Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


“Korekciijske duge noći, neće svakom san na oči. Ali onaj mirno snije, tko u dobro novce sije…”

Stihovi spokojnog i razboritog investitora[smiley11]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Jako puno drhtavih ručica je ušlo u dionice u zeadnjih 2-3 tjedna.
Klasični primjeri su dionice:HDEL,DLKV,LKRI,LKPC…da ne nabrajam dalje,uglavnom dobre firme al dionice sa većim minusima!!!

Kad je dobar vjetar i purani lete!

Malo padova, dobro dođe.
Ingra ima dvostruku liniju odbrane:

Od 56 000 ima preko 60 komada na kupnji.Ako netko slučajno i to polupa, ima na 55 000 još nalog od 100 komada.
Za svaki slučaj.
Lijepa poezija vidim danas..[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Malo padova, dobro dođe. Ingra ima dvostruku liniju odbrane: Od 56 000 ima preko 60 komada na kupnji.Ako netko slučajno i to polupa, ima na 55 000 još nalog od 100 komada. Za svaki slučaj. Lijepa poezija vidim danas..[smiley2]

Ima li u hrvatskoj trezor koji više kupuje i otpušta dionica od Ingrinog?[smiley9]

Kad je dobar vjetar i purani lete!

kratkorocna korekcija mi je zadovoljstvo al ak potraje onda sam i ja u banani[smiley7].Nadam se do kraja ovog tjedna[smiley16]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Malo gledam sada portfelj nije tako strasno 4.6% dole (sa provizijama borkera koje su ukalkulirane u kupnju) sve je jos uvjek prihvatljivo.


Za sviju kojima je ovo vatreno krštenje, malo haiku poezije za bolje raspoloženje:

Mila majko burza se crveni,
mila majko ajme meni,

pojede mi cijelu zaradu HT-a
da bar kupih od plazme TV-a.

mila majko minusi se množe
mila majko dali gore može?

Bura puše odnese mi gaće,
Neću više nikad dat brokeru plaće.

Mila majko, da bar lovu vrate ,
Sve bi ja na štednju , pa nek drugi pate! [smiley2]


svaka čast care

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."

Druže Tito samo piši tržit ćemo i po “kiši”.
Ako piše i Jovanka tržit ćemo bez prestanka[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Luki007: (30.10)

Ide Crobex Danas na 5100 čini mi se……

…..a ono crobex 5150!
I nije neka prognoza

Ove godine je bilo toliko korekcija da se više ni ne uzbuđujem zbog ovakvih padova, bez obzira na razlog pada. Da sam bezveze izabrao bilo koje dionice te zatim ulazio i izlazio, bolje bi prošao. Čovjek sa navikne na svakakva s…nja.

&

Izbori gurnuli burzu u crveno

Autor Ljubica GATARIĆ
Željko Kardum

Skori parlamentarni izbori spominju se kao jedan od razloga zbog kojih je došlo do korekcije cijena dionica na Zagrebačkoj burzi. T-HT se danas spustio i do 362 kune, samo 4 kune više od najniže vrijednosti.

Do kraja dana oporavio se na 368 kuna. Izbori nose neizvjesnost koju ne treba previše zanemariti pa je moguće da će se korekcija nastaviti. Nitko ne želi zauzimati dulje pozicije dok se ne vidi tko će pobijediti kaže analitičar Hypo banke Hrvoje Stojić. Među uzrocima korekcije, koja je peti dan zaredom zahvatila većinu najlikvidnijih dionica, Stojić iščitava i “pametno taktiziranje” fondova koji su se povukli u stranu i puštaju da tržište još padne prije nego što krenu u kupnju.

Fondovi su puni keša koji će morati investirati i u Hrvatskoj i u inozemstvu ističe Stojić. Likvidnost tržišta poboljšao je i veći broj IPO-a, što je također utjecalo na konsolidaciju cijena. Crobex je protekle dvije godine rastao 60 do 70 posto godišnje, pa je, kaže, normalno da nastupe periodi unovčavanja dobiti poput ovoga.

Korekcija je bila očekivana i za glasnogovornika burze Željka Karduma koji kaže da se brzo zaboravlja da su samo prije dva tjedna cijene skakale i više od 20 posto. Podaci SDA otkrivaju da su kupci dionica u državnim IPO-ima ulagači na dulje staze. Inu je, na primjer, dosad prodao tek svaki peti dioničar.

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

pa ne mogu vjerocat , ko da su strane neki teški eurodemokrati a s druge strane ultra nacionalisti…
ovo nije ništa drugo nego fondovi jednostavno najmerno ruše cijene…makivaju se s kupnje i postvljaju nove pozicije…

mislio sam nekad davno da taj stojić ipak nešto kuži ali očito da mora i on igrat za javnost jedno dok za svoje fondove drugo…ljudi pa oni vas varaju i lažu…

ako ovo ne želi objavit poslovni…stavio sam i na druge forume

New Report

Close