Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a šta nas tek čeka dok Atlantic dođe u ponedjeljak?!?[smiley9]


dr.Ivo nam dao da nešto zaradimo,ali ovi popizdili kako se oni nisu toga sjetili i sad mu uzvraćaju udarac-ruše burzu(Jurčić i Mesić). Nisu svjesni da oko milijun ljudi ima račun investitora i poneku dionicu.Zato će se shebati.

slažem se, oko 10 posto birača još se koleba za koga glasati, a i ne sumnjam da se Jurčić neće sjetiti još pokojeg bisera u zadnjem tjednu, ljudi pod pritiskom često griješe, a on koji to radi po defaultu…da nije tragično za nas bilo bi komično!

Ja se još držim, ali ženu će mi infarkt pogoditi. Nisam imao nikakve namjere izići na izbore no sad ću od gušta protiv SDP. A banke više nikad neće vidjeti moju ušteđevinu (računajući i fondove) radije neka crvi pojedu dionice u SDA. Ne prodajem ništa!

Puno se losih stvari poklopilo u jednom trenutku,onaj ko izdrzi ovo i odradi dobar dokup,uci se sa velikim smjeskom u 2008

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Kakvih se sve kretenarija da procitati to je za ne vjerovati. Dajte jos – bar me postovi nekih od vas malo nasmiju u ovakav ruzan dan.

Smiješ se ti smiješ ali sve rjeđe vidim ja….Znaš li kako ćeš znati jesi li dobar investitor???

Kad je opće crvenilo na burzi ti ćeš biti sretan jer možeš u dobar shopping!!!To je ključ kaže Buffett a ne ja!!!

Znaš kad žene čuju da su ogromni popusti na talijanske cipele pa one odmah nahrle u shopping centre,na burzi je obrnuto,kad su popusti svi bježe iz “shopping centra”!!!

Kad je dobar vjetar i purani lete!

citam ove postove pa mi nije jasno nista, cini mi se da dosta ekipe misli da je jedan SDP toliko mocan da srusi samo tako trziste kapitala – mozda zato sto ne zivim u Hrvatskoj, ali cini mi se da dosta ekipe pretjeruje s utjecajem politike na trziste
djelomicno priznajem utjecaj izbora napad cijena, ali:
– sve burze se crvene, Dow Jones i FTSE zestoko padaju vec danima, oblaci se recesija ili barem usporavanje rasta po cijelom svijetu
– cijena nafte su i dalje iznad 95USD, ostatak commodity sektora je isto ultraskup
– Hrvatska je jedna od zemalja s dosta velikim deficitom, to je rizicna pozicija u situaciji kad se zaostravaju uvjeti na trzistu novca
– trziste je je previse raslo u zadnjih par godina, vec duze vrijeme vecina analiticara upozorava da su valuacije vecine dionica na ZSE prenategnute
– ponuda dionica se bitno povecala s ovih nekoliko IPO-a, ponuda vise nije toliko minorna u odnosu na potraznju

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

Seljo,ponuda dionica se povecala ali se i povecao kapital fondova.Posto poznajem neke fondase mogu ti rec da ce……. po mom misljenju…………vecina ostat na ovom govornom podruciju[smiley11]Korekcija je a dal ce je fondovi zaustavljat ,neznam.Njima je u cilju navuc sve dole i onda gore,pa pricat kako su uspjesni.Normalno ima tu ulogu i svjetsko gospodarstvo,te sva ostala sranja,eto izgleda smo…………………..[smiley7][smiley7][smiley7]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


citam ove postove pa mi nije jasno nista, cini mi se da dosta ekipe misli da je jedan SDP toliko mocan da srusi samo tako trziste kapitala – mozda zato sto ne zivim u Hrvatskoj, ali cini mi se da dosta ekipe pretjeruje s utjecajem politike na trziste
djelomicno priznajem utjecaj izbora napad cijena, ali:
– sve burze se crvene, Dow Jones i FTSE zestoko padaju vec danima, oblaci se recesija ili barem usporavanje rasta po cijelom svijetu
– cijena nafte su i dalje iznad 95USD, ostatak commodity sektora je isto ultraskup
– Hrvatska je jedna od zemalja s dosta velikim deficitom, to je rizicna pozicija u situaciji kad se zaostravaju uvjeti na trzistu novca
– trziste je je previse raslo u zadnjih par godina, vec duze vrijeme vecina analiticara upozorava da su valuacije vecine dionica na ZSE prenategnute
– ponuda dionica se bitno povecala s ovih nekoliko IPO-a, ponuda vise nije toliko minorna u odnosu na potraznju

