Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

SNBA,nekakvo preslagivanje u tijeku,na prodaji paket od 1000kom,jedan već kupljen po 431,00[smiley7]

slobodan pad se ovo zove,,a fondovi su svaki dan u plusu…regija je u plusu a kod nas lijepo skupljaju..i sad n jima treba IPO…imaju oni sad rasprodaju…u tijeku je…

veliki svako malo stave nalog na kupnju a mali nagrizaju… kak je lijepo biti veliki…

Ova stagnacija uzrokovana je samo psihološkim elementom, a to nikada ne traje dugo.
Mnogo je novih i neiskusnih investitora pa nije ni za čuditi se.
Situacija je slična stanju od prije 8-9 godina, ali onda je uzrok korekcije i mrtvila bilo povlačenje stranih investitora. Nije valjda i sada tako?
Ipak, budući je sve manji promet na većini dionica a i ukupno, možemo reći da je kraj blizu.
Za sada vidim samo taktičko čekanje na bidu, a kupnje po broju naloga ima sve više i više. To mora dovesti do porasta indexa od najmnje 5 posto, a kada će krenuti ovisi o prodaji i količini love koju mali ulagači još žele povući radi upisa HT-a.
Iskusniji to znaju i još čekaju “poklone”.
Ali ne za dugo jer je “glad” za dionicama sve veća i veća kako cijene cure na niže.
Par dana više ili manje ne igra ulogu, pa čak ni ako bumo čekali do 24.09.
Ako ne tjedan prije, onda od 25. možemo očekivati oporavak tržišta gotovo sa sigurnošću.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Ljubi te deda Zika, apsolutno se slazem sa ovim postom. Mali promet je jedna od rijetkih stvari koje se ne da sakriti u market muljazama.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje


SNBA,nekakvo preslagivanje u tijeku,na prodaji paket od 1000kom,jedan već kupljen po 431,00[smiley7]

Sad ja krenuo napisat. Evo 900K kuna prometa već. Danima Top10 dokupljuje, a iz Top10 nitko ne prodaje. A veliki nalozi. [smiley6]

No respect

Skoro da nema više nijedna dionica koja nije podcjenjena. Da bar nisam kupovao prošli tjedan. Ali najgore će proći ovi koji sad prodaju. uvjeren sam.

Hm, malo veci prometi danas, ili mi se to cini?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Hm, malo veci prometi danas, ili mi se to cini?

Pa malo veći jesu. Čini se kako smo blizu dna vala.

No respect

[color=blue]Visok promet dionicom Lagune Novigrad[/color]

Većina dionica na Zagrebačkoj burzi jučerašnji je dan zabilježila korekciju cijena, što se odrazilo na vrijednosti domaćih burzovnih indeksa.Dionica Lagune Novigrad bila je najlikvidnija s prometom od 10,7 milijuna kuna, što je četvrtina ukupnog prometa ostvarenog na ZSE

U odnosu na prethodni dan CROBEX indeks je dan završio u ‘minusu’ od 1,38%, dok je vrijednost CROEMI indeksa pala 1,36%. Na Zagrebačkoj burzi ostvareno je 43,1 milijuna kuna prometa. Ista je izgubila na vrijednosti 4,76% zaključivši dan na 600 kuna. Jedina dionica među najlikvidnijim bez promjene vrijednosti je dionica Croatia osiguranja koja je šesti dan na razini od 18.000 kuna. Povlaštenom dionicom Adris Grupe trgovano je za 3,4 milijuna kuna čime je ista postigla zadnju cijenu od 522 kune (pad -0,57%). Dionica INA-e pala je za 1,13% što predstavlja zadnju cijenu od 2.635 kuna. U negativnom teritoriju nalazi se i dionica Đuro Đaković Holdinga s minusom od 4,44% (215 kuna), kao i dionica Magme čija vrijednost je pala za 0,29% (306,10 kuna).

izvor: Rba


Ipak, budući je sve manji promet na većini dionica a i ukupno, možemo reći da je kraj blizu.

Nisu li padovi pri malim prometima nagovještaj jednog većeg pada? Ne zazivam ga, ali negdje sam to pročitao.

Priznajem da sam ovo ispalio samo na osnovu vaših postova bez da sam išao gledati graf ranije (nemam sad previše vremena za to).

Kostolany

No respect


Kostolany

Imaš pravo, to sam čitao dok sam imao 37 godina.

New Report

Close