Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nije to zavist prema ingri nego jednostavno ljutnja što neki nisu primjetili da će igrači tu ingru napumpati sa 4000 na 60000 u godinu dana. Ja se ubrajam u takve i neće me nitko uvjeriti da to sve nije prevara, no priznajem, volio bih da sam poslušao plavog i kupio makar par komada po 10000, kad već nisam po 4000 kad sam ju promatrao i mjerkao, sada bih imao xxx puta 6, što ne bi bilo loše za godinu dana. Zato su ljudi ljuti, ali ja nisam jer nije ovo ni prva ni zadnja propuštena prilika u životu. Bitno je da se zarađuje, a zavist nisam nikad razumio niti sam ikada bio zavidan drugima na bilo čemu.

aposlutno potpisujem, s tim da sam ja Ingru mjerkao oko 3500, jaooo što mi je žao, ali ne mogu protiv sebe[smiley3]

[color=blue]Fed cuts rates to 4.5%[/color]
Citing turmoil in the housing market, Bernanke and Co. lower a key short-term rate by a quarter of a point to keep the economy on track. But the central bank also said it’s worried about inflation.

http://money.cnn.com/2007/10/31/news/economy/fed_rates/index.htm

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ne znam zbog čega su drugi ljuti na INGR, DLKV, VDKT i slične prenapuhance. Ja sam ljut jer oni stvaraju sliku precjenjenog tržišta, a njihova korekcija uzrokuje korekciju drugih dionica bez obzira na njihove (dobre) fundamentale pokazatelje.

Pozdrav


Ne znam zbog čega su drugi ljuti na INGR, DLKV, VDKT i slične prenapuhance. Ja sam ljut jer oni stvaraju sliku precjenjenog tržišta, a njihova korekcija uzrokuje korekciju drugih dionica bez obzira na njihove (dobre) fundamentale pokazatelje. Pozdrav

Potpisujem, realno rast inedksa uzrokovan je velikim rastom građevinskog sektora i plovidbi s druge strane ima dosta dionica kojima su cijene prihvatljive a padaju upravo zbog dominacije psihologije i pomanjkanja kriterija.

FED smanjio kamatnu stopu s 4,75 na 4,5 posto
http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=29741&gid=206334

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

kretanje indexa ove godine nalik je grafu srčanog bolesnika pred infartkt.
U prvom Q imali smo ekstreman rast većine dionica, sredinom godine pad koji je rezultirao skretanjem Crobexa prema dole da bi nakon toga opet vrtoglavo krenuo gore pa sad zadnjih 15 dana opet strelovit pad.
Mislim da je gotovo nemoguće prognozirati što nas čeka do kraja godine. Ovo je raj za špekulante na ultrakratki rok. Tko je kupovao u down-u i prodavo na ATH više puta uzastopce mogao je j….. zaraditi.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


kretanje indexa ove godine nalik je grafu srčanog bolesnika pred infartkt. U prvom Q imali smo ekstreman rast većine dionica, sredinom godine pad koji je rezultirao skretanjem Crobexa prema dole da bi nakon toga opet vrtoglavo krenuo gore pa sad zadnjih 15 dana opet strelovit pad. Mislim da je gotovo nemoguće prognozirati što nas čeka do kraja godine. Ovo je raj za špekulante na ultrakratki rok. Tko je kupovao u down-u i prodavo na ATH više puta uzastopce mogao je j….. zaraditi.

Ja sam mišljenja da će jedino HT imati sigurni uzlazni trend do kraja godine a ostale dionice tipa Ingre,IGH,ATPL,LKPC,LKRI itd. će vjerovatno korak naprijed-korak nazad.Zašto?
HT se može slobodno “podgrijavati” i još dugo neće postići ni približnu temperaturu kao gore navedene,dakle prvo nek krene jedno 100-150kn gore pa nek se tu stabilizira dok ne uhvati “dah” za dalje!
Nek se tuku u glavu svi koji su prodali po ovim cijenama kad cijena bude 450kn,onda nek se tuku opet svi koji su prodali po 450kn kad cijena bude 500kn itd.
Formirat će se tzv. stepenice ili ja bih ih nazavao “autobusne stanice”(450kn,500kn,550kn…) gdje se iskrcavaju putnici tj.investitori!
Fundamenti su na našoj strani,kad pogledam zaradu HT-a ne mogu vjerovat da se tolika lova može namlatiti na legalan način u RH s 4,3 milijuna stanovnika i s konkurencijom!

Novac je kisik burze!


febo: ” kretanje indexa ove godine nalik je grafu srčanog bolesnika pred infartkt. U prvom Q imali smo ekstreman rast većine dionica, sredinom godine pad koji je rezultirao skretanjem Crobexa prema dole da bi nakon toga opet vrtoglavo krenuo gore pa sad zadnjih 15 dana opet strelovit pad. Mislim da je gotovo nemoguće prognozirati što nas čeka do kraja godine. Ovo je raj za špekulante na ultrakratki rok. Tko je kupovao u down-u i prodavo na ATH više puta uzastopce mogao je j….. zaraditi. ” Ja sam mišljenja da će jedino HT imati sigurni uzlazni trend do kraja godine a ostale dionice tipa Ingre,IGH,ATPL,LKPC,LKRI itd. će vjerovatno korak naprijed-korak nazad.Zašto? HT se može slobodno “podgrijavati” i još dugo neće postići ni približnu temperaturu kao gore navedene,dakle prvo nek krene jedno 100-150kn gore pa nek se tu stabilizira dok ne uhvati “dah” za dalje! Nek se tuku u glavu svi koji su prodali po ovim cijenama kad cijena bude 450kn,onda nek se tuku opet svi koji su prodali po 450kn kad cijena bude 500kn itd. Formirat će se tzv. stepenice ili ja bih ih nazavao “autobusne stanice” gdje se iskrcavaju putnici tj.investitori! Fundamenti su na našoj strani,kad pogledam zaradu ne mogu vjerovat da se tolika lova može namlatiti na čegalan način u RH s 4,3 milijuna stanovnika i s konkurencijom!

to u vezi HT-a se potpuno slažem zato sam ga pojačao u portfelju koliko su mi mogučnosti dozvoljavale.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

[color=blue]Korekcija otvara prilike za kupnju[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/closing-bell/zse/korekcija-otvara-prilike-za-kupnju,1558.html

[color=blue]Dionica T-HT-a u laganom porastu, građevinari i brodari i dalje padaju[/color]

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=29735

[color=blue]Trećinu bogatstva građani će ulagati u dionice[/color]

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=29724

Ne kužim na temelju čega mislite da će HT imati uzlazni trend? Ovdje je na snazi čisti zakon ponude i potražnje. Svakodnevno sam u prilici pričati s malim ljudima za koje su dionice svemir. Većinu polako hvata panika. Svi bi rado uzeli bilo što samo da zaborave na ovu priču. A da ne govorim da se danas događa HT da barem 50% ljudi ne bi ponovno upisalo dionice.

Previše je tu drhtuljaka i bojim se da je 400,00 nedostižno. Ja i rodbina imamo 4 paketa i kamo sreće da se dogodit 450,00 kn. Ali …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close