Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U fondove i štednju građani uložili više od 3 mlrd kuna

Prema rezultatima istraživanja mjesečnika Banka oko 50 posto sredstava vraćenih građanima nakon rezanja paketa dionica HT-a završilo je u fondovima i štednji
Nakon što su građani koji su sudjelovali u javnoj ponudi dionica HT-a dobili 6,8 milijardi kuna povrata iz preplaćenih paketa dionica mjesečnik Banka proveo je veliko istraživanje u kojemu je sudjelovalo 30 fond menadžera, bankara, brokera i analitičara na pitanje: gdje završava taj novac. Prema rezultatima istraživanja, očekuje se da je oko 50 % tog iznosa, dakle gotovo 3,5 mlrd kuna, završilo u investicijskim fondovima i štednji u bankama.

Fondovi koji su se dokazali kao solidan instrument investiranja u Hrvatskoj sve su popularniji, a fond menadžeri napominju kako su društva za upravljanje fondovima tijekom listopada doslovce bila zagušena zahtjevima za kupnju udjela.
“Osobe koje se odluče za ulaganje na tržištu kapitala, a smatraju da nisu dovoljno upućene u pravu burzovnu igru, ulaze u fondove i to je dobro jer fondove vode profesionalci”, ocjenjuju investicijski savjetnici u istraživanju Banke.

Istraživanje je također pokazalo kako će (ili već jest) na tržištu kapitala završiti 30 % vraćenog iznosa ili oko 2 mlrd kuna. U taj iznos sudionici istraživanja mjesečnika Banka uključuju i novac koji će se vratiti „u čarapu” nadajući se novim velikim šansama na tržištu kapitala. Osim toga računa se da je po desetak posto (između 600-700 mil. kuna) namijenjeno vraćanju kredita podignutih za kupnju dionica HT-a i za potrošnju, uglavnom luksuznih proizvoda.

A kako potaknuti ljude na ulaganja, jer očito novca ima, što je pokazalo 12,2 mlrd kuna koliko su Hrvati bili spremni uložiti u HT? Analitičari napominju kako su isključivo dobri prinosi bili motivacija, a neki među njima računaju da polovica spomenutog iznosa potječe iz sive ekonomije. U svakom slučaju, ovo je prvi put nakon 2002. – kad je uveden euro – da se pojavljuje novac kojega nije bilo u službenim brojkama, piše magazin Banka u izdanju za studeni.

Iako će se dio novca sigurno vratiti natrag „u čarape”, financijska će industrija bez sumnje slaviti na kraju ove godine. Dobila je nove ulagatelje koji su pokazali i novac izvan službene statistike, a brojne su institucije marketinški brzo reagirale nakon rezanja paketa dionica HT-a i spremno pozvale na štednju po višim kamatnim stopama, ulaganja u fondove bez naknada i kupoprodaju vrijednosnih papira uz povoljnije provizije. (Bankamagazin)

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!


A što ste očekivali od INE davno sam napisao svoje mišljenje i predvidio ovo. Tada ste me pojeli živog na temi Ina.

Dobro,zanima me tvoje viđenje HT-a?

p.s. neću te živog pjesti[smiley8]

Kad je dobar vjetar i purani lete!

ina probila 2600, sto se nije desilo ni za velike korekcije prije ht….[smiley13]
los znak[smiley16]

Moderatora treba zabranit!!!


plavi: ” A što ste očekivali od INE davno sam napisao svoje mišljenje i predvidio ovo. Tada ste me pojeli živog na temi Ina. ” Dobro,zanima me tvoje viđenje HT-a? p.s. neću te živog pjesti[smiley8]

nečeš ti ali možda će neki drugi…

Plavi, sada moraš čuvati krv za mene nedaj se samo tako pojesti

nema mi druge nego se zae..ti


plavi: ” A što ste očekivali od INE davno sam napisao svoje mišljenje i predvidio ovo. Tada ste me pojeli živog na temi Ina. ” Dobro,zanima me tvoje viđenje HT-a? p.s. neću te živog pjesti[smiley8]

REalno vrijedi po meni 500, ali situacija je takva kakva je trenutno.
Čim sam vidio da u top 10 neki počinju prodavati, ja sam svoje prodao na 390.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Vidim da katastrofičari prevladavaju…

Ljudi daju u bescjenje svoje udjele u poduzećima (namjerno ne pišem dionice)!

