Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kad malo bolje promislim , a i ovih sam dana proučavao izvješća i računao, došao sam do zaključka da je ova korekcija vrlo zdrava za naše tržište. Izvješća mnogih firmi su jako dobra, dok su građevinari potpuno zakazali i nisu opravdali ovako visoke cijene. Fundamentalno debelo su precijenjeni svi građevinari u širem smislu riječi osim jadrankamena i elektrometala, i mislim da je njihov pad realan. Pitanje je hoće li fondovi kupovati te građevinare ili neće, ali opet, možda iznenade. u 2008. očekujem usmjeravanje fondova na prehrambenu industriju i na sirovine, a najsretniji sam što bi svaku moju dionicu kupio bilo koji strani fond-manager da je u prilici jer sve moje uzdanice osim LLRB imaju p/e ispod 15, a čak i ona ima p/e 36 što je jako velik napredak u odnosu na prošlu godinu (preko 200), a neke koje promatram za kupnju vidim da imaju p/e i 8 ili 5 što je jako dobar znak zrelosti tržišta ZSE. Opet ćemo postati zanimljivi strancima, a tu je i ulazak u EU i polako će se vratiti optimizam među naše ulagače. Nije nitko više lud da uloži pa da popuši nego se sada počinje ulagati prvenstveno da bi se sačuvao kapital od propadanja, a ako bude dobiti ili dividende, gdje ćeš boljega…Zato samo smireno, bit će bolje.

uz dužno poštovanje nizak p/e uz širu sliku ne znaći previše o kvaliteti dionice.ima na zse dosta dionica sa vrlo niskim p/e ali ih se protrži dvadesetak komada tjedno.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


PA ovo nema nikakvih naznaka oporavka, izgleda sve gore i gore. Crobex – 3,02 %

nije to (još) prava panika..ipak ako ste pokušali zadnjih dva dana (do)kupiti bilo koju od dionica kao što su INGR, ADRS-P, JDPL, ULPL, itd. osjetili ste na vlastitoj koži da je teško biti prvi na kupnji[smiley9]
..osjećam paranoju kao da me netko prati (radi isto što i ja)


Vrapce je renovirano,utroseno je 26 miliona kuna,otvorila ga je dugogodisnja sestra,koju su vjerujem danas mnogi forumasi upoznali…………Meni sad zena sprema kofere………………..vidimo se ujutro[smiley7]

[smiley2][smiley2][smiley2]


a šta nas tek čeka dok Atlantic dođe u ponedjeljak?!?[smiley9]

..nekako imam osjećaj da Atlantic IPO MORA biti uspješan, iako ne znam zašto..baš me zanima kako će to uspjeti u ovakvom okruženju daj-što-daš?

[smiley9]


BTW: još pet trgovinskih dana do izbora. Da li će ih HT dočekati na “željenoj” razini? [smiley11]

dejavu INA (ali fast forward opcija)[smiley1]..samo da ne završi kao Zdenka.

Sada bi mnogi trebali procitati postove na temi korekcija od prije mjesec dana i vidjeti kako je vecina forumasa zatvarala oci pred realnim stanjem stvari.
Zatim; veca korekcija nece otjerati velike ulagace; dapace.
Nekako mi se cini da jos to nije dodirnulo dno; iako bi slijedeci ponedjeljak mogao donijeti jako blagi oporavak ili laganu stagnaciju.
Ja i dalje cucim i cekam. U cashu sam cca 90%.
Prvi dobar znak ce biti porast dnevnih prometa; jer je to znak da netko za cashom kupuje (a zadnjih dana je cash-r-a uvjerljivo najbolja dionica sa danasnjim rastom od 3% u odnosu na crobex).
[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Da, da… Sad su svi šatro u kešu… I znali su da će bit korekcija… Evo onda ja jedini glupan kaj je kupoval THT, nije ga prodal ni nece jos određeno vrijeme. I nisam u cashu. U dionicama sam 100%. Al nek padne jos kolko hocete… Strpljen spasen…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Da vidimo, tko od Vas zna prepoznati znakove, kad je Bik tržište, kad je Medvjed tržište a kad korekcija?I što je ovo trenutno?


Da, da… Sad su svi šatro u kešu… I znali su da će bit korekcija… Evo onda ja jedini glupan kaj je kupoval THT, nije ga prodal ni nece jos određeno vrijeme. I nisam u cashu. U dionicama sam 100%. Al nek padne jos kolko hocete… Strpljen spasen…

Pa normalno da su u kešu, od danas
[smiley1]

U dionicama sam 100%,a keš dolazi svaki dan

Svaka cast svima koji su u cash i sto su u stanju prepoznati neke dogadjaje .
Danas sam potrosio zadnju kunu i dokupljivo dionice po cjenam koje su mi bile gotovo nemoguce prije nekog vremena.
Zadovoljan sam sa postignutom cijenom dokupa a sta donosi ponedjeljak i cejli tjedan sam bog valjda zna. Mozda sam malo pozurio ,ali st aje tu je
[smiley2].
Mnogi koji nisu dozivjeli prije neke poslovne gubitke ovo ce biti fina skolica ali zasto ja uvjek ponavljam gradivo
[smiley1]
Kako bi kolega rekao ” zeleno nam bilo “

najvrednije stvari u životu su besplatne

Pitanje je kakav će učinak na male ulagače imati i ove izjave tj. bombastične najave večeras u vijestima na svim programima. Pretpostavljam da u pnedjeljak slijedi navala na prodaju TH-Ta nakon iznešenih vijesti.

New Report

Close