Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1. YOUNG NEDA 70.560 45,19 Osnovni račun
2. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 19.955 12,78 Skrb. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 12.491 8,00 Osnovni račun
4. BOTICA FRANICA 7.847 5,03 Osnovni račun
5. MEDITERANSKA PLOVIDBA D.D. 5.964 3,82 Osnovni račun
6. FATTORINI RENZO 3.215 2,06 Osnovni račun
7. UNKOVIĆ TONČI 1.194 0,76 Osnovni račun
8. KOVAČIĆ ŽARKO 872 0,56 Osnovni račun
9. BOTICA DIANA 720 0,46 Osnovni račun
10. DESPOT ALEKSANDAR 635 0,41 Osnovni račun

Pa sto je s ERSTE, zasto oni ne reagiraju ?

Dobro je, samo da ne bude gore.

Iscupao sam ovo:

Utorak, 09 Listopad 2007

Nakon neslavno završene skupštine dioničkog društva Mediteranske plovidbe d.d. iz Korčule na kojoj je bilo 84,84% glasova od ukupnog broja dionica s pravom glasa, Izvješće Uprave i Nadzornog odbora za 2006. godinu, većinom glasova dioničari nisu prihvatili niti jednu točku po dnevnom redu, kao ni prijedlog dioničara Vjerana Filippi za dokapitalizaciju društva, Korčulom su se pojavili glasovi da ovaj 40 godina stari brodar propada.

Na tu temu održana je danas prostoriji ACI marine u Korčuli konferencija za tisak grupe dioničara ovog brodara koju su činili Jozo Milović predsjednik Udruge malih dioničara «MedPlov», Veljko Jeričević član Izvršnog odbora, Vjeran Filippi opunomoćenik 20455 dionica i predlagač dokapitalizacije društva, te Frano Botica generalni direktor Mediteranske plovidbe.

Po njegovim riječima prije 4-5 godina ovaj je brodar bio pred bankrotom , i dogodilo se je suprotno da su dugovi podmireni i prošlogodišnje poslovanje je bilo pozitivno uz tri specijalna broda za rashladne terete, dva putnička i dva trajekta, čime se je hranilo 200 zaposlenika.

I danas se može razgovarati o modernizaciji plovila, prvenstveno sačuvati u svijetu priznatog prijevoznika rashladnih tereta, i nabavkom novih trajekata za liniju do Drvenika i preko Pelješkog kanala, što bi dalo mogućnost ravnopravnog sudjelovanja na natječaju za dobivanje koncesije u poslovnom partnerstvu Jadroliniji na ovim prostorima. Vjeran Filippi kroz svoj prijedlog dokapitalizacije tvrdi da su cijene dionice od 100 kn atraktivne za sve dioničare gdje ih nagrađuje za vjernost kompaniji, i stvara temelje za suradnju svih dioničara ali ne i većinskog Nede Young koja drži 46 posto.Po njegovim riječima razgovori s gospođom Young nisu dali rezultate zbog insistiranja gđe. Young da preuzme kontrolu nad NO i Upravom kompanije iako zato nije bilo zakonskih osnova, i po ocjeni dioničara «MedPlov» Neda Young nema namjeru razvijati osnovni biznis kompanije, prijevoz hlađenih tereta, već se isključivo drži nekretnine i male obalne plovidbe. Njezina bi strategija imala vrlo negativne rezultate za daljnji razvoj, poručili su dioničari na spomenutoj konferenciji.

Ipak spomenuti dioničari su na konferenciji smatrali moguć dogovor o zajedničkoj suradnji uz uvjet da se pojedine odluke donose sa 75 posto glasova uz zajednički stav NO gdje bi Neda Young imala dva člana do iduće Glavne skupštine te tri člana nakon, te uz žurno prihvaćanje prijedloga dokapitalizacije Vjerana Filippija.

Mi kao dioničari smatramo da je potrebno neke odluke donositi sa 75 posto glasova zbog različitih stavova dioničara na jednoj strani te gdje Young na drugoj strani vezano za razvoj poslovanja kompanije, čulo se na konferenciji.

