Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo danas smo opet svjedoci povećeg prometa, sve se zeleni, crobex je prešao 5k … E sad mene zapravo zanima stvar iz T-HT-a. Najbolje će proći oni koji prate dionice koje fondovi čuvaju za rezervu … Ja većinom pratim financijski sektor i mogu reći da je danas prvi dan poneka dionica odradila rast, ali i dalje po mome mišljenju skroman s obzirom na H1 rezultate u tom sektoru. Primjetio sam da je slično i u poljoprivrednom sektoru, ali oni ipak imaju poprilično manje prihode. Sretno svima u traženju skrivenih aduta …

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"


Brodari imaju definitivno jos mjesta,ali podjelite kolega i s nama svoje najmracnije tajne,pa zato smo tu zar ne…………….[smiley2]……

pa na tu granu sam i mislio .. inače pratim ih iz prikrajka za sada i čitam o BDI -iju i preporučio sam nekim prijateljima još u 7 mjesecu to ulaganje i pokazalo se dobrim .. kad se čitaju FI-jevi mene zaboli glava koji su tu napretci u pokazateljima poslovanja … ima tu prostora ..
recimo jedna dionica koju imam je zanimljiva ; dkvs .. prihoda 85 M neto dobit oko 600k ?? hm dosta niska profitabilnost dok ckml ima 240 m prihod a dobit oko 20 m .; ili sa 3 puta većim prihodom 30-ak puta veća neto dobit .. neznam točno čime se jedna i druga firma bave tj. što sve ulazi u račun prihoda i rashoda, ali čini mi se da su to u biti slični poslovi , pa zaključujem da dkvs može doći na profitabilnost od 7-8% neto profitne marže , sa dosadašnje od 1% .. a to je znači bar 3-4-5 puta više nego sada ..

Bravo, kolege! Ajmo jos malo s analizama, taman vam je krenulo, tek ste se zagrijali! A vidim da nisam jedini koga zanimaju vasa predvidjanja. Hvala jos jednom![smiley2]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Bravo, kolege! Ajmo jos malo s analizama, taman vam je krenulo, tek ste se zagrijali! A vidim da nisam jedini koga zanimaju vasa predvidjanja. Hvala jos jednom![smiley2] ….

ne vjeruj ljudima svemu što piše na forumu .. [smiley2][smiley1]

recimo ja ću ti preporučiti što da ne kupiš ;
1. mjesto bez premca LLRB , smeće od dionice
2. CROR … smeće .. u vremenu mp3-ja i I-Poda , vrlo smješna tvrtka … zapravo to je povijesni muzej .. vinilii cd-eji .. hm povijest , daleka ..
3. ATLN .. čudna priča .. navlakuša … išla do 250 sa 150 u jednom danu pa opet dolje, sada je nisko da je samo nula nešto malo niže …
4.
5.

i tako neka i drugi malo popune ovu ljestvicu .. ako imaju volje …

1. mjesto bez premca LLRB , smeće od dionice

Hmmmm, uza svo štovanje, nadam se da kajman i ekipa sa Šolom na čelu ovo nebudu pročitali ![smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Građevinari također imaju gomilu prostora, regija vapi za izgradnjom infrastrukture ( Bosna , Srbija … ). A o turizmu i njegovim mogučnostima da i ne pričamo. A da bi proširili i poboljšali turističku ponudu opet treba graditi. Dakle: DLKV, IGH, MAIS, …….

misko:

Bravo, kolege! Ajmo jos malo s analizama, taman vam je krenulo, tek ste se zagrijali! A vidim da nisam jedini koga zanimaju vasa predvidjanja. Hvala jos jednom![smiley2] ….”

ne vjeruj ljudima svemu što piše na forumu .. [smiley2][smiley1]

recimo ja ću ti preporučiti što da ne kupiš ;
1. mjesto bez premca LLRB , smeće od dionice
2. CROR … smeće .. u vremenu mp3-ja i I-Poda , vrlo smješna tvrtka … zapravo to je povijesni muzej .. vinilii cd-eji .. hm povijest , daleka ..
3. ATLN .. čudna priča .. navlakuša … išla do 250 sa 150 u jednom danu pa opet dolje, sada je nisko da je samo nula nešto malo niže …
4.
5.

i tako neka i drugi malo popune ovu ljestvicu .. ako imaju volje …

Ja upravo preporučam ove dionice.

