Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=blue]Govor Bernankea umirio svjetska tržišta kapitala[/color]

Problemi SAD-a koji potresaju američko tržište nekretnina te mogući rizici nenaplate drugorazrednih hipotekarnih kredita bili su u fokusu investitora prošloga tjedna
Ozbiljnost situacije potvrdila je i pomoć u rješavanju problema koju je ponudio i sam Bush, jer bi širenje krize moglo imati jaki negativni utjecaj na buduće stope rasta američkog gospodarstva. Predsjednik FED-a Ben Bernanke u petak je izjavio da su spremni poduzeti sve mjere potrebne za stabilizaciju financijskih tržišta s posebnim naglaskom na dionička, koja su pokazivala iznimnu volatilnost proteklih dana. Tržište već sad kalkulira sa početkom spuštanjem baznih kamatnih stopa u SAD-u od strane FED-a, te da bi ECB mogao stati sa najavljivanim podizanjem kamate u rujnu.

izvor: Rba

Ovaj mjesec, barem njegove prve dvije trećine, bit će za pamćenje[smiley13]
Čekam ATPL ispod 2.500 i INGR ispod 43.500.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Hoče li Crobex ispod 4700 danas….!!????

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Nemojte se zavaravati, pogledajte promete na kojima vam padaju dionice..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

pa kaj nam sad moreju..ak i dojde taj jurčić …a došel bu…čuo sam što misli…a uvijek je spominjao da želi da se tvrtke što više zadužuju na tržištu kapitala..a to je jako dobro..

za razliku od nekih današnjih političara koji neznaju jer je kod kim -a..novi vlasnik kupio dionice ili poduzeće…

rumenige je zajebo sve koje je mogao kod đure…tj. državu, branitelje, dioničare, male dioničare, špekulante, stare dioničare, porezne obveznike, brođane, ma sve žive…a nakraju i dionicu…a koliko će joj trebati za oporavak…godine..možda bu i kraće..godinu


Nemojte se zavaravati, pogledajte promete na kojima vam padaju dionice..

Mizerni prometi

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ko je kupil atlantsku na 2700?

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Onaj tko ju čeka iznad 3.000 kn. I s pravom čeka.

Nego, izgleda da se AD Plastik budi.
500.000 kn prometa, plus 4%, odlično za ovakav oblačni dan… [smiley2]


plavi: ” Nemojte se zavaravati, pogledajte promete na kojima vam padaju dionice.. ” Mizerni prometi

Je, ali ti mizerni prometi i kontinuirani pad cijena traje predugo.
Neke moje dionice se još nisu vratile na razinu na kojoj su bile 16.svibnja (ADRS, CEBA, HUPZ)[smiley3]
A tko zna da li i hoće…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

………..ne mogu više buljiti u monitor i čekati da se dogodi čudo ! Zebe me oko srca, kad vidim lice
Jurčića, kako je na jednostavan štos pridobio neuku masu…naravno, mi koji trgujemo dionicama, krivci
smo za cjelokupnu dramatičnu socijalnu situaciju u državi, uključujući i nezapamćenu tragediju na Kornatima.

Sada, kada je pridobivena masa, predlažem da što prije isčačkamo Nacrt tog poreza na kapitalnu dobit,
a tko ga prvi isčačka u najosnovnijim crtama dobiva za nagradu ……………………….

Ima neko pristup stožeru SDP-a ? Mislim , netko tko je potkupljiv, ima ogromnu hrpu dionica!!!, i još
k tome, voljan je sve iznijeti-što se trenutno smatra skrivenim adutima, ovog neženje….

Forumaši koji danonoćno strepe nad cijenama dionica …..bili bi mu vječno zahvalni !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Onaj tko ju čeka iznad 3.000 kn. I s pravom čeka. Nego, izgleda da se AD Plastik budi. 500.000 kn prometa, plus 4%, odlično za ovakav oblačni dan… [smiley2]

hm da .. treba uzeti u obzir da je ne tako davno bila i na 270 kn, prije 2-3 mjeseca ..
pa je trenutna razina od 220 kn pad od 20% .. izkorigirala se već dobro ako ne i prekorigirala …[smiley1]

Nije ovo danas dobro,izgubila se potpora na puno dionica[smiley7]

New Report

Close