Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovaj PBZ investor je za popizdit. Samo sam gledao kako mi prilika izmiče, nisam uspio zadati ni jedan nalog za kupnju

Nemrem ni ja dobiti POBA brokere s kojim sam prislijen raditi zbog margina.
Koji užas nakon što se navikneš na online trading preći na telefonske pozive [smiley8]

I love this game


Nemrem ni ja dobiti POBA brokere s kojim sam prislijen raditi zbog margina.
Koji užas nakon što se navikneš na online trading preći na telefonske pozive [smiley8]

ah, ja čekam da oni nazovu mene [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ne zelim biti negativan; ali ipak valja baciti oko i usporediti prosjecne cijene trgovanja sa zadnjim.
Vidljivo je da nijedna likvidna dionica koja je u plusu nema manju zadnju cijenu od prosjecne; stovise velike su razlike.
Rast je pumpan na dosta manjim prometima negoli je cisceno na malim prometima.
Stvarno nevjerojatan dan; ipak trebalo bi jos malo pricekati sa ozbiljnijim ocjenama jer gledajuci srednje cijene i danasnji dan je zavrsio u minusu.
Dobra vijest je da su fondovi pokazali da mogu uigrano i simultano okrenuti trend bez vecih problema.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Ne zelim biti negativan; ali ipak valja baciti oko i usporediti prosjecne cijene trgovanja sa zadnjim. Vidljivo je da nijedna likvidna dionica koja je u plusu nema manju zadnju cijenu od prosjecne; stovise velike su razlike. Rast je pumpan na dosta manjim prometima negoli je cisceno na malim prometima. Stvarno nevjerojatan dan; ipak trebalo bi jos malo pricekati sa ozbiljnijim ocjenama jer gledajuci srednje cijene i danasnji dan je zavrsio u minusu. Dobra vijest je da su fondovi pokazali da mogu uigrano i simultano okrenuti trend bez vecih problema.

Ovo što si napisao znači da će sutra biti totalno zelenilo.
Pogledaj prosječne cijene a onda pogledaj K/P pored prosječne cijene i shvatit ćeš da će 90% dionica sutra startati s velikim plusom na koji će se doljevati cash od građana i mnoge će sutra u zelene blokadu!

Novac je kisik burze!


Dobra vijest je da su fondovi pokazali da mogu uigrano i simultano okrenuti trend bez vecih problema.

Ne bih se složio da fondovi mogu okrenuti trend.
Fondovi mogu samo dati privid okretanja trenda.
Mjesecima govorim ljudima na ovom forumu da im fondovi neće spašavati dupe.
A veliki broj ljudi na forumu očekuju upravo to.
U zadnjih par tjedana možete vidjeti kako fondovi ne mogu spasiti ni svoje dupe ,a kamoli tuđe.
Zato pamet u glavu, i zaboravite tezu o fondovima

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


U petak sam napisao da će ponedjeljak biti pokazatelj što se u stvari zbiva,s obzirom na početak trgovanja atgr-r-a uzimajući s jedne strane u obzir prijašnja trgovanja nakon izlistavanja dionica iz IPO-a, a s druge strane ozračje korekcije. Pobjedilo je ovo drugo.
Dakle ovako:
1. Fondovi ne brane cijene, jeftini dokup, priprema portfelja i dizanja vrijednosti udjela za 2008. (mislim ne prije,a samim time i tržište dionica će biti u takvom ozračju)
2. IPO-i su nam donijeli previše prodavatelja i neiskusnih ulagaća tako da oni koji diktiraju cijenu (fondovi) čekaju i kupuju pomalo sve niže dok se ovi prvi ne ispucaju
– mislim da je dobrim dijelom ova korekcija posljedica masovnog dioničarstva, te se vidi koliko na tržištu poput našeg znače neiskusni sa drhtavim ručicama
3. Globalno tržište je u korekciji, a mi nismo pusti otok
4. I na kraju famozni izbori…. To je škola,ali mislim da krajnji rezultat izbora i neće
imati preveliki utjecaj na tržište kapitala u Hrvatskoj. Jasno da bi bilo jednostavnije i
bolje da nam neki političari ne mašu pred nosom kojekakvim novim porezima, ali
imajmo u vidu da će oni doći prije ili kasnije, za crne ili crvene vlasti.

Treba biti ustrajan i imati povjerenja u svoje investicije. Život nas ući da nakon kiše dolazi sunce, a pobjedu će odnijeti samo ustrajni.

nije baš pristojno citirati sam sebe, ali nikkei.dow, dax…….su danas u plusu dok još ujutro to nije izgledalo tako
pozdrav[smiley2]

http://whycroatia.blogspot.com/

Fondovi puno ulažu u regiji – danas Belex -4.95% – regija u komi, dionički fondovi u zadnjih mjesec dana pali prosječno – 10%, a ljudi koji ulažu u fondovie su veći ziheraši od ovih na burzi pa brže (a i lakše) povlače novac.
Mene isto muči pitanje čime će to fondovi značajno okrenuti trend.

Dakle, ti smatras da je trend prividno okrenut.
[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

vidjet cemo, Leone… reci ti meni sto se to tako drasticno promijenilo da bi se trend dugorocno okrenuo? (ili barem zaledio na ovoj razini?)

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Dakle, ti smatras da je ovo Bull trap i da je trend prividno okrenut. [smiley9][smiley9][smiley9]

Nije trend ni prividno okrenut.
Razlika između prosječne i zaključne cijene sve govori.
Samo je prinudno dan privid okretanja trenda,imho
[smiley10]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

leon swpr:

Dakle, ti smatras da je ovo Bull trap i da je trend prividno okrenut. [smiley9][smiley9][smiley9] ”

Nije trend ni prividno okrenut.
Razlika između prosječne i zaključne cijene sve govori.
Samo je prinudno dan privid okretanja trenda,imho
[smiley10]

Trend je okrenut. Barem kratkoročno. Pitam: tko na ovom našem tržištu ima snage okrenuti trend ako to nisu fondovi?

http://whycroatia.blogspot.com/

jeli kod nekoga zaključana tema dalekovod

New Report

Close