[smiley9][smiley6]slazem se … gledajte globalno … necu ni kazati sto neki predvidjaju [smiley10]

Necu politiku u svoju butigu .

vidim da magma rastura…..sljedeći tjedan se vraćamo par mjeseci u prošlost…hehe…bolje reći na početak[smiley1][smiley2]

Vidim da je malo korisnika………….Kao sto sam napisao prije koji dan………………..Vrapce je renovirano,utroseno je 26 miliona kuna,otvorila ga je dugogodisnja sestra,koju su vjerujem danas mnogi forumasi upoznali…………Meni sad zena sprema kofere………………..vidimo se ujutro[smiley7]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


I još ova… Povratak Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!) Možda je pao trak istine u me, A možda su sanje. Još bi nam mogla desiti se ljubav Desiti-velim, Ali ja ne znam da li da je želim, Ili ne želim. U moru života što vječito kipi, Što vječito hlapi, Stvaraju se opet, sastaju se opet Možda iste kapi – I kad prođe vječnost zvjezdanijem putem Jedna vječnost pusta, Mogla bi se opet u poljupcu naći Neka ista usta. Možda ćeš se jednom uveče pojavit Prekrasna, u plavom, Ne sluteći da si svoju svjetlost lila Mojom davnom javom, I ja, koji pišem srcem punim tebe Ove čudne rime, Oh, ja neću znati, čežnjo moje biti, Niti tvoje ime! Pa ako i duša u tome trenutku Svoje uho napne, Sigurnim će glasom zaglušiti razum Sve što slutnja šapne; Kod večernjih lampa mi ćemo se kradom Pogledat ko stranci, Bez imalo svijesti koliko nas vežu Neki stari lanci [color=blue]No vrijeme se kreće, no vrijeme se kreće Ko sunce u krugu, I nosi nam opet ono što je bilo: I radost, i tugu. I sinut će oči, naći će se ruke, A srca se dići – I slijepi za stope bivšega života Njima ćemo ići[/color] [smiley11][smiley11][smiley11][smiley11]

Dvaka čast, ovo je pravo osvježenje za razliku od onog šta se događa na os. promocijama odnosno “savjetovanju ekonomista i inih” u OPatiji, ali ipak mala primjedba; ako niste autor navedenih pjesama os. kultura nalaže da se blago u zagradama navede ime autora. Oprostite na primjedbi. Hvala

Kad malo bolje promislim , a i ovih sam dana proučavao izvješća i računao, došao sam do zaključka da je ova korekcija vrlo zdrava za naše tržište. Izvješća mnogih firmi su jako dobra, dok su građevinari potpuno zakazali i nisu opravdali ovako visoke cijene. Fundamentalno debelo su precijenjeni svi građevinari u širem smislu riječi osim jadrankamena i elektrometala, i mislim da je njihov pad realan. Pitanje je hoće li fondovi kupovati te građevinare ili neće, ali opet, možda iznenade. u 2008. očekujem usmjeravanje fondova na prehrambenu industriju i na sirovine, a najsretniji sam što bi svaku moju dionicu kupio bilo koji strani fond-manager da je u prilici jer sve moje uzdanice osim LLRB imaju p/e ispod 15, a čak i ona ima p/e 36 što je jako velik napredak u odnosu na prošlu godinu (preko 200), a neke koje promatram za kupnju vidim da imaju p/e i 8 ili 5 što je jako dobar znak zrelosti tržišta ZSE. Opet ćemo postati zanimljivi strancima, a tu je i ulazak u EU i polako će se vratiti optimizam među naše ulagače. Nije nitko više lud da uloži pa da popuši nego se sada počinje ulagati prvenstveno da bi se sačuvao kapital od propadanja, a ako bude dobiti ili dividende, gdje ćeš boljega…Zato samo smireno, bit će bolje.

New Report

Close