Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sigurno je gadno gledat kako sve raste, a ti rasprodao za HT u minusu.
I čekaš milost, da vidiš koliko si dionica HT-a kupio, po kojoj cijeni i kolika je možebitna dobit.

Ako imaš sreće, nešto ćeš zaradit (nakon što namiriš sve minuse i troškove).
I onda kupiti natrag svoje skupe dionice.

Volio bih da HT ode brzo na 400 kuna, tako da ljudi sa osmjehom vrate minuse i novce na burzu.

No respect

Ja se iskreno divim hrabrosti onih koji su sve bacili na HT. Pogotovo oni koji su se zaduzivali na sve strane za to. Mozda im se isplati, nadam se.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Slažem se s deimosovim razmišljanjem. Poučen ovim iskustvom za slijedeći IPO ću pola predviđenih sredstava uplatiti za IPO, a pola ostaviti za omiljene dionice, koje se nađu na diskontu.
Mislim da ću isto zaraditi, a možda i više pravim odabirom dionice na diskontu.
Mislim da će nam sve dikontirane dionice pobjeći dok mi dobijemo višak novaca od THT na tekući.

No, što kažu, to je burza, čovjek se stalno uči.

Je, samo i ostali ce naucit u tom slucaju. Nece vise biti isti uvjeti na trzistu.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Postovani forumasi, vidim ovdje komentara kvalitetnijih nego na mnogim financijskim portalima. Stoga se nadam da cete mi malo pomoci, buduci da sam nov u ulaganju u dionice.

Dosad sam ulagao u fondove i zadovoljan sam. Medjutim, vase komentare pratim dugo kao i kretanje dionica na burzi, pa me malo “povuklo”. Kupio sam 2x38k THT-a i otvorio racun kod brokera (PBZ investor) prvenstveno radi prodaje THT-a ali sada vidim da su se i neka moja skromna predvidjanja o kretanju dionica pokazala tocnima, pa sam odlucio ulagati (i) u dionice.

Stoga, zanima me vase cijenjeno misljenje sto kupovati u ovom trenutku? Da li su to bankarske dionice, brodarske, energetika…ili nesto drugo po vasem misljenju. Vidim i sam da je korekcija prosla i da je trebalo kupovati prethodnih dana, ali doci ce i to znanje s iskustvom na burzi. Ja mogu jos pricekati i neku novu korekciju (ne zazivam je), ali mislim da jos nije kasno za kupovanje i zelim sto prije poceti (nekako je zivot uzbudljiviji)

Eto, volio bih vidjeti vase cijenjeno misljenje. Sto kupovati u ovom trenutku? Hvala

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

misko

manje više svi sektori su odradili svoje za ovu godinu osim turista,
vjerojatno zato jer su turisti odradili proslu a FI su im bila[smiley16]
možda se još ponešto desi ove godine sa njima jer su po meni do sada malo previše zapostavljeni
isto tako veće banke ZABA, RIBA trenutno izgledaju kao dobra kupnja ali sa druge strane ako se nastavi kriza sa hipotekarnim kreditima banke su na prvom udaru

na malo duži rok dobri su građevinari

ali svejedno ti savjetujem da barem dio zadržiš još neko vrijeme u fondovima dok ne iskusiš na vlastitoj koži i uspone i padove tj dok ne uvježbaš racionalnost

sretno[smiley2]

Heaven or Las Vegas

da Duser je dao dobar savijet … malo po malo ulazi u priču sa dionicama .. kupi prvo neku “sigurnu”, blu čip , koja ima potencijal rasta .. čitaj puno , proučavaj , imaš forumu topic, za početnike , fundamentalna analiza , tehnička anliza …ima starih postova jako jako kvalitetnih, ima i vrlo dobrih blogova .. u Hr već ima podosta (samo)obrazovanih kvalitetnih investitora , koji pišu i na ovom forumu, i od kojih se može puno naučiti …

makar se ne bi složio sa Duserom da su svi sektori odradili svoje … jedan sigurno nije [smiley2] a i poneki broj dionica imaja pred sobom otvoren prostor …
a koje su to ?
hmm neka svatko za sebe razmisli i odluči … to i je bit ove igre … [smiley2]

poljoprivrednici definitvno nisu odradili ovu godinu.. osim na dolje..

a da li ce? ako nece ovu onda ce sljedecu[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


poljoprivrednici definitvno nisu odradili ovu godinu.. osim na dolje.. a da li ce? ako nece ovu onda ce sljedecu[smiley2]….

hmm .. pa neki su nešto i odradili npr. VIRO i MLNR , IPKK
oni koji nisu DKVS, CKML, ZVCV, BLJE, AGMM, ..
nisam neki expert za poljoprivrednike ali čini mi se da tu ima prostora za poboljšanje proizvodnje i profitabilnosti .. mislim da je poljoprivredna proizvodnja daleko ispod razine punog iskorištenja potencijala ..

ali mislio sam na jedan drugi sektor koji ima još nešto potencijala za rast cijena dionica … [smiley2]

hmm.. koji?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Centurion:

guzonja: ” a ja se samo nadam da će se to produžiti i tjedan dva poslije da i lovu iz HT ubacim u igru jer nemam želju u njemu previše ostati ” tako misli puno investitora, fondovi će vas dočekati sa veseljem i skupo vam prodavati ove dionice koje danas pumpaju i tim novcem kupovat vaš HT. Bit će samo zamjena mjesta. Vama P/E 70 a njima P/E 10. [smiley2] veselim se i prvom većem “potresu” na burzi u svijetu sličan onom iz Shanghaia, bit će jeftinog shopinga poznavajući nove “investitore”. ”

Bogami gospon Centurion, nije to daleko od istine.
Zato treba pažljivo birati.
HT je odlična firma, ali ima kod nas još vrhunskih dionica.
Samo takve i imam u svom portfelju

sve te primjedbe stoje i ja se definitivno smatram novim investitorom ali ja budući da sam sa Magmom prvi put ušao u dionice i nisam je prodao prvi dan (nisam dobio pin od SDA zbog pošte) pa nisam ni do sad to napravio

ali je ispalo da je prvi dan bio prava stvar za prodaju koju su ipak mogli iskoristiti samo oni koji su bili spremni i znali što da očekuju pa zašto to ne bi bio i ja sad [smiley1]

također IPO ine je pokazao sličnu(prvu) pojavu gdje cjena naglo pada poslije prvih dana trgovanja a zatim postepeno raste tako da se nadam tome i ovdje

osim toga svi iskusniji članovi foruma uvjek savjetuju novim članovima da si stave neki cilj kojem teže pa da ga iskoriste kad dođe do njega
a moj je cilj jako skroman 30% prvi dan zatim kupnja kad cijena bude 10% veća a razlika u đep ili u neku od dobrih dionica pa zašto ne i sve u opet HT to nema veze sa znanjem već sa osnovnom matematikom naravno ako se ostvari a pitam zašto ne bi ??

i samo jedna primjedba kao ”novi investitor” ja nisam izvlačio nekoliko milijardi kuna iz dionica prodajući ih zadnjih par tjedana da bi stavio cash u HT jer ih nisam imao za razliku od iskusnih investitora ali sam zato znao iskoristiti situaciju i kupiti na akciji par inetersantnih imena pa ću i njih rado utrpati novim/starim investitorima kad dobiju lovu od HT

jer zamjena mjesta meni savršeno odgovara budući da volim plesati a ako bude sreće i pameti moj portfelj će skočiti 50% u mjesec dana pa ću se i ja možda pojaviti negdje pri dnu liste najuspješnijih u 2007. g jer mi je skromnost ipak vrlina

[smiley2]

Brodari imaju definitivno jos mjesta,ali podjelite kolega i s nama svoje najmracnije tajne,pa zato smo tu zar ne…………….[smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Cijen epo kojim s eprodaju neke dionice napuhan esu barem 5-6 godina tj. sadašnja njihova cijena će biti takva i to samo ako će imati rast nin 15% godišnje, a sigurno 50% tih firmi neće! Dobit će biti skromna, a dugovi ( krediti ) ogromni! Sada sami potražite te dionice! Ima ih barem 60%
OPREZ je majka mudrosti![smiley13]
Dakako ima vrlo kvalitetnih dionica!
Analitičari naprijed!
Sada smo dobili konkurenciju u 250 000 novih školovanih investitora!
A svi skupa znamo vrlo malo!

New Report

Close