Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

cure i dečki oprez sutra, kreće mini korekcija

Bez gornjeg limita za uplatu dionica Atlantica

Poziv na javni upis dionica Atlantica bit će upućen 22. listopada, a upis dionica trajat će od 23. do 30. listopada. Za agente izdanja određeni su Zagrebačka i Raiffeisen banka.

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


cure i dečki oprez sutra, kreće mini korekcija Bez gornjeg limita za uplatu dionica Atlantica Poziv na javni upis dionica Atlantica bit će upućen 22. listopada, a upis dionica trajat će od 23. do 30. listopada. Za agente izdanja određeni su Zagrebačka i Raiffeisen banka. Vaš link

..Daj ne copraj….ovo prije je trajalo 3 mjeseca….[smiley7]

kaj da ne copram?

Vidiš da ide najtraženiji IPO poslije T-HT ove godine, samo upozoravam, meni je svejedno

Poziv na javni upis dionica Atlantica bit će upućen 22. listopada, a upis dionica trajat će od 23. do 30. listopada. Za agente izdanja određeni su Zagrebačka i Raiffeisen banka.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Je da 180k dionica po cijeni 750-900kn,bas ce se iskrcavati da bi usli u sicu i da dobiju 2 dionice[smiley2]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Transadria je danas zanimljiva bila zasigurno, rast od cca.7% i zanimljivi nalozi taj dan. Napokon dolazi na svoje ta dionica unatoč podcijenjenosti! Treba ugrabit što prije![smiley5]


cure i dečki oprez sutra, kreće mini korekcija

Mos’ mislit

Šta netko uopće misli to kupovati kraj svih ljepota na ZSE?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ja zaista ne znam tko će sad rasprodavati dionice da uplati brdo love i dobije možda 20-30% dionica ATGR, a za ostalo povrat love. Čisti gubitak vremena i love u ovakvoj situaciji na burzi.

Ignore: KressoM, delux

avax10 pogledajte PP

na htv rekli da je Hanfa ponistila transakcije CRAL, to je vec objavljeno negdje?!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Nema nikakve korekcije zbog Atlantica,korekcija je bila zbog THT jer se povukla velika količina novaca iz svih izvora pa i burze,ukupno oko 13 milijardi kn.
Međutim ovaj IPO je “” težak ” svega oko 600mil.kn,dakle onako odoka 22 puta manji.
Što ne bi trebalo izazvati nikakvu korekciju na tržištu.
Uz to od toga 75 % ide fondovima kojii maju love napretek ,i jedva čekaju nove dionice da imaju kuda utopit tu lovu.

Uz to Tedeshi je u jednim novinama izjavio da će odrediti takvu cijenu dionice da po izlasku na burzu cijena ne može porasti više od 25%.Naglasio je da njega u firmi kao partneri interesiraju ozbiljni i dugoročni ulagači, a ne sitni špekulanti.
Naglasio je da bi kao ulagače želio vidjeti već postojeće dioničare,dio će pripasti radnicima Atlantica,a samo mali dio će ostati za ostale .Ti sitni neće moći puno zaraditi,jer će u cjenu dionice biti ugrađeni i poslovni planovi i očekivanja rasta dobiti.Tako da neće biti prostora za veliki rast dionice.
Institucionalni ulagači će već znati da je u cjenu uključeno sve što sam naveo i neće htjeti kupiti po znatno višim cjenama .Eventualno kako je sam Tedeshi izjavio max 25%.
Međutim imajući u vidu naše čudno tržište nebih se iznenadio da i nebude tako kako je Tedeshi izplanirao.
U svakom slučaju moći će se dobiti jako mali broj dionica ,možda petina od uplaćenog i to svako mora imati u vidu ako se odluči za ovaj IPO.
Da li mu se isplati rasprodavti portfelj sa svim poznatim troškovima izlaza i ponovnog ulaza,i da mu mjesec dana lova negdje leži i propuštaju se prilike za zarade na drugim dionicama.

New Report

Close