Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Isprike Vjeki, stvarno sam mislio sa smo na Bez cenzure općenito. [smiley6]

Evo za pokoru, jedan zanimljiv link za njega:
http://www.imamnovac.com/Forum/Thread.aspx?ThreadID=434

No respect

[smiley2]


Ajde radje nek netko veli da iz “pouzdanih izvora” to ne ide ispod 3xx. Mislim sad dic lombard na HT… Mislil sam i prije, hvala Bogu da nisam, da sam dizal na 400 sad bi bil u najmanju ruku nervozan… Al sad mislim da je ovo ok oko 368… Idem u petak do banke…

Nisu pouzdani izvori ali ja ovako razmisljam: ako je gorna granica cijene HT na IPOu bila 320 kn to znaci da je tih 320 kn jos uvijek bilo sa popustom. Uzmimo minimalnih 10 posto. Znaci bez tih minimalnih 10 posto cijena bi bila 362 kn. Pa si mislim zato je i linija otpora bila na cca 360 i to ne moze ici ispod… hjah, tko ce ga znati sa dijonicarima….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

U Europi je krenula trgovina,indexi oko 0 se vrte iako je DOW jučer završio s +1% poslije rezanja ključne kamatne stope.

p.s.Oil Prices Rise to Record Above $96 a Barrel After Surprise Drop in US Supplies

Novac je kisik burze!

FED SMANJIO REFERENTNU KAMATNU STOPU S 4.75 NA 4.50 POSTO
HNA

WASHINGTON,31. listopada 2007.(Hina) – Federalne rezerve (FED),
američka središnja banka, u srijedu su smanjile referentnu kamatnu
stopu s 4,75 posto na 4,50 posto kako bi pomogle oživljavanju
stambenog i kreditnog tržišta u SAD-u, pogođenog krizom s
visokorizičnim hipotekarnim kreditima.#L#

Očekivana odluka FED-a o novom smanjenju kamata donesena je usprkos
iznenađujućem rastu američkog gospodarstva od 3,9 posto u trećem
tromjesečju, što je najviše u posljednjih 18 mjeseci.

U rujnu je FED prvi puta smanjio referentnu kamatnu stopu nakon
četiri godine, sa 5,25 na 4,75 posto.

Odluku FED-a, donesenu nakon dvodnevnog sastanka njegove uprave na
čelu s predsjednikom Benom Bernankeom, financijski analitičari su
ocijenili hrabrom i usmjerenom ka obnovi povjerenja u stambeno tržište
SAD-a, koje već 13 mjeseci bilježi pad cijena i prodaje. Ta se kriza
izravno pripisuje rastu kamata FED-a u razdoblju od 2004. do 2006.
godine, koje su stalno podizale cijenu hipotekarnih kredita.

Kriza je posebno pogodila obitelji s niskim prihodima, koje su kupile
kuće uz pomoć visokorizičnih kredita s promjenjivom kamatom, a koje
nakon dvostrukog ili većeg rasta kamata ne mogu vraćati, pa im banke
plijene kuće.

(Hina) xdh ybs


Svakako, ali bolje se ja drzim svog pazara…

Peckham market

Imam dobre bezicne tel…[smiley1]

pozdrav burazu.imam i ja infe iz prve ruke.upravo zvao Trigger

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Ja sam mišljenja da će jedino HT imati sigurni uzlazni trend do kraja godine a ostale dionice tipa Ingre,IGH,ATPL,LKPC,LKRI itd. će vjerovatno korak naprijed-korak nazad.Zašto?
HT se može slobodno “podgrijavati” i još dugo neće postići ni približnu temperaturu kao gore navedene,dakle prvo nek krene jedno 100-150kn gore pa nek se tu stabilizira dok ne uhvati “dah” za dalje!
Nek se tuku u glavu svi koji su prodali po ovim cijenama kad cijena bude 450kn,onda nek se tuku opet svi koji su prodali po 450kn kad cijena bude 500kn itd.
Formirat će se tzv. stepenice ili ja bih ih nazavao “autobusne stanice”(450kn,500kn,550kn…) gdje se iskrcavaju putnici tj.investitori!
Fundamenti su na našoj strani,kad pogledam zaradu HT-a ne mogu vjerovat da se tolika lova može namlatiti na legalan način u RH s 4,3 milijuna stanovnika i s konkurencijom!

potpisujem u potpunosti..
ja sam uvijek pokusavao izracunati OTKUD njima preko 8 milijardi prihoda[smiley2].. nevjerojatno.. a nove usluge ce nicati i dalje.. nitko ih nema na nasem trzistu osim njih i nitko ih ne moze dovesti u zadnje selo kao HT..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

fazan:

ajde Boga ti pojasni …

Ne spominji imena Njegova uzalud.

Neću pojasnit. Samo ti kažem da pričekaš 2-3 radna dana, pa će ti se samo pojasnit.
A ti ako vjeruješ kolegi, ne trebaš objašnjenje.

zvucis ko cayman
[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ak se ponovi repriza nakon povrata love od HT-a, onda bi slijeći tjedan, za promjenu, Crobex mogao i malo porasti vezano za igru fondova i IPO ATGR-a.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

zvucis ko cayman
[smiley2]

valjda kolega misli na prestanak korektivnog razdoblja od strane JP Morgana? [smiley2]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju


ak se ponovi repriza nakon povrata love od HT-a, onda bi slijeći tjedan, za promjenu, Crobex mogao i malo porasti vezano za igru fondova i IPO ATGR-a.

A trebao bi. Crobex je na donjem bollingeru kojeg do sada nije NIKAD probio.


febo: ” ak se ponovi repriza nakon povrata love od HT-a, onda bi slijeći tjedan, za promjenu, Crobex mogao i malo porasti vezano za igru fondova i IPO ATGR-a. ” A trebao bi. Crobex je na donjem bollingeru kojeg do sada nije NIKAD probio.

vidićemo u ponedjeljak. kako burza ne radi ni danas ni sutra, u ponedjljak bi mogli očekivati j…..dobar promet.
očekujem sve osim stagnacije.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close