Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neznam jel bih plakao ili bih se smijao[smiley16][smiley2]

Di mi je sad frend Alien ,koji mi se smijao u petak da pricam bedastoce, a kao da sam imao filing da nesto ide po zlu. E zato sam ja s pola zbrisao. Mislim da ovi padovi ne zabrinjavaju samo neiskusne, nego i puno iskusnije igrace na burzi, a ja odo sad na kavicu pa se vidimo……[smiley16]

pitanje je sad:da li su gubitci u milionima ili milijardama[smiley16]


leon swpr: ” Zasto toliko srdzbe i ljutnje na Rohatinskog i Mesica sto su ‘srusili cijene’ pojedinim dionicama sa svojim drukanjem? Ako su oni srusili samo drukanjem: odlicno po vas; jos ih nadokupite jer znaci da vrijede dosta vise i vremenom ce im se cijene korigirati prema gore. Ako stvarno ne vrijede toliko koliko su kostale i ako se opet ne vrate na stare vrijednosti (a vi u medjuvremenu pametno iskoristite usluge spomenutog dvojca i nadokupite); onda mozda oni nisu nista lose rekli? A mozda se toga upravo vecina i plasi i zato razapinje spomenuti dvojac. I pas pocinje lajati kad se prepadne. (Molim da ne shvati niko ovo kao nekakvu usporedbu sa psom vec samo pokusavam opisati prirodnu reakciju). [smiley9][smiley9][smiley9] ”
mika:
Posao guvernera narodne banke nije da komentira cijene dionica jer one ovise o ponudi i potražnji. Isto tako je mogao lupetati da je kruh preskup, auti, pelene i šta ti ga znam. A to nisu njegovi problemi nego kupaca i prodavatelja. Ako mi je auto skup neću ga kupiti i gotovo.Ako mislim da je IGH dobra prilika kupiti ću. Njegov posao je donošenje mjera za boljitak i zaštitu gospodarstva. Lupetanje o precijenjenosti ili podcijenjenosti dionica ne bi trebalo spadati u te mjere. Ako je to već išao govoriti trebao je dati izračun svih dionica i pokazatelje na temelju kojih misli da je neka dionica precijenjena.Ovako je na nivou N.Kovača i ja volila Hrvatska. Predsjednika ne treba komentirati jer on o toj materiji ne zna ništa i iz njegovih usta priča neki savjetnik ili interes politike. Ali da su takve izjave štetne to stoji. Čak da je i ekonomija Hrvatske u silaznoj putanji (stanje je upravo obrnuto) on to ne smije javno govoriti nego tajno raspravljati sa premijerom, guvernerom i ostalim odgovornim igračima.Čim je to javno rekao svrstao se na stranu oporbe jer oporba po definiciji mora kritizirati vladajuće u svim segmentima, a pogotovo je kritika ekonomije interesantna oporbi. Sve ovo neovisno tko je na vlasti u Hrvata.

Mika svaka cast na dobrom odgovoru.
Nagrada za nivinarsko pitanje Stipi: “Komentirajte suprotno stajaliste Predsjednika vlade”
Odgovor Stipe: “Kakav bi to bio predsjednik vlade bez optimizma?” U odgovoru se iscitava opis samog sebe:
—“Kakav je to predsjednik koji svoju drzavu i njenu ekonomiju opisuje s toliko pesimizma, (ocrnjuje pred svijetom, njenu ekonomiju i razvoj)?”

– A ako je to istina onda ju je izdao pred susjedima i drugim zemljama, i kako ce to onda pomoci ljudima te zemlje?

Izjava Rohatinskog na onakav nacin, ocito je dug onoj garnituri koja ga je postavila za guvernera.
Nazalost iako je mozda i dobar covjek, nasao se kao oruzje u rukama partije koja svojim predizbornim izjavama ne preza urusiti ekonomiju vlastite zemlje, da bi lakse u njoj izronila na vlast. A takodjer i nastetit joj politicki i ekopnomski pred ostalim zemljama u svijetu.

Pitam vas kako bi vi gospodarili u svojoj vili koju bi da je preuzmete (od npr. oca), prvo vecim dijelom porazbijali i ocrnili pred cijelim svijetom sve koji unutra zive sve kokice, psa i pjetla?
Da li bi mogli iznajmiti sobu (koji apartman), Turistu mozda? Ako i nije cuo za vase olajavanje, ostali ste bez sredstava da mu ponudite udobni boravak.

Ili kako ce clanovi vase kuce biti primljeni u svijetu, i gdje ce moci dobiti kakve poslove (zaraditi kapital koji bi dobro dosao vasoj kuci), ako ste ga toliko olajali, da svi u svijetu zaziru od nje-ga, kad kaze iz koje je kuce?

Ljudi moji i te kako je vazno za nas, i nase trziste kapitala, koga ce mo izabrati da nam upravlja “kucom”!

P i ako si SDP-ovac, COVJEK si (nisi slijep, gluh i bez pameti), dobro razmisli, pod cijim rukovodstvom ces bolje zivjeti.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


inquirer: ” Gotovo je, probijen je support na Ini, ovo više nije korekcije, ovo je krah burze. ” nije još do kraja probijen nije krah burze, već je korekcija širih razmjera, iako brojim gubitke, bila je prijeko potrebna

nemoze se govorit o korekciji na trzistu koje pada vec dva mjeseca….
u tom slucaju veliki investitori govore o padu[smiley5][smiley6][smiley5]

Moderatora treba zabranit!!!


Neznam jel bih plakao ili bih se smijao[smiley16][smiley2]
Ja eto volim crni humor i znam se našaliti na vlastiti račun, i muški ne plaču tako da je odgovor jasan
[smiley2]

hdel, jdpl, tisak, viadukt, luka ploče, luka rijeka, ledo
eto, to ovako pratim pa vidim da je u blokadi … fin popis
odoh ja na prisiljeni godišnji

ako vec nije KRAH!!![smiley13][smiley14][smiley15]

Moderatora treba zabranit!!!

Što je još gore: što će biti kad se blokade skinu?

Damn…[smiley14]

No respect


Prošao Crobex i ispod -4%.

Koliko je % i bodova?

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

ljudi evo ja počinjem iskrcavanje
pa ak je pad nek je pad do dna svih dna

Postanite Eu-robovi

-4.00%

No respect

Nekad je bilo bolje, tak su rekli naši stari. Pa malo sjećanja na bolje dane:

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close