I Jozo Milović i Frano Jeričević jednoglasni su u poruci da ne razumiju ne izglasavanje povjerenja sadašnjoj Upravi od strane Young uzimajući u obzir da je sadašnja Uprava značajno povećala vrijednost kompanije od trenutka kada je preuzela vođenje nakon što je prethodna bila postavljena od strane Nede Young nemajući rješenja za razvoj kompanije svojevoljno napustila upravljanje.

Rečeno je da kompanija trenutno vodi vrlo intenzivne razgovore sa brodogradilištem Split o gradnji novih brodova za prijevoz rashladnih tereta, kao i kupnju novih trajekata, za što je glavni uvjet spomenuta dokapitalizacija.

Ovi se mali dioničari nadaju na skorašnjoj Glavnoj skupštini zadržati važnost razvoja brodarstva kao osnovnog poslovanja, jer bi inače svako fokusiranje na smanjenju obima osnovne djelatnosti rezultiralo značajnim smanjenjem broja radnih mjesta što izravno utječe na socijalnu sliku otoka i Grada Korčule pa i Hrvatske.

Dobro je, samo da ne bude gore.

Gornji clanak se nalazi na : [url=”http://www.ikorcula.net/index.php?option=com_content&task=view&id=1718″%5D%5B/url%5D

Dobro je, samo da ne bude gore.

a kad je glavna skupština? MDPL

i to je to...


Naravno da žele prodati, njima je panika, pa navlače kupnju da ih pokupi.
….Dobro …žele prodati, ali zbog čega???Da li žele kapitalizirati dobit ostvarenu u ova dva tjedna ili očekuju lošije FI za treći kvartal ili nešto treće??? [/quote]

Nakon katastrofa izvješća za 1H cijena je otišla gore skoro 50%![smiley10] Možda neki ne žele biti u precjenjenoj dionici prije neizvjesnog izvješća za 3Q? Sve u svemu, puno više razloga za prodaju nego za kupovinu.

Pozdrav

kad sve pomalo pada onda AUHR ide gore i obrnuto.
51000,00 ; 4,08% up.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Vidim opet neki sanjaju o korekciji. Samo naprijed, i ja sam dizao zaradu od 30-50 % dok sam bio početnik. A za par mjeseci otišlo gore 300-500 %. Bez mene.
Nego zna li netko da li se može podići kredit za stan a da se u zalog daju dionice, npr. u PBZ-u? Ima li posebna tema za to?

možeš dignuti gotovinski lombardni kredit uz zalog dionica u ZABI ( 7,5 % kamata), i u POBA ( 9,9% kamata) uz zalog dionica. u ZABI dobiješ 50% od vrijednosti dionica, a u POBa dobiješ čak 70% za dionice prve kategorije. uglavnom, dobiješ gotovinu pa s njom radi što hoćeš…..raspitaj se još kod njih…..

tenkista:

Vidim opet neki sanjaju o korekciji. Samo naprijed, i ja sam dizao zaradu od 30-50 % dok sam bio početnik. A za par mjeseci otišlo gore 300-500 %. Bez mene.
Nego zna li netko da li se može podići kredit za stan a da se u zalog daju dionice, npr. u PBZ-u? Ima li posebna tema za to?

možeš dignuti gotovinskilombardni kredit uz zalog dionica u ZABI ( 7,5 % kamata)i u POBA ( 9,9% kamata) uz zalog dionica. u ZABI dobiješ 50% od vriejdnosti dionica, a u POBa dobiješ čak 70% za dionice prve kategorije. uglavnom, dobiješ gotovinu pa s njom radi što hoćeš…..raspitaj se još kod njih…..

Hvala, odmah ću sutra pitati u Pobi.

Dok svi gledaju blu chipove,jedna dionica sigurno i neprimjetno grabi svaki dan naprijed za 2-5%(na atm).
Nastojeći polagano sustići svoju suparnicu (na mostichu),ali joj fali još 20% rasta.
Koja je to dionica pitanje je sad.

A kak je tek lijepo kad crobex pada, a portfelj nezadrživo raste.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


A kak je tek lijepo kad crobex pada, a portfelj nezadrživo raste.

I to tamo gdje je najdeblje.

No respect

Meni danas krasan rast na svemu osim jadroplovu ali i to ce uskoro. Marvelous… just lovely…
Ulagati u ono sta valja …i kako jedan kolega ima u potpisu: strpljen,spasen,milijunas

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje

New Report

Close