Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

RealBear,

negdje sam procitao komentar o ‘razbojnickim’ tvrtkama Ingri i Atlantskoj plovidbi… znam da je to napisano pod navodnicima, onako od milja. Zanimalo bi me koje su to slicnosti izmedju njih dvije, ako moze?

Iako mi se ne svidjaju poruke koje salju vasi postovi, uzivam u njima!

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Zašto su Ingra i Atlantska meni jako drage ‘razbojničke’ firme ?

Više je razloga, smatram ih firmama rasta koji se znalački koriste financijskim polugama. Ostvaraju jako lijepu dobit na relativno mali broj zaposlenika. Vidim da se obje dionice znalački brane u ovim danima korekcije što upućuje na jaku vlasničku strukturu. Očito zatvorena i koordirana skupina, nešto jako blizu hedge fondovima na zapadu.

U slučaju ekonomske krize u njihovim sektorima vidim ih kao predvodnike oporavka s posebnim naglaskom na mogućnost jeftine kupnje tj. probiranja onog što valja među tvrtkama koje imaju nesposobniji management i lošiju vlasničku strukturu.

And last but not least, ulaze u zajedničke projekte
počelo je ovako :
Vaš link
a nastavilo ovako
Vaš link

Nadam se kolega da sam dovoljno dobro odgovorio [smiley1]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

i vise nego dovoljno dobro[smiley2]. Ne znam zasto plazenje jezika – to sto ja ne prizeljkujem scenario iz vasih postova ne znaci da mislim da pisete bedastoce. Naprotiv.

Bit ce da mi je ova korekcija popila mozak pa sam zaboravio na suradnju INGRA i ATPL. Mea culpa.

Jedinu primjedbu bih imao na znalacko branjenje obe dionice – Ingra je znalacki branjena, za ATPL nisam siguran – ovaj pad od 6 % pobudjuje natruhe sumnjicavosti, no pricekajmo iduci tjedan. Dalje, ne znam za Ingrin top 10, ali ATPL i nije bas cvrsta gledajuci strukturu. Tek nesto preko 53 posto u prvih top 10.

Naravno to ne mora biti presudno tim vise sto Atlantska vrlo dobro suradjuje s jednom bankom, a zamislite, fondovi kuce koja nosi ime te banke su dobrano nakrcani njome.[smiley2]. Bumo vidli…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ispravka netocnog navoda: ATPL je pala od ATH-a preko 20%.


Ispravka netocnog navoda: ATPL je pala od ATH-a preko 20%.

čovjek mislio na pad u petak

Heaven or Las Vegas

A.Kostolany.

"Ako ne možete promjeniti smjer vjetra, promjenite položaj svojeg jedra."


A.Kostolany.

Potpisujem.


dening: ” A.Kostolany. ” Potpisujem.

Dobro, i gdje smo sada B2 ili B3?

Pessimism Is Your Friend

Sad smo između B2 i B3,sve ovisi kako za koga, za mene smo lagano u banani[smiley7]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

A što ako smo još i zoni B1?

Možda je pad tek počeo.

Nisam pesimist, ali naše je tržište do sada bilo prenapuhano, a s HT-om se nakrcalo u njega puno “svjetine” koja nema pojma o burzi.

Pozdrav.

"Ako ne možete promjeniti smjer vjetra, promjenite položaj svojeg jedra."

Mi smo narod brdovitog balkana, htjeli to mi priznati ili ne.
Prema ispitivanju IQ, prosjek Hrvata je 95, predzadnji smo u Europi.
Prosjek Židova aškenaza je 115, najviviši u svijetu.

Zar to ne govori dovoljno tko su “gospodari svijeta”, njihove su financije, burze, bankarska industrija, oni dirigiraju globalne trendove.

Zašto?

Zato jer ih je život školovao kako opstati.

"Ako ne možete promjeniti smjer vjetra, promjenite položaj svojeg jedra."


Dobro, i gdje smo sada B2 ili B3?

Za sve koji nisu u cashu, oboje znači – držati, ne prodavati.

Ne treba zanemarivati i zaobljenost, nije bez razloga elipsa a ne krug…

Veća strmina na ciklusu je veći dnevni pad.
Što smo bliže vrhu donje ili gornje parabole, sve je više ravnoteže između bida i aska, a dnevna promjena postotka sve manja. U jednom trenutku uslijedi odbijanac, a prije toga po 2-3 bull trapa.

Po tome što je pad zadnjih dana bio snažan-strm, još uvijek B2.
No, ovaj pad ide naglo, tako da je cijeli kružni ciklus kraći. Neće još dugo do A1 i novog kruga.

I ne zaboravite jednu stvar: ovaj ciklus nije krenuo iz vrha elipse X, nego iz A1, a to je 19.09!

Ovaj snažni pad je rezultat snažnog rasta od A1 do A3.

Nakon što ovaj ciklus završi kreće novi, koji može biti skroz drugačiji.
To što smo sad snažno i brzo padali ne znači i novi brz rast jer kreće potpuno novi ciklus.

To je moje mišljenje…

No respect

New Report

Close