Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Matrix90,za ulozit u ove dionice treba bit lud,barem za vecinu navedenih dionica[smiley11]

Sve su to dionice sa kojima su se neki jaci igraci poigrali; a to zna i Hanfa.
Cini se da je danas dobitna kombinacija uloziti lovu u prvu nelikvidnu kojom se pocne trgovati nakon xy dana. Taj signal znaci samo jedno: leti u nebo sve do Hanfine reakcije.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

ne mogu vjerovat,,te dionice ne zaslužuju biti na burzi

Dokapitalizacija izgurala Uljanik plovidbu među najveće gubitnike
Autor/izvor: Mario Gatara
Za razliku od liste dobitnika, ljestvica najvećih gubitnika ipak nosi određena iznenađenja, barem u kontekstu likvidnosti izdanja koja su se tamo našla. Jer Jadranska banka (JDBA-R-A), a posebice Uljanik plovidba (ULPL-R-A), ipak spadaju u red zvučnijih imena domaćeg tržišta kapitala, što je posve vidljivo već i na temelju ostvarenog prometa, koji se u slučaju potonjega dosegao 48 milijuna kuna.

No, objašnjenje je posve jednostavno, jer naizgled intenzivan pad cijene tek je posljedica prilagodbe na fundamente izmijenjene povećanjem temeljnog kapitala, dok Jadranska banka ionako već mjesecima vrluda unutar prilično širokog fluktuacijskog raspona, omeđeno na vrhu brojkom od 20.000 kuna, a na dnu granicom od 16.000 kuna. Dakle, ništa se spektakularno, suprotno prvotnom dojmu, zapravo nije dogodilo.

Čime se popis gubitnika iz listopada, kao i obično, svodi na rijetko spominjana imena, koja svojim prometom doista rijetko plijene pozornost šireg kruga promatrača. Uostalom, čak se niti Jadranska banka ne može pohvaliti značajnijim obujmom trgovine, a kamoli (uvjetno rečeno) outsideri, koji uglavnom niti u kategoriji ukupnog mjesečnog prometa nisu uspjeli dosegnuti dnevni prosjek dionica spomenute banke (tek nešto više od 300 tisuća kuna prometa).

Jedini izuzetak je HTP Korčula (HTPK-R-A), no brojka od 1,2 milijuna kuna još uvijek se jednostavno ne čini vrijednom spomena, te stoga teško može poslužiti kao temelj za izvlačenje nekakvih konkretnih zaključaka.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!


wiking: ” Al nema trgovine sa tht-om kolko vidim ” Kad ti to nitko ne kupuje osim hrvatskih fondova, a oni su spojili vikend… INA ima danas jednu transakciju koliko vidim.

Interesantno, a Samodol nedavno izjavio da to HR Fondovi ne smiju radit

Što je Curavić počeo roniti za Austriju kad su otišli -2,2%

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Onda, gospodo, kam cemo ovaj tjedan tj. vec danas: dalje u korekciju ili idemo gore? Opaska samo, Crobex je na donjem bollingeru i ne bi mi se svidjelo da ga probijemo


Onda, gospodo, kam cemo ovaj tjedan tj. vec danas: dalje u korekciju ili idemo gore? Opaska samo, Crobex je na donjem bollingeru i ne bi mi se svidjelo da ga probijemo

Do izbora smo nigdje po meni…dobro bi nam došao minusić do kraja godine,tako da slijedeću odradimo muški…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

U zadnij pola godine išli smo svega 2 tjedna gore a 24 tjedna dolje. Zakonom vjerojatnosti trebali bi ići gore.
A i po svim drugim pokazateljima. Naravno , vi koji ste prodali dionice drukate za dolje a da će neki početnici popušit zbog toga( hoću reći prodavati) i uskoro otići iz burze, to stoji.


U zadnij pola godine išli smo svega 2 tjedna gore a 24 tjedna dolje. Zakonom vjerojatnosti trebali bi ići gore. A i po svim drugim pokazateljima. Naravno , vi koji ste prodali dionice drukate za dolje a da će neki početnici popušit zbog toga( hoću reći prodavati) i uskoro otići iz burze, to stoji.

A zasto mislis da bi ti isti pocetnici razvalili burzu da ostanu i imali 70-80% i vise godisnje prinosa?
[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Ja uvijek volim da ide gore, ali ako ide dolje nema frke. Ne idu sve dionice dolje. Samo neke. Ili samo neke idu gore.
Budući sam uvijek 100% u dionicama, a to bi preporučio i svima, jednostavno se presloži portfelj, tj. proda se ono što ide gore i kupi ono što ide dolje.
I onda se lijepo čeka. Na godišnjem nivou to donosi zaradu. Oni koji čekaju u kešu možda će propustiti zaradu, jer keš samo stoji i gubi na inflaciji.
Tko nema strpljenja možda mu je bolje ići u kladionicu. Onda nije investitor nego samo kladioničar na burzi.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

crobex -0,72 za 10 min

i to je to...

Koje iskrcavanje na KOEI

New Report

Close