Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


plavi: ” Otišlo 11500 komada PBZ-a po 1150. Opet je netko kupio dosta skupo…. ” A staće ljudi neinformirani pa se zaletili [smiley2][smiley1]

Ma to je super , neki fond je očito ušao , a kako je ušao na ovaj način očito je prilično siguran u ovu dionicu.
Nema sumnje da će ju oko te cijene ( ako zatreba ) braniti.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Čudna je to logika. Bliži se kraj preuzimanja Plive, oslobodit će se još brdo love koja će otići u najlikvidnije dionice a svi su navalili na prodaju. Mislim da će mnogima već sutra biti žao.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Čudna je to logika. Bliži se kraj preuzimanja Plive, oslobodit će se još brdo love koja će otići u najlikvidnije dionice a svi su navalili na prodaju. Mislim da će mnogima već sutra biti žao.

Da, vrtim cijelo vrijeme u glavi 2 su vica o logici jutros postana na nekoj temi.
Nadam se da ce tvoja zadnja recenica sutra ispasti istinita. Jako cudan dan.[smiley8]


Čudna je to logika. Bliži se kraj preuzimanja Plive, oslobodit će se još brdo love koja će otići u najlikvidnije dionice a svi su navalili na prodaju. Mislim da će mnogima već sutra biti žao.

Ne li to mozda zastrasivanje da se sljedecih dana starta sa kupnjom uz barem nekoliko postotaka popusta?

“Please, God, Just One More Bubble.”


Čudna je to logika. Bliži se kraj preuzimanja Plive, oslobodit će se još brdo love koja će otići u najlikvidnije dionice a svi su navalili na prodaju. Mislim da će mnogima već sutra biti žao.

kolega, moje je očekivanje da bi se sada mogla desiti lagana korekcija, do kada lova od plive ne sjedne na račune (a to bi u konačnici moglo biti i još 30-45 dana.

to je moje mišljenje, a koliko sam siguran u njega najbolje vam govori podatak da sam već 2/3 svoga portfelja rasprodao.


kolega, moje je očekivanje da bi se sada mogla desiti lagana korekcija, do kada lova od plive ne sjedne na račune (a to bi u konačnici moglo biti i još 30-45 dana. to je moje mišljenje, a koliko sam siguran u njega najbolje vam govori podatak da sam već 2/3 svoga portfelja rasprodao.

Baš sam nešto slično htio i ja napisati, glavnina love od Plive će se osloboditi tek kad BARR isplati dioničarima a do tada će još proći oko mjesec dana.U međuvremenu bi zaista moglo doći do korekcije, ako je ne bude, onda je vrlo vjerojatno neće biti više uopće ove godine.


quark: ” Čudna je to logika. Bliži se kraj preuzimanja Plive, oslobodit će se još brdo love koja će otići u najlikvidnije dionice a svi su navalili na prodaju. Mislim da će mnogima već sutra biti žao. ” kolega, moje je očekivanje da bi se sada mogla desiti lagana korekcija, do kada lova od plive ne sjedne na račune (a to bi u konačnici moglo biti i još 30-45 dana. to je moje mišljenje, a koliko sam siguran u njega najbolje vam govori podatak da sam već 2/3 svoga portfelja rasprodao.

Ja sam tradiocionalno više od 50% u kešu i priželjkujem korekciju ali sada ne vidim koji bi bili razlozi iste? Ostalo je još 10 dana do kraja 3Q i ako nešto možemo očekivati to može trajati upravo toliko. Listopad je tradicionalno najbolji mjesec na tržištu tako da ako se nešto i korigira to će biti samo bolji start za listopad a čisto sumljam da ćemo vi ili ja uspjeti nešto i uloviti puno povoljnije od današnjih cijena.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Ja kao najveci pesimist ovog foruma jos uvijek ne vidim korekciju… ispravak vrijednosti nekih dionica da ali opseznu korekciju nikako… prvenstveno stoga sto ekipa zna da ce lova od plive uskoro sjest, pa ko je lud prodavat? Postoji mogucnost da fondovi malo protresu drvo i stresu one plasljive ali budimo iskreni, taman i da ostane ova cijena za plivu (u sto sumnjam, onaj plavusan je premazaniji svim mastima od naseg znanca) to je vise nego dobar priljev love na nas market koji ce dugo jos gurat nase trziste prema gore

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


…onaj plavusan je premazaniji svim mastima od naseg znanca…

[smiley11]

No respect

Vrijeme je takvo da i meni cash izgleda kao najbolje rješenje. Zato sam većinu portfelja rasprodao. Istina ostao sam u ZLAR-u, a jedina trenutno dionica koja mi izgleda trenutno dobra za trejdanje je JDPL.

još nema korekcije, osim sitnih drmanja nekih igrača. Za svaki slučaj lova je u pričuvi, ali imam dojam da neće još trebati. Situacija na svjetskim tržištima je odlična pa će valjda i kod nas prolaziti sve optimistično kao i vani. Jedini problem su ovi koji stalno prizivaju korekciju pa onda to čitaju manje iskusni koji ne kupuju, pa onda više nitko ne kupuje i – eto prave korekcije jer nitko ne kupuje. Zato pamet u glavu. A ako dođe korekcija, ne prodavati niti kupovati nego čekati. Poslije se sve vrati na staro u par koraka.

Upravo otvaram novi margin s viškom u portfelju (zarada), moram podebljati količine nekih dionica.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close