Zašto se ne može u Večernji?
Zar je moguće prije izbora još poneki IPO? Piše na teletekstu da su kandidati Podravak, Končar, Janaf…
Ovo mi liči na naučnu fantastiku, pa gdje se to stigne?

http://www.poslovni.hr/55273.aspx

Dnevnim rastom vrijednosti od 2,7 posto, CROBEX se na kraju jučerašnje trgovine, po prvi puta u posljednjih šest tjedana, domogao granice od 5000 bodova, ne ostavljajući mjesta nikakvim nedoumicama. Jer paralelno s približavanjem krajnjeg roka za upis T-HT-ovih dionica, raspoloženje investitora sve je bolje, a rastuće tenzije uoči nadolazećeg uvrštenja dionica nekadašnjeg telekomunikacijskog monopolista relativno se lako pretvaraju u opipljivu podršku brojnim izdanjima, osiguravajući kontinuiranu ofenzivu optimista. Kojom je CROBEX namaknuo seriju od sedam dana uzastopnog rasta vrijednosti. Jedna od njih svakako je Ingra (INGR-R-A), kojoj je najava uvrštenja u najvišu burzovnu kotaciju donijela doista impresivan rast cijene. Uostalom, još početkom ovoga tjedna granica od 50.000 kuna činila se prilično dalekom, da bi već jučer, na krilima snažne potražnje, temeljene u prvom redu na očekivanjima o velikom interesu institucionalnih investitora, dogurala do rekordnih 54.000 kuna. Tek sto kuna nižom zaključnom cijenom stopa rasta na dnevnoj razini iznosila je 4,7 posto, a odličan dojam nedvojbeno je podebljao podatak o 17,4 milijuna kuna prometa, što je uvjerljivo najbolji ovogodišnji rezultat, a tome svakako valja pridodati i podatak kako su dionice u svega dva dana namaknule dvoznamenkasti rast cijene.
Daleko od vrha ljestvice dobitnika (s rastom od 2,2 posto), Ericsson Nikola Tesla (ERNT-R-A) se okitio naslovom najlikvidnijeg domaćeg izdanja, pri čemu promet od 21,5 milijuna kuna predstavlja najbolji rezultat od srpnja. A kad već prebrojavamo izdanja koja su tijekom jučerašnje trgovine preskočila prag od milijun kuna prometa, valja istaknuti kako je ta skupina ponovo sadržavala dvadesetak imena. No kao kuriozitet figurira činjenica da je u toj skupini tek jedno ime bilježilo negativan rezultat u kategoriji dnevne promjene. Čak i kada se lista proširi na Top 30 najlikvidnijih izdanja, na koja otpada nešto više od 114 milijuna kuna prometa, odnosno, čak 90 posto ukupnog redovnog prometa na ZSE, broj gubitnika svejedno ostaje isti. Jedina iznimka u ovoj skupini, gubitnik koji nije bitnije pokvario opisanu idilu, bio je Đuro Đarković Holding (DDJH-R-A), čije su dionice, na tragu smanjenog udjela HFP-a u vlasničkoj strukturi (prema SDA), zabilježile pad cijene od 0,9 posto, zaustavivši se na sredini fluktuacijskog raspona (205,5 – 215 kuna), budući da se time se nanovo aktualizira mnogima bolna tema raspodjele dionicama braniteljima. Pomalo zaboravljena Luka Ploče (LKPC-R-A), koja se svojedobno proslavila najavom dokapitalizacije s cijenom od 400 kuna po dionici, jučer je također figurirala kao istaknuti dobitnik, namaknuvši uvjerljivih 8,9 posto rasta i popravivši pritom za nekoliko kuna prijašnji rekord od 5498 kuna. Uzgred budi rečeno, Luka Rijeka (LKRI-R-A) je u znatno manjoj mjeri iskoristila posvemašnju euforiju, te uz peterostruko slabiji promet (tek 625 tisuća kuna), ubilježila relativno skromnih 1,8 posto rasta (na 809 kuna). A pozitivnog se teritorija, usprkos malim problemima na startu, domogla i INA (INA-R-A), dočekavši kraj trgovine u plusu od 0,7 posto (na maksimalnih 2855 kuna).

Pessimism Is Your Friend


Zašto se ne može u Večernji?
Zar je moguće prije izbora još poneki IPO? Piše na teletekstu da su kandidati Podravak, Končar, Janaf…
Ovo mi liči na naučnu fantastiku, pa gdje se to stigne?

I da li će se opet rasprodavati portfelji? Izludjet će me ti IPO-i. Bolje je bilo bez njih. Komentari![smiley3]

Treba staviti Oppenheimera umjesto Mesarića u PTKM i da vidite kako se stvara čudo od poduzeća[smiley1]

Malo zahebancije ne škodi, ali evo kako ja vidim u što ulagati (što bi trebalo najviše rasti) :
1) DDJH nakon što solđeri prodaju svoje pakete (perspektiva 100%)
2) BLJE u sljedećih 2-3 godine (sva silna ulaganja moraju se početi vraćati, jedina opasnost su nove dokap. uz isključenje malih dioničara)
3) PTKM po objavi privatizacije
4) DIOK po objavi LNG lokacije i 3q FI
5) JDPL po objavi privatizacije

Hell is Empty and all the Devils are Here


1. mjesto bez premca LLRB , smeće od dionice

Hmmmm, uza svo štovanje, nadam se da kajman i ekipa sa Šolom na čelu ovo nebudu pročitali ![smiley2]


ma kolega je mislio samo da ima malo prijatelja na kupnji na toj dionici.. s te strane je prilicno zahebana[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close