Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve što kažeš je istina, ali kratkoročno, ultrakratkoročno. Što ti želiš reći da npr. Atlantska plovidba bolje vozi ako je na vlasti HDZ, ili lošije ako se svađaju političari u BIH. Možda Končar slabije proizvodi jer se plemena na kosovu tuku… Ma to su sve medijske pompe kako bi se veliki obogatili na račun malih. Ja ne govorim da se vrijesnost poduzeća ne može smanjiti zbog nekih okolnosti, ali kad sve pada, onda je jasno o čemu se tu radi. A vjerujem da je puno ljudi na ovom forumu čitalo o taktikama fondova vezano za prinose i preslagivanje portfolia na kraju, tj. početku godine! Zašto ljude toliko muče kratkotrajna kolebanja… Svjestan sam toga da puno ljudi ovdje kratkoročno smatra 2 dana, a sve preko toga dugoročno…no što znači mjesec, dva, tri… Zaista ne razumijem paničare!

Slažem se, i ja imam dionice koje imaju dobre FI (LRH, CEBA, ZABA, JDPL, ATPL) ali hebi ga sve otišle u pm zahvaljujuci ovome o čemu sam govorio prije. Nije burza samo funadmenti nego i psihlogija. Ako imas predsjednika koji otvoreno proziva privatnu tvrtku (IGH) koja kotira na ZSE i lupeta zašto i kako je privatizirana i to sve u predizbornoj kampanji, onda imaš slobodan pad na ZSE. Problem je što taj pad neće zahvatiti samo tu tvrtku nego sve ostale pa i ove moje jadnice koje sam spomenuo. [smiley16]

Buco:

Sve što kažeš je istina, ali kratkoročno, ultrakratkoročno. Što ti želiš reći da npr. Atlantska plovidba bolje vozi ako je na vlasti HDZ, ili lošije ako se svađaju političari u BIH. Možda Končar slabije proizvodi jer se plemena na kosovu tuku… Ma to su sve medijske pompe kako bi se veliki obogatili na račun malih. Ja ne govorim da se vrijesnost poduzeća ne može smanjiti zbog nekih okolnosti, ali kad sve pada, onda je jasno o čemu se tu radi. A vjerujem da je puno ljudi na ovom forumu čitalo o taktikama fondova vezano za prinose i preslagivanje portfolia na kraju, tj. početku godine! Zašto ljude toliko muče kratkotrajna kolebanja… Svjestan sam toga da puno ljudi ovdje kratkoročno smatra 2 dana, a sve preko toga dugoročno…no što znači mjesec, dva, tri… Zaista ne razumijem paničare!

Slažem se, i ja imam dionice koje imaju dobre FI (LRH, CEBA, ZABA, JDPL, ATPL) ali hebi ga sve otišle u pm zahvaljujuci ovome o čemu sam govorio prije. Nije burza samo funadmenti nego i psihlogija. Ako imas predsjednika koji otvoreno proziva privatnu tvrtku (IGH) koja kotira na ZSE i lupeta zašto i kako je privatizirana i to sve u predizbornoj kampanji, onda imaš slobodan pad na ZSE. Problem je što taj pad neće zahvatiti samo tu tvrtku nego sve ostale pa i ove moje jadnice koje sam spomenuo. [smiley16]


Ali to ne znači da tvoji udjeli manje vrijede, to znači da imamo kivija za predsjednika! Dlakav izvana, zelen iznutra.
Iako bi manje štete za cijelu državu učinilo stablo kivija na mjestu predsjednika nego taj… cili mi je smišan na kratko ošišan…Stipe.
Umjesto da s onim nesvrstanima dogovara poslove svim firmama, on laprda već 8 ili koliko godina!
No što je za očekivati od čovjeka koji zna samo jedan strani jezik i to slabo, a to je Ruski i kiji nikada još nije održa govor bez da čita sa komada papira. Evo, uzrujao sam se. Idem spavati.[smiley16][smiley15][smiley13]


…..ovo sve skupa je najbolje prespavati do početka februara !!!

Mislim da će situacija krajem tjedna već biti bolja.
08.11. navodno stiže povrat od Atlantica.Ipak su to stotine milijuna samo za građane……..

Mislim da će situacija krajem tjedna već biti bolja.
08.11. navodno stiže povrat od Atlantica.Ipak su to stotine milijuna samo za građane……..

Zar je tebi to dobro? To što će neiskusni kupovati tvoje dionice i dići ti cijenu koja će onda odmah potom pasti. Nema napredka čim fondovi prestanu kupovati. a fondovi već dugo ne kupuju, osim nekoliko dionica i to poskrivečki.

Bravo cayman.
To je istina.
Sta bi vi da gradjani dizu cijene u nebesa pa da sve ode dolje i povuce ono dobro. Gadi mi se sve to.
Kada investirajte procijenite koliko vam dionica vrijedi, ali realno te nadjite jednu podcijenjenu te avs nece boljeti dzon ako vam je danas recimo INGRA pala na 55 sa 60 jer sam je uzimao na 35 i boli me k. i da na 52 padne ili ako mi ATPL na 3200 padne ako sam uzimao po 2300.
Nemojte napuhivati balone.

Fondovi skupljaju ono sto vrijedi.
napravite analizu, pratite SDA.
Fundamentalna ne grijesi.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Danas nam je mesić priredio malu probu onoga što bi slijedilo ako on i njegovi pobijede na izborima. Zanimljivo kako su svi građevinari doživjeli pomor osim onoga kojemu je Mesić lobist u nesvrstanom svijetu. I čiji je atronomski rast slučajno “zaboravio” spomenuti kad je krenuo huškati na IGH.


Danas nam je mesić priredio malu probu onoga što bi slijedilo ako on i njegovi pobijede na izborima. Zanimljivo kako su svi građevinari doživjeli pomor osim onoga kojemu je Mesić lobist u nesvrstanom svijetu. I čiji je atronomski rast slučajno “zaboravio” spomenuti kad je krenuo huškati na IGH.

Nije baš sve u Mesiću.


Fundamentalna ne grijesi.

Ako fundamentalna ne griješi, onda je T-HT zaista odličan izbor, barem za mene.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Danas nam je mesić priredio malu probu onoga što bi slijedilo ako on i njegovi pobijede na izborima. Zanimljivo kako su svi građevinari doživjeli pomor osim onoga kojemu je Mesić lobist u nesvrstanom svijetu. I čiji je atronomski rast slučajno “zaboravio” spomenuti kad je krenuo huškati na IGH.

Ne rado priznam, ali u pravu ste kolega.
U svijetlu te cijele priče više nisam toliko siguran koliko bi za mene bilo loše ili dobro da pobijedi SDP.
PKD-a ionako neće biti tako skoro, a i ono što bude biti će daleko manjeg obima od onoga što se najavljivalo / pretpostacljalo.
Generalno je za INGRU čak i bolja opcija da pobijedi SDP , barem po meni.
Sprege sa trenutnom vlasti ionako nema baš previše, osim sa onou u ZG, ali ta je ionako SDP-ova.

[smiley7]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Bez obzira ko pobjedi na izborima, zapamtite, njihove džepove smo učinili još dubljim, njihove obitelji doživotno osigurali. SDP=HDZ, a ovo plašenje po forumu baš i nema nekog smisla.

2000. SDP-HSLS je bila jedina opcija, gledano politički
2007. pojma nemam, sve je isto, svatko željan vlasti

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


gorgija: ” Danas nam je mesić priredio malu probu onoga što bi slijedilo ako on i njegovi pobijede na izborima. Zanimljivo kako su svi građevinari doživjeli pomor osim onoga kojemu je Mesić lobist u nesvrstanom svijetu. I čiji je atronomski rast slučajno “zaboravio” spomenuti kad je krenuo huškati na IGH.” Ne rado priznam, ali u pravu ste kolega.

Je, istina. Kolegi Iveku hvala na podršci kada sam u širokom luku počeo zaobolaziti dionice tvrtki na koje su se obrušili crveni kmeri. Od sada mogu proći samo dionice – narodni heroji.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Danas nam je mesić priredio malu probu onoga što bi slijedilo ako on i njegovi pobijede na izborima. Zanimljivo kako su svi građevinari doživjeli pomor osim onoga kojemu je Mesić lobist u nesvrstanom svijetu. I čiji je atronomski rast slučajno “zaboravio” spomenuti kad je krenuo huškati na IGH.

a to se mesić već danima iskrcava na IGH? i danas lupao po bidu ko sumanut? he he … morat će na neki tečaj dioničarstva da se nauči prodavati, a ne da ovako ruši cijenu.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


plavi: ” gorgija: ” Danas nam je mesić priredio malu probu onoga što bi slijedilo ako on i njegovi pobijede na izborima. Zanimljivo kako su svi građevinari doživjeli pomor osim onoga kojemu je Mesić lobist u nesvrstanom svijetu. I čiji je atronomski rast slučajno “zaboravio” spomenuti kad je krenuo huškati na IGH.” Ne rado priznam, ali u pravu ste kolega. ” Je, istina. Kolegi Iveku hvala na podršci kada sam u širokom luku počeo zaobolaziti dionice tvrtki na koje su se obrušili crveni kmeri. Od sada mogu proći samo dionice – narodni heroji.

Da , evo dokaza da i nije sve tako crno.
DA li je Ingra narodni heroj neznam, ali znam da je moj heroj, a to mi je dovoljno.
Heroj ne poznaje nacionalnu pripadnost, heroj je – heroj.
Živjela Ingra!
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close