Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


krpa: ” Crobex danas -1,38%, ja samo -1,19%[smiley3] Pobijedio sam crobex i u petak i danas[smiley13] ” Ja sam danas -0.7%. Od ATH me dijeli 3%, a od sredine svibnja na ovamo, šijem Crobex za oko 15-20%. On je od sredine svibnja pao za oko 10%, a ja ojačao oko 10% na ATH (dan objave dokapa ULPL), i sad zadnjih dana pao za 3%.

Čestitam!
Tko zna, zna![smiley2]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Čestitam!
Tko zna, zna![smiley2]

Ma nije to znanje. U petom mjesecu sam procjenio da bi nakon divljanja građevinskog sektora, pozornost mogla preuzeti plovidba i luke, zbog rastuće potražnje i rasta vozarina.
Dopalo me da sam 75% novaca uvalio u dvije plovidbe i LKPC. I poklopilo se.

No respect

krpa:

Crobex danas -1,38%, ja samo -1,19%[smiley3]
Pobijedio sam crobex i u petak i danas[smiley13]

Ja sam danas -0.7%. Od ATH me dijeli 3%, a od sredine svibnja na ovamo, šijem Crobex za oko 15-20%.

On je od sredine svibnja pao za oko 10%, a ja ojačao oko 10% na ATH (dan objave dokapa ULPL), i sad zadnjih dana pao za 3%.

No respect


krpa: ” Čestitam! Tko zna, zna![smiley2] ” Ma nije to znanje. U petom mjesecu sam procjenio da bi nakon divljanja građevinskog sektora, pozornost mogla preuzeti plovidba i luke, zbog rastuće potražnje i rasta vozarina. Dopalo me da sam 75% novaca uvalio u dvije plovidbe i LKPC. I poklopilo se.

Sreća prati hrabre.
Ja sam malo previše razbacao portfelj. Kad sam odlučio igrati malo žešće, s malo manje karata, već se dogodio tobogan. Rekoh si, pričekat ću malo da se sve to skupa vrati, pa ću onda…
Nisam bio dovoljno hrabar i odlučan učiniti to odmah, pa me ni sreća nije pomazila
[smiley10]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Sorry nešto sam ispravljao i sprčako zadnji (dupli) post.

No respect

Šta je to ćelavi danas izjavio i gdje se to može pročitati? hvala

Ma lupa gluposti ja citao u kaficu u GLASU ISTRE ,lupeta ko i uvijek o kapitalnoj dobiti i komunalnoj naknadi te sto je najgore to ce netko i popusit i eto glasova.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

imate na http://www.business.hr

S obzirom na druge dionice nije mi jasno kako Magma nije vrisnula barem na 250 kuna. A možda samo malo kasni!


S obzirom na druge dionice nije mi jasno kako Magma nije vrisnula barem na 250 kuna. A možda samo malo kasni!

bogami na 200 kuna,,,pa mogla bi danas

a možda malih više baš i nema unutra…tak da nema tko spuštat

[color=blue]Prospectus JIE prešao granicu od 60 posto prinosa u 2007[/color]

Dionički fond Prospectus JIE, prvi je otvoreni investicijski fond s javnom ponudom koji je u ovoj godini ostvario iznad 60 posto prinosa, a uspjeh je tim veći uzme li se u obzir da je nije radio u siječnju, koji je većini fondova donio dobre rezultate.
Prema podacima portala hrportfolio.com, Prospectus JIE je tako u prvih osam mjeseci ove godine ostvario 60,27 posto, povećavši razliku u odnosu na glavnog ovogodišnjeg konkurenta, fond Iliriku JIE na 5,30 posto. Treći u ukupnom poretku, odnosno prvi među mješovitim fondovima još je jedan Ilirikin fond – JIE Balanced s 46,31 posto prinosa u 2007. godini, dok mu je za petama oporavljeni HPB Dynamic s 45,87 posto prinosa.

Među obvezničkim fondovima najbolji u osam mjeseci ove godine bio je fond Capital One sa 6,29 posto prinosa, a među novčanima InterInvest Cash s 2,85 postotnim prinosima.

Kolovoz donio pad
Za razliku od dobrih rezultata u prvih osam mjeseci ove godine, kolovoz je donio očekivano lošije rezultate. Najlošije je prošla AC Rusija s gubitkom 5,67 posto, a najbolje ponovno Prospectus JIE s 3,04 posto prinosa.
Dionički i mješoviti fondovi u većini slučajeva u kolovozu su zabilježili gubitak – njih 30, dok je devet fondova završilo u plusu. Kod obvezničkih je situacija bila nešto povoljnija – osam gubitnika i pet dobitnika, dok su novčani redom donijeli dobit.

izvor: business.hr

New Report

Close