Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mmstanic: ” rocky: ” nije Kostolany to rekao nego je rekao da 90% ljudi gubi novce na burzi a samo 10% ostvaruje veće dobitke![smiley8] ” Rekao je da 97% ljudi gubi novac na burzi,a da 90% ljudi koji znaju zaraditi ne znaju uživati u njemu (Mislim da netko ima tu izreku u potpisu),a rekao je i da koji put treba popiti doke se trguje..[smiley2] ” Možda ne znaju uživati jer su premalo zaradili da bi im to pokrilo uživanje. I Bill Gates bi bankrotirao kad tri godine zaredom nebi ništa zaradio. Jednostavno zato jer ima velike troškove.

Da,ima i ta svoju..osiguranje Abramovića košta mislim 2 milje funti,a održavanjeonih jahti ni sam ne znam…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Da,ima i ta svoju..osiguranje Abramovića košta mislim 2 milje funti…

Sve može smanjiti troškove, ali ove ni pod koju cijenu. Ebeš takav život.

No respect


plavi: ” … Sad mi je palo na pamet, kad si spomenuo taj dolar, a malo je prekasno da sada razmislim , pa molim odgovor, ako tvrtka kupuje sirovinu izraženu u dolarima , a dolar stalno pada, da li je to dobro za tvrtku ili loše? Eh ne rade mi više klikeri.. [smiley6] ” Naravno da je dobro za tu tvrtku. Medjutim, cijene sirovina u dolarima raste, pa u principu nadoknadi tu razliku.

Moram priznati da se ne slazem Deimos. Ako kupujes sirovine izrazene u USD npr u zemljama treceg svijeta; cijena istih nece rasti, iz istoga razloga sto oni nemaju gotovo nikakve veze sa npr Eurom. Dolar je u svijetu jos uvijek trgovinsko sredstvo br.1 i samo zemlje u kojima on nije glavna valuta imaju prednosti/mane pri izvozu i uvozu, te zemlje koje trguju sa njima.
To je koliko ja vidim situaciju, a putujem dosta poslom po cijelom svijetu.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Sto se tice rata u Srbiji; slazem se sa Plavim. Uopce ne mora ni doci do oruzanog rata; ali svaka kriticna situacija moze biti pogubna po njihovo trziste sve do rasciscavanja. Problem je sto se ne vidi bas izlaz iz ove pat-pozicije.
Moje misljenje je da pobjeda SDP-a moze donijeti novu korekciju iz jednostavnog psiholoskog momenta i povlacenja okidaca prodaje. VOlio bih da grijesim, ali to mi se cini sasvim izglednim; iako ta korekcija ne mora biti velika.[smiley9][smiley9][smiley9]
Ali zasad; opustimo se i uzivajmo u sadasnjem trenutku i trenucima koji slijede u bliskoj buducnosti.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Dow=-0,77%
NAS=-0,91%
NIK=-1,27%….
svi svjetski indexi u minusu a Crobex u plusu. volim ovu zemlju.[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Jedni štopaju,jedni grabe HT,koje igre..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Jedni štopaju,jedni grabe HT,koje igre..

Da da. Stopa se s 5 somova, a grabi sa 100 kom 🙂

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

Kada možemo očekivati značajniji rast bankarskog sektora, a naročito vodećih u nas PBZa i ZABE? I dali se uopće isplati kupovati njihove dionice s obzirom na situaciju u bankarstvu?

Ni danas se ne mogu spojiti na Abacus [smiley16]

Ni ja [smiley3]!!!

P.S. Pozdrav i dobro jutro svima želi vam novi član foruma [smiley2][smiley2][smiley2]

ZB-BROKERI OTKAZALI TOTALNO[smiley15]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Kada možemo očekivati značajniji rast bankarskog sektora, a naročito vodećih u nas PBZa i ZABE? I dali se uopće isplati kupovati njihove dionice s obzirom na situaciju u bankarstvu?

bojim se da je situacija u Hrvatskoj s bankama odavno zavrsila. zakasnio si barem 2 godine. ulaganja u bankarski sektor jos su donekle isplativa istocnije.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close