnosu na ponedeljak.

U utorak se na Zagrebačkoj berzi cena deonice T-HT-a prvo spustila na 320 kuna, da bi dan završila na 337,6 kuna. U ponedeljak je prosečna cena ove hartije iznosila 334,55 kuna, što je predstavljalo pad od 3,94 odsto u odnosu na kraj prošle nedelje.

Hrvatski premijer Ivo Sanader kaže da su za višednevni pad vrednosti deonica na Zagrebačkoj berzi krive i neodgovorne izjave nekih političara, poput onih o uvođenju poreza na kapitalnu dobit. “Kapital je vrlo osetljiv na svaku najavu, tržište reaguje na takve najave i u Hrvatskoj i u svetu”, prokomentarisao je Sanader.

Podsetimo, početak nedelje je doneo snažnu korekciju vrednosti indeksa Crobex, koji je u ponedeljak izgubio 3,51 odsto vrednosti, a taj trend je nastavljen i danas. Crobex je od početka ovog meseca korigovan više od deset odsto, a od 22. oktobra čak 15 procenata, piše B92.

Molim kolege koji danas nisu stigli na niskim razinama dokupiti da ne zavide nama koji jesmo!
I sutra ce biti jos prilika za dokup nadam se jer imam jos casha, a poslje tko zna…..kupovati ce svi ti koji pricaju da korekcija nije gotova ponovo na ATH! [smiley1][smiley1][smiley1]


Ovi što su danas prodavali trebaju “okačiti kopačke o klin” jer ovo zaista nije posao za njih. Prodavali su sa 30-40% gubitka, a nakon sat vremena su se cijene vratile +15%. Pa ako nakon ovog ne odustanu od burze, nikada neće i igrat će ovdje u uzaludnoj nadi da će se izvući dok ne popuše i zadnju kunu. Takvima mogu samo reći – za svoje dobro, maknite se s burze i spasite što još možete! [smiley10]

Ovo je poruka fondova novim ulagačima, a glasila bi otprilike ovako:

Vidite da burza nije za vas male. izgubili ste naivno svoje novce , uložite u fondove koji će profesionalno brinuti o vašim novcima i osigurati prinose 25 – 45 % godišnje.
Burza nije za kladioničare i paničare.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close