Poslje će se opet povlačiti priče da sam barem ovo… ili da sam ono…
A ja kažem, ovo su one rijetke prilike za bogaćenje, ili bar dobru zaradu. Ovo su situacije o kojima vam govore knjige, o kojima čitate u životopisima poznatih ulagača. No umjesto da se to prepozna i iskoristi, ljudi bježe, paničare, mijenjaju dionice, izlaze iz jedne a ulaze u drugu koja još nije pala, pa onda i ona padne…[smiley15]

A koliko god otrcano zvučalo, ponoviti ću…vlasnici ste udjela u poduzećima, a ne nekakvih bezveznih utrživih papira… Zašto jedan dan smatrate da vaš udio vrijedi toliko a za par dana ga prodajete za 20% manje?

Meni osobno je ovo krasna prilika za dokup. Nisam ništa shortao jer za to nemam živaca, radije dokupljujem sa manje ali friške love. Uljanik Plovidba, Dalekovod i naravno moja opsesija Petrokemija. Ako sutra nešto pristigne, bit će i Ina!
A vi koji volite prodavati… prodajte, ali nemojte kasnije zapomagati i vikati da ste izigrani. Kad ponovo skupite samopouzdanja, javite se i kupite sve na ATH![smiley1] I to od onih koji sada nadokupljuju.
Lijep pozdrav!

U međuvremenu lagani hip-hop na INgri, ponovno.
Čistilište još jedno, iako ovaj puta manje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


I tko sad prodaje DLKV? Veliki ili mali? Ovaj stavio na prodaju 1400 kom na 1500 kn i kupuje od ovih koji se guraju ispod njega. No, neću više , muka mi je već od tog objašnjavanja.

Tenkista meni se čini da ti to sebe tješiš. Sve je crveno nije samo DLKV. Ovo je još dobro kako će nam biti ako drugovi zasjednu na Markov trg, a po svemu sudeći to nam je u horoskopu za ovaj mjesec. Tržište kapitala reagira na političku nestabilnost, neizvjesnost, najavu novih poreza, najavu rezanja investicija i zatezanja remena. Još tome pridodamo Mesića sa svojim nebulozama, Kosovo, sranje u BiH, gerilu u Makedoniji i imamo to što danas gledamo.

Kad se već nabrajaju ove nama bliske zemlje. Kakvo je stanje na njihovim burzama danas? Vidio sam da se u petak nešto i zelenilo. Nije valjda da se svi njihovi problemi kataliziraju kroz Hrvatsku[smiley2]

I mislim da horoskop i astrolozi daju prednost plavima, a ne crvenima[smiley1]

Only God, Muammar and Libya!

eto i crobexa ispod 5.000

tenkista:

I tko sad prodaje DLKV? Veliki ili mali? Ovaj stavio na prodaju 1400 kom na 1500 kn i kupuje od ovih koji se guraju ispod njega. No, neću više , muka mi je već od tog objašnjavanja.

Tenkista meni se čini da ti to sebe tješiš. Sve je crveno nije samo DLKV. Ovo je još dobro kako će nam biti ako drugovi zasjednu na Markov trg, a po svemu sudeći to nam je u horoskopu za ovaj mjesec. Tržište kapitala reagira na političku nestabilnost, neizvjesnost, najavu novih poreza, najavu rezanja investicija i zatezanja remena. Još tome pridodamo Mesića sa svojim nebulozama, Kosovo, sranje u BiH, gerilu u Makedoniji i imamo to što danas gledamo.

Sve što kažeš je istina, ali kratkoročno, ultrakratkoročno. Što ti želiš reći da npr. Atlantska plovidba bolje vozi ako je na vlasti HDZ, ili lošije ako se svađaju političari u BIH. Možda Končar slabije proizvodi jer se plemena na kosovu tuku… Ma to su sve medijske pompe kako bi se veliki obogatili na račun malih. Ja ne govorim da se vrijesnost poduzeća ne može smanjiti zbog nekih okolnosti, ali kad sve pada, onda je jasno o čemu se tu radi. A vjerujem da je puno ljudi na ovom forumu čitalo o taktikama fondova vezano za prinose i preslagivanje portfolia na kraju, tj. početku godine!
Zašto ljude toliko muče kratkotrajna kolebanja… Svjestan sam toga da puno ljudi ovdje kratkoročno smatra 2 dana, a sve preko toga dugoročno…no što znači mjesec, dva, tri… Zaista ne razumijem paničare!

…..ovo sve skupa je najbolje prespavati do početka februara !!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close