Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da ovo nije slučajno potvrđuje više čimbenika; -nije stvar u padu gospodarstva- zamislite kakvo bi tržište u tom slučaju moralo biti u Srbiji i BH, Makedoniji ali nije -Ljubljana i Sarajevo bila tržišna kriza dva dana i onda nagli oporavak ovo je u režiji politike, ćemu su se pridodale i banke upotrebivši margin cool namjernim srozavanjem cijena dionica kako bi ih jeftino pokupovali fondovi u njhovim vlasništv uz diskont od 20%, iskoristivši svoje naivne korisnikke margin kredita,. Moguće je da su se banke preplašile Rohatinskog (u što manje vjerujem) i njgove najave rezanja kredita, što za banke može biti dodatno opterečenje te ovako izvlaće kredite uz normalno posrednu dobit, sve u svem pametno

Potpisujem.
Očito je riječ o orkestriranoj igri koju vode banke uz par političkih protagonista, jer JEDINI NAČIN na koji znalci mogu i dalje jednako dobro zarađivati na dionicama kao i do sada, je taj da jednom žestokom korekcijom preplaše sve nove i neiskusne, kojih je, a ja se u njih ubrajam, jako puno za jednu zemlju kao što je RH.

U attachu je “Ugovor o investiranju” iz knjige Benjamin Grahama “Inteligentni investitior”.

Usput rečeno, on je bio učitelj i uzor Warren Buffettu.

"Ako ne možete promjeniti smjer vjetra, promjenite položaj svojeg jedra."


valentine: ” Evo što vam kaže vaš budući premijer: Jurčić: HEP neće ići u privatizaciju, a Hrvatske šume ni pod koncesiju Vaš link I, naravno, jedna slikica[smiley2] ” Izgleda da je sve izvjesnije da će Ljubo stvarno biti premijer. Što prije to prihvatimo, to bolje za nas. Možda i krene na bolje, kolko vidim iz novina Ljubo vani ima bolju reputaciju od Sanadera, pa se strani fondovi konačno postave na kupnju ht-a, ine itd.

Ne znam kako si to zaključio, ali po meni Ljubo je bio izgledan premijer prije nekih 2-3 mjeseca. Od kada je krenula kampanja njegova šansa (tj. SDP-a) je sve manja.

Što se tiče ugleda koliko ja znam pola evrope drže stranke kojima je HDZ inačica u Hrvatskoj. Socijaldemokrata ima samo nešto u istočnoj Europi. Prema tome I.Sanader je sigurno u boljoj poziciji nego Milanović.


U attachu je “Ugovor o investiranju” iz knjige Benjamin Grahama “Inteligentni investitior”.
Usput rečeno, on je bio učitelj i uzor Warren Buffettu.

Hehe, ja jučer smišljao kako da ga pošaljem. [smiley2]
Nemam skener, a fotografirat je glupo.

No respect

Iskreno svidja mi se sto HEP nece biti privatiziran jer jedna strateska industrija mora ostati u vlasnistvu drzave.
HEP koliko sam upoznat ima ok strukturu i odlicnu buducnost.
Zasto to privatizirati, ja se slazem sa premijerom.
Porez na kapitalnu dobit nema veze sa cijenama.
Osobno mislim da je bolje za gospodarstvo da Ljubo dodje na celo.
Polancec forsira radnicko dionicarstvo, a ESOP bas lijepo gura sve dionice, zar ne??
Sta kad treba uloziti 30 milja u CAPEX.
Hoce li Polancecovi radnici vlasnici uloziti ili ce reci ma hebi to, glavno da mi imamo za place.
Podravka i Kras, 2 perjanice radnickog dionicarstva, bas im lijepo ide…

Ne zelim niti spominjati ministre i nacin rada, daljnje ukucavanje para u brodogradilista.

Jedino sto cu priznati Polancecu je sto je maknuo TLM i Zeljezare sa grbace ali malo mi je zastranio u zadnje vrijeme..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Evo za našeg Bluemana jedna lijepa slikica:

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ako HEP nece u privatizaciju cini mi se da ce manevarski prostor naših fondova opet biti vrlo uzak sljedecih godina…zakljucak donesite sami…


Zasto toliko srdzbe i ljutnje na Rohatinskog i Mesica sto su ‘srusili cijene’ pojedinim dionicama sa svojim drukanjem? Ako su oni srusili samo drukanjem: odlicno po vas; jos ih nadokupite jer znaci da vrijede dosta vise i vremenom ce im se cijene korigirati prema gore. Ako stvarno ne vrijede toliko koliko su kostale i ako se opet ne vrate na stare vrijednosti (a vi u medjuvremenu pametno iskoristite usluge spomenutog dvojca i nadokupite); onda mozda oni nisu nista lose rekli? A mozda se toga upravo vecina i plasi i zato razapinje spomenuti dvojac. I pas pocinje lajati kad se prepadne. (Molim da ne shvati niko ovo kao nekakvu usporedbu sa psom vec samo pokusavam opisati prirodnu reakciju). [smiley9][smiley9][smiley9]

Posao guvernera narodne banke nije da komentira cijene dionica jer one ovise o ponudi i potražnji. Isto tako je mogao lupetati da je kruh preskup, auti, pelene i šta ti ga znam. A to nisu njegovi problemi nego kupaca i prodavatelja. Ako mi je auto skup neću ga kupiti i gotovo.Ako mislim da je IGH dobra prilika kupiti ću. Njegov posao je donošenje mjera za boljitak i zaštitu gospodarstva. Lupetanje o precijenjenosti ili podcijenjenosti dionica ne bi trebalo spadati u te mjere. Ako je to već išao govoriti trebao je dati izračun svih dionica i pokazatelje na temelju kojih misli da je neka dionica precijenjena.Ovako je na nivou N.Kovača i ja volila Hrvatska. Predsjednika ne treba komentirati jer on o toj materiji ne zna ništa i iz njegovih usta priča neki savjetnik ili interes politike. Ali da su takve izjave štetne to stoji. Čak da je i ekonomija Hrvatske u silaznoj putanji (stanje je upravo obrnuto) on to ne smije javno govoriti nego tajno raspravljati sa premijerom, guvernerom i ostalim odgovornim igračima.Čim je to javno rekao svrstao se na stranu oporbe jer oporba po definiciji mora kritizirati vladajuće u svim segmentima, a pogotovo je kritika ekonomije interesantna oporbi. Sve ovo neovisno tko je na vlasti u Hrvata.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

@Mika
Slazem se kolega Mika 100% da to nije njihov posao ni kompetencija.
Medjutim, pokusao sam skrenuti paznju da ako netko trenutacno ‘umjetno’ srusi cijenu, dugorocno to ne predstavlja problem. [smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Možda žele srušiti ovu vlast pod svaku cijenu.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Možda žele srušiti ovu vlast pod svaku cijenu.

Ni to nije iskljuceno; iako mislim da Rohatinskom to nije cilj; vjerujem da kod njega nisu bile izjave ‘tempirane’
. Mozda se varam, ali to je moje misljenje.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Apsolutno se slazem sa Mikom.Sada ovaj “navodni” krah burze moze dodatno iskoristiti HDZ jer jednostavno mogu kazati da se uslijed poreza na kapitalnu dibit strani investitori povlace sa naseg trzista i dolazi do pada trzista kapitala sto uistinu niti jednoj drzavi to ne odgovara a pogotovo nama.

New Report

Close