Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Skoro da nema više nijedna dionica koja nije podcjenjena. Da bar nisam kupovao prošli tjedan. Ali najgore će proći ovi koji sad prodaju. uvjeren sam.

…. a mi koji kupujemo jako dobro.
[smiley2]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Sutra na Burzu izlazi B serija dionica Mlinara, 65% veće nominale od serije A. Bit će zanimljivo.

No respect

Crobex tone, polako ali sigurno

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Na SNBA krenuo stvarno malo jači promet. Lupa se po prodaji, do sad preko 1.7 milijuna. I to u samo 22 transakcije.

No respect

[color=blue]Lagano trgovanje za početak tjedna[/color]

Kako je Wall Street bio zatvoren zbog nacionalnog praznika Labor Day, ostatak svijeta trgovao je usporeno i bez žara.

U Londonu je FTSE narastao 11,9 bodova ili 0,19% na razinu od 6.315,2 boda, uz obilatu pomoć oporavljene Barclays banke, koja je narasla 3,99%, nakon uloženog truda u ublažavanje strahova od izloženosti američkoj krizi.

I ostale su financijske dionice profitirale od ovog rasta, pa su tako osiguranja Royal Sun Alliance i Standard Chartered također među dobitnicima, s rastom od 1,84% i 1,70%. Od firmi koje ne spadaju u najvećih stotinu, najbolji je rast ostvario HMV, 7,7%, nakon što mu je Deutsche Bank podigla rejting.

Rentokil je gubitnik dana s padom od 2,08%, a unatoč rastu cijena nafte, energetski div British Petroleum pao je za 1,26%.

Njemačke su dionice također imale slab promet, pa je DAX simbolično narastao za 10,41 bodova ili 0,14%, na razinu od 7.648,58 bodova.

DaimlerChrysler dobitnik je dana s rastom od 2.8%, a BMW je porastao za 1% nakon objave da su isporuke narasle za 10% u kolovozu. Deutsche Bank i Commerzbank ponovo su na putu oporavka, s 0,98% i 0,90% rasta.

Najveći gubitnik je, nakon stalnog rasta u zadnjih par dana trgovanja, maloprodajni lanac Metro s padom od 1,3%.

U Parizu su indeksi minimalno pali, povučeni padom vrijednosti energetskih kompanija koje se spajaju, pa je CAC 40 zatvorio dan 11,43 boda ili 0,20% niže, na razini od 5.651,27.

Pale su dionice obje kompanije uključene u spajanje, pa je Suez pao za 3.31%, a Gaz de France za 2.69%.

S druge strane, dobitnik dana je Michelin s rastom od 2.27%, dok je Air France ostvario rast od 1,41% .

izvor: jutarnji.hr

mreich:

Ipak, budući je sve manji promet na većini dionica a i ukupno, možemo reći da je kraj blizu. ”

Nisu li padovi pri malim prometima nagovještaj jednog većeg pada? Ne zazivam ga, ali negdje sam to pročitao.

Priznajem da sam ovo ispalio samo na osnovu vaših postova bez da sam išao gledati graf ranije (nemam sad previše vremena za to).

Znači sve dionice će katastrofalno pasti, jer nema prometa?

Glupost

Hell is Empty and all the Devils are Here

Heh, NACE napravio cirkus. [smiley11]

No respect

ŠTO BI TO TREBALO ZNAČITI ZA ONE KOJI IMAJU DIONICE MLINARA?DOBRO ILI LOŠE?

Lakše je imati starog neprijatelja, nego novog prijatelja!

[color=blue]Pad cijena kovina srušio rudarske dionice[/color]

Na europskim burzama blue chip dionice jutros su uglavnom padale zato što su se ulagači odlučili na oprez pred objavu novog niza američkih gospodarskih pokazatelja koji bi trebali pokazati situaciju u najvećem svjetskom gospodarstvu.
Frankfurtski DAX indeks do podneva je oslabio 0,1 posto, na 7639 bodova. No londonski FTSE indeks je blago ojačao, oko 0,05 posto, na 6319 bodova.

Najveće su gubitnice bile dionice rudarskih kompanija, povučene naniže padom cijena osnovnih kovina. Dionice Antofagaste pojeftinile su dva posto, a Rio Tinta i Xstrate 1,7 posto.

Dionice francuskih energetskih kompanija Gaz de France i Suez također su oslabile, nastavivši klizanje započeto dan ranije, budući da su ulagači nastavili s ostvarivanjem profita prodajom njihovih dionica nakon što su se te dvije tvrtke pristale spojiti. Dionice GDF-a oslabile su 3,1 posto, a Sueza 2,9 posto.

izvor: business.hr

Ja još ne kupujem, mislim da će biti katastrofe

Hell is Empty and all the Devils are Here

opet neki pretovar na ATPL na 2550

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Vuce LSE inu malo dolje…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close