Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

izgleda da je počelo masovnije izvlačenje love za T-HT
danas je u nekim medijima izašla informacija o cijeni između 240 i 310 kn


izgleda da je počelo masovnije izvlačenje love za T-HT danas je u nekim medijima izašla informacija o cijeni između 240 i 310 kn

Jučer je izašla u svim medijima…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

ajmo , ajmo … prodajte sve dionice !!!!!

želim vidjeti barem još -5% na nekim dionicama !!!!! hi.hi.hi……[smiley7][smiley7][smiley7]

Four Star General

Pratim svoje dionice: prodaja se nije pomakla kune prema dolje. Samo oni koji “moraju”, udare po kupnji. I to su sve do sada sitni prometi. Nema masovnog pomaka linija prodaje prema dolje, već su u igri samo pojedinci.

Ako tako ostane, uopće nije bitan postotak pada. Ne može se zabraniti nikome da proda dionice po kojoj on cijeni želi. Bitno je da većina i dalje ima isto mišljenje i drži razinu.

Svi oni koji nisu na prodaji zbog T-HT znaju da smo ili na dnu ili jako blizu dna, i da nema razloga silom prodavati, jer niti više možeš zaradit na shortanju, niti ćeš zaraditi izlaskom u cash.
Mislim da je promjena trenda neminovna i da će uslijediti već kroz koji dan.

No respect


izgleda da je počelo masovnije izvlačenje love za T-HT
danas je u nekim medijima izašla informacija o cijeni između 240 i 310 kn

Pa tu onda nema logike. Očekivali smo cijenu 200-220 kn. Stvar je u tome da ljudi hoće biti IN i rasprodaju sve u pola cijene da bi se mogli pohvaliti kako su kupili HT. Nije bitna zarada, nego biti IN!


Pratim svoje dionice: prodaja se nije pomakla kune prema dolje. Samo oni koji “moraju”, udare po kupnji. I to su sve do sada sitni prometi. Nema masovnog pomaka linija prodaje prema dolje, već su u igri samo pojedinci. Ako tako ostane, uopće nije bitan postotak pada. Ne može se zabraniti nikome da proda dionice po kojoj on cijeni želi. Bitno je da većina i dalje ima isto mišljenje i drži razinu. Svi oni koji nisu na prodaji zbog T-HT znaju da smo ili na dnu ili jako blizu dna, i da nema razloga prodavati, jer niti više možeš zaradit na shortanju, niti ćeš zaraditi izlaskom u cash. Mislim da je promjena trenda neminovna i da će uslijediti već kroz koji dan.

Prijatelju zaboravljaš na margine. Na ovakvim razinama ili nedaj Bože nižima, mogli bi pozivi zaredati.

I love the Smell of Profits in the Morning

ma nema nikakve posebne panike,
ima stvarno pravih poklona na ovim razinama….blkl, tep,….koei,….
razumljivo je ljudi prodaju nešto di su i 10% u minusu, ak’ računaju
u T-HTu dignuti 30-60%…..
ali ima ih koji stvarno prodaju samo da se proda !


Prijatelju zaboravljaš na margine. Na ovakvim razinama ili nedaj Bože nižima, mogli bi pozivi zaredati.

Nakon ovakvog godišnjeg rasta upasti u margin call? nije ni to nemoguće,ali ipak se za to mora biti malo nenormalan…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

fazan:

Prijatelju zaboravljaš na margine. Na ovakvim razinama ili nedaj Bože nižima, mogli bi pozivi zaredati. ”

Nakon ovakvog godišnjeg rasta upasti u margin call? nije ni to nemoguće,ali ipak se za to mora biti malo nenormalan…

Ma to ovisi kad su ljudi dizali margin. Vecina ljudi je digla prije velikog rasta. Ali neki su dizali i oko ATH. Prvo ti popucaju, pa ide rasprodaja. Pa onda padne cijena i u crveno dodju i oni koji su uzimali malo prije. I tako, kotura se. Kuzis? Mada mislim da se nece bas tako opako zakoturat, ali margini su uvijek rizik.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Prijatelju zaboravljaš na margine. Na ovakvim razinama ili nedaj Bože nižima, mogli bi pozivi zaredati.

Istina. Ljudi sami sebi skaču u želudac, ali ja im ne mogu pomoći.

Zapravo, znaš koja će moja pomoć možda biti? Razmišljam ostaviti lovu za T-HT, ali za kupovinu nakon izlistanja na burzu. Nakon par udarnih dana, možda bude povoljna za ulaz. Osim toga, nekome svi koji sudjeluju u IPO moraju prodati te dionice, trebaju desetke milijuna (stotine?) kuna od raspoloženih kupaca. Eto, možda ja pomognem da mi prodate po (jeftinoj) cijeni. Želim izbjeći sve peripetije oko IPO-a o kojima se priča na jedno deset tema posljenjih nekoliko mjeseci.
Ako bude preskupa na Burzi, neću kupit, kao i preostalih tristotinjak dionica koje su izlistane na burzi.

A onda će se vraćati u “normalne” dionice, koje su prodali po jeftinim a onda će kupovati po skupim cijenama, i dati nekom drugom tu dobit koju (možda) uopće zarade na T-HT.

Eto, moje mišljenje s kojim se neće složit 95% Foruma, ali opet: što ja mogu? Imam pravo na njega.

No respect


Mada mislim da se nece bas tako opako zakoturat, ali margini su uvijek rizik.

Kužim..ali kume margini su zakon,naravno ako je čovjek racionalan i pametan….

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

deimos:

Mada mislim da se nece bas tako opako zakoturat, ali margini su uvijek rizik.”

Kužim..ali kume margini su zakon,naravno ako je čovjek racionalan i pametan….

Covjek je racionalan i pametan, ali masa nije…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close