Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Isprika ako ste stekli utisak da sam vas “opleo” u postu ali fakat nisam imao nikakve negativisticke namjere. [smiley13]

Ma sve pet, no frx, rekao sam ti. Uvijek smo bili dobri. [smiley11]

No respect

[color=blue]Nema mira na Wall Streetu[/color]

Očekuje se još jedan buran tjedan dok investitori traže sigurne znakove da će FED smanjiti eskontnu stopu

Wall Street kreće u još jedan neizvjestan tjedan, no oni koji igraju na sigurno, mogli bi doći na svoje ako trenutačno zatišje nastalo zbog injekcija likvidnosti bude ojačano rušenjem primarne eskontne stope od strane FED-a.

Nastupajući tjedan otvara se s dobrim gospodarskim pokazateljima, naročito nakon izvještaja o rastu prodaje novih nekretnina u srpnju, a i preliminarni podaci o rastu BDP-a u drugom tromjesečju čine se pozitivnima.

No, i dalje je glavna osoba koja je pod povećalom Ben Bernanke, šef FED-a, od kojeg se očekuje još jedan zamah čarobnog štapića koji bi donio pad eskontne stope i konačan mir tržištima kapitala, jer je pad na tržištu sekundarnih hipotekarnih kredita prijetio povlačenjem gospodarstva u recesiju.

Posljednji dugi vikend ljeta koji završava proslavom Dana rada (Labor Day) sljedeći ponedjeljak uobičajeno počinje ranije, pa se očekuje pad prometa u četvrtak i petak koji bi mogao ponovno oživjeti panične dane od prije dva tjedna, kada je kriza bila na vrhuncu.

Naime, problemi su se s tržišta kapitala preselili u stvarni život, pa tvrtke koje su u problemima koriste najstariji, ne nužno i najučinikovitiji, način smanjenja troškova – otpuštanja radnika. Krajem tjedna nekoliko je najvećih tvrtki koje se bave sekundarnim hipotekarnim kreditima na čelu s Accredited Home Lenders Holding Co izjavilo da će otpustiti stotine radnika zbog problema s likvidnošću.

Dobici od petka uspjeli su podići Dow Jones za 2,3% na tjednoj razini, što je najveći tjedni rast od travnja. Jednako su prošli i S&P i Nasdaq, s tjednim rastom od 2,3% i 2,9%. Na godišnjoj razini Dow Jones je pao 7,35%, dok je S&P narastao za 4,31% a Nasdaq čak 6,68% od početka godine. Dok je za tehnološki Nasdaq situacija i jasna, S&P je ostvario neočekivano dobre rezultate.

Pitanje: na LKPC je HFP kao prvi dioničar stekao 20 dionica. Kako?

No respect

ivek123:

Isprika ako ste stekli utisak da sam vas “opleo” u postu ali fakat nisam imao nikakve negativisticke namjere. [smiley13]

Ma sve pet, no frx, rekao sam ti. Uvijek smo bili dobri. [smiley11]

Mislim ipak da bi kolega ivek morao platit kaznu, recimo mora jedno dionicu IGH prodat po bid-u odmah ujutro