Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

meni je interesantno da ne vidim blokade.
izgleda da se kupnja pazljivo postavlja, a prodaja nepazljivo poklapa.


mreich: ” Baloni su se ispuhali, …O građevincima to još ne mogu kazati, ” Daj molim te tvoje mišljenje o HDEL

Isto tako, još se nije ispuhalo.
Evo sad vidim, postavljaju se i tu šalunzi.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Isto tako, još se nije ispuhalo.
Evo sad vidim, postavljaju se i tu šalunzi.

Ako izdrže šalunzi po dionicama.

No respect

Nisam se nadao da bi ovako nisko mogli pasti… no što je tu je…. ko sada ne proda i izdrži ovih dana može ponosno sebe nazvat investitorom.
Crobex – 2,83
4606, 25

Idemo dalje….[smiley2]

Scio me nihil scire

Netko je pisao ovih dana da je na 4600 snažna podrška.
Nadam se da je ovo bilo dno i nikad više si ne želim takvog dana.

Može li mi netko reći gdje se najbrže može podići margin, za koliko se može realizirati, i da li se mora kupovati preko brokera određene banke. Hvala

Neko zatisje ? nema pomaka u prometu nigdje….

nadam se da cemo se uskoro ispuhati :)….

Kako bi to rekao jedan moj kolega: “Burza pojela go**o !!!” [smiley7]

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."


plavi: ” mrizadur: ” PLAVI može tvoje mišljenje o HDEL” Teško je u ovakvim vremenima dati mišljenje o bilo čemu. ” Ma nije teško: Padamo još max. 30 posto a onda ćemo možda gore[smiley1]

Dobar odgovor, ali nepotpun i time netocan!

Ima dionica (defanzivnih) koje su tako reci na Book Value (ADRS, PODR) i moze se tvrditi struzu po dnu ( u tocki Y, a ne B2 -po Kostolany-u). Ako bi im se cijena zadrzala netko bi te firme kupio za “par kn”, a to se ipak nece desiti, pa da se rode jos dva stipea i rohahaha-a-a-ha.
A ima i dionica koje ce poslovi tek dignut (HT, KOEI i mnoge turisticke).

Za oporavak gradjevinskih dionica nuzno je da ne dodje do promjene vlasti (izbori), jer tada dolazi, neminovno i do promjene toka novca, posto svaka nova vlast ima neke svoje vlastite prioritete i troskove koje im star vlast nije htjela omoguciti.

I tako nesto ce tek pasti 30% a nesto je vec na dnu.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Rado bi nekaj sada kupio ali moram nekaj i prodati da bi mogao kupiti.
I sad gledam kaj da prodam i onda to kaj mislim da prodam shvatim da bi rado to isto i kupio.
Zato najbolje ne delati ništa i čekati.

Ak ne znaš kaj bi napravil najbolje je ne delati ništa.
Odoh ja na kavicu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Rado bi nekaj sada kupio ali moram nekaj i prodati da bi mogao kupiti.
I sad gledam kaj da prodam i onda to kaj mislim da prodam shvatim da bi rado to isto i kupio.
Zato najbolje ne delati ništa i čekati.

Ak ne znaš kaj bi napravil najbolje je ne delati ništa.
Odoh ja na kavicu.

svaka čast, upravo to i mene *ebe! [smiley2]

zato idem pičit crysis!!!!! [smiley11]

Kad već ovdje vidim svakakvih komentara, iznijet ću i ja svoje predviđanje daljnje situacije:
Fondovi (market makeri), s obzirom na ovaj pad tržišta imaju dvije opcije:
1) dolijevati ulje na vatru, tj. lupati po bidu povećim količinama i ubrzano spuštati tržište;
2) početi stabilizaciju i rast.
U prvom slučaju riskiraju da stvari izmaknu kontroli i na koncu unište sami sebe (izvlačenje love iz fondova…). Smatram, naime, ako još par večeri zaredom u udarnim terminima vijesti bude tržište kapitala s vrlo negativnim komentarima, panikom i sl., vjerujem da će jedan dio ljudi svakako pokušati spasiti “što se spasiti da” i početi ubrzano povlačiti novce iz fondova. Isto tako i mnogi mali ulagači izvan fondova. U tom slučaju tržište bi se moglo toliko zaljuljati da bi ga se malo teže moglo smiriti (slično kao trenutna situacija na HT-u, koji je zbog toliko dionica u nesigurnim rukama vrlo riskantna dionica, iako fundamenti odlični; pa iz dana u dan nezaustavljivo tone).
Drugi scenarij je po meni daleko vjerojatniji, jer je postignuto ono što su veći igrači htjeli: malo su ohladili glave brzim i površnim ulagačima; naučili ljude da burza nije kladionica; smanjili apetite i očekivanja od fondova; spustili tržište na dobre razine itd.

New Report

Close