Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


leon swpr: ”
Dakle, ti smatras da je ovo Bull trap i da je trend prividno okrenut. [smiley9][smiley9][smiley9] ” Nije trend ni prividno okrenut. Razlika između prosječne i zaključne cijene sve govori. Samo je prinudno dan privid okretanja trenda,imho [smiley10]

Pa ja sam i pokusao skrenuti paznju na isto; medjutim kolega slijedeci post se nije slozio; njegovo vidjenje je da ce sutra stoga biti jos vece zelenilo. Samo ja ne vidim zasto bi fondovi krenuli u neku ofenzivu, mislim da bi im odgovarao jedan status quo. Slazem se da fondovi ne mogu sami sve okrenuti; ali dovoljno je staviti dva kauboja i okrenuti krdo na drugu stranu. Nazalost mali dionicari se ponasaju kao krdo (i ja medju njima; iako vjerojatno u manjem volumenu jer nisam prodavao zadnja 3-4 dana).

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

nemojte se veseliti. još uvijek nije gotovo.

Molim komentare na utjecaj izbornog inženjeringa na burzu.Čitajući forume, stiće se dojam da se većina obrušila na Jurčića, Mesića i Rohia. Sve je pokrenuto s druge strane. Jeftini IPO -i, koji animiraju velik broj novih ulagača- birača, koji opet očekujući veliku zaradu nalaze krivce za pad cijena i u panici razočarani prodaju. IPO kao trojanski konj.

čuvaj svoju metlu


nemojte se veseliti. još uvijek nije gotovo.

Krokodil je u pravu,danas stvar spasili fondovi a sutra………………………….ko zna[smiley6]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Trend je okrenut. Barem kratkoročno. Pitam: tko na ovom našem tržištu ima snage okrenuti trend ako to nisu fondovi?

Ako je vama dovoljno dva sata u plusu da bi to proglasili kratkoročnom promjenom trenda,
onda dobro.
Što se tiče vašeg pitanja, moj odgovor je slijedeći.
Nitko nema snagu okrenuti trend tržišta osim tržišta samog.
Ne prati tržište fondove, nego fondovi tržište.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

blow:

Trend je okrenut. Barem kratkoročno. Pitam: tko na ovom našem tržištu ima snage okrenuti trend ako to nisu fondovi? ”

Ako je vama dovoljno dva sata u plusu da bi to proglasili kratkoročnom promjenom trenda,
onda dobro.
Što se tiče vašeg pitanja, moj odgovor je slijedeći.
Nitko nema snagu okrenuti trend tržišta osim tržišta samog.
Ne prati tržište fondove, nego fondovi tržište.

Nije stvar u dva sata već u okretanju više od 5% crobexa. Ja sam u dionicama,casha nemam i htio bih da se trend okrene dugoroćno. Vi koji ste rasprodali zazivate daljnju korekciju. A osim toga,na zg burzi fondovi u dobroj mjeri diktiraju tržište. Na razvijenim tržištima u svijetu taj je utjecaj puuuuno,puno manji

http://whycroatia.blogspot.com/

Ako postoji išta što zasigurno neće preokrenuti trend u suprotnom smjeru,onda su to ovakvi pesimistični komentari. Pa mislim,ako korekcije na nekim našim najlikvidnijim diomnicama u iznosu i do 40% nisu dovoljne(IGH,HDEL,etc…) onda idemo svi s burze i idemo u branje jagoda. Kakav to posao poduzeće mora izgubiti (Pelješac)da se njegova vrijednost sroza za čak 40%. Defionitivno mislim da je ovo danas dno dna i da nam slijedi vrijeme laganog ali sigurnog oporavka.[smiley2]

ja nisam ništa prodao. samo čekam i gledam, a mislim da ću uskoro kupovati


nemojte se veseliti. još uvijek nije gotovo.

Bojim se da je tako.
Da su fondovi danas dozvolili da CROBEX završi u minusu 4,88% sutra bi bila “crna srijeda”.
Ovako će sutra srijeda biti samo “siva”.

Kraj još nije tu. Ali se oblaci polako razilaze! [smiley2]

La vita e bella!


Kraj još nije tu. Ali se oblaci polako razilaze! [smiley2]

Slažem se,ali uz eventualne sutrašnje(vjerujem lakše) turbulencije treba ostati pribran i treba se sjetiti zašto smo uopće ušli u pojedinu dionicu. Ako smo u HT-u,treba se sjetiti koje su cijene u zadnje vrijeme naznačene kao fer vrijednosti,kod građevinara još uvijek nedovoljno iskorišteni potencijal izgradnje u Hrvatskoj i regiji,kod Diokija LNG terminal i mnoge druge slične stvari. Zato treba i eventalne padove gledati s težnjom za mogući dokup a ne kroz raznorazne šokantne i panične reakcije koje neminovno vode u gubitak.


cayman006: ” nemojte se veseliti. još uvijek nije gotovo. ” Bojim se da je tako. Da su fondovi danas dozvolili da CROBEX završi u minusu 4,88% sutra bi bila “crna srijeda”. Ovako će sutra srijeda biti samo “siva”. Kraj još nije tu. Ali se oblaci polako razilaze! [smiley2]

bilo bi previše da je crobex završio treci dan na najvecoj korekciji -4,xx % , u svakom slucaju dan za pamcenje [smiley10]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

…Slažem se…slijedi siva srijeda, veliki četvrtak i petak..a u ponedjeljak ….[smiley2]

New Report

Close