Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I ja to mislim kao i Ivek, neizvjesnost je velika di je petak još…[smiley16]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

-3.52%, hoćemo li i blizu -4%?

Ova zadnja tri dana (radna) ostati če mi u siječanju po minusu od 58.000 kn[smiley9]

KOEI razbijen na 1.000. bogme trrenutno grdo izgleda. supporta nikakvog ozbiljnijeg.
IGH isto loše.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

blow:

4. I na kraju famozni izbori…. To je škola,ali mislim da krajnji rezultat izbora i neće
imati preveliki utjecaj na tržište kapitala u Hrvatskoj. Jasno da bi bilo jednostavnije i
bolje da nam neki političari ne mašu pred nosom kojekakvim novim porezima, ali
imajmo u vidu da će oni doći prije ili kasnije, za crne ili crvene vlasti.

Sa cijelim tekstom se slazem osim sa ovim dijelom. Po meni imati ce itekakvog utjecaja.

Imat će, dakako, ali kratkoroćno.Da se razumijemo, ja ne zagovaram nikakvu političku opciju. Mislim si jedino kako je strah od poreza djelomićno ukalkuliran u ovu korekciju i glave fond menadžera

http://whycroatia.blogspot.com/

Ode i drugi knock-out certifikat na adrs-p (na 470)… Nije dobro.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


U petak sam napisao da će ponedjeljak biti pokazatelj što se u stvari zbiva,s obzirom na početak trgovanja atgr-r-a uzimajući s jedne strane u obzir prijašnja trgovanja nakon izlistavanja dionica iz IPO-a, a s druge strane ozračje korekcije. Pobjedilo je ovo drugo.
Dakle ovako:
1. Fondovi ne brane cijene, jeftini dokup, priprema portfelja i dizanja vrijednosti udjela za 2008. (mislim ne prije,a samim time i tržište dionica će biti u takvom ozračju)
2. IPO-i su nam donijeli previše prodavatelja i neiskusnih ulagaća tako da oni koji diktiraju cijenu (fondovi) čekaju i kupuju pomalo sve niže dok se ovi prvi ne ispucaju
– mislim da je dobrim dijelom ova korekcija posljedica masovnog dioničarstva, te se vidi koliko na tržištu poput našeg znače neiskusni sa drhtavim ručicama
3. Globalno tržište je u korekciji, a mi nismo pusti otok
4. I na kraju famozni izbori…. To je škola,ali mislim da krajnji rezultat izbora i neće
imati preveliki utjecaj na tržište kapitala u Hrvatskoj. Jasno da bi bilo jednostavnije i
bolje da nam neki političari ne mašu pred nosom kojekakvim novim porezima, ali
imajmo u vidu da će oni doći prije ili kasnije, za crne ili crvene vlasti.

Treba biti ustrajan i imati povjerenja u svoje investicije. Život nas ući da nakon kiše dolazi sunce, a pobjedu će odnijeti samo ustrajni.

kolega ovo ste jako dobro sroćili – slažem se u potpunosti !

Predlazem svima da se neko vrijeme “skinu ” s burze i ne gledaju… A na poslovnom, barem ja, selim se na teme pod lezerno, npr. ribicija ili poslovni – dj.

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

IGH u blokadi, Crobex -3.74% [smiley8]

Jel ima blokada za Crobex na -10%? [smiley11]

No respect

Zna možda netko koliki je rekordan pad Crobexa u jednom danu?

mislim da vlada mora pod hitno uvest neki praznik sutra. [smiley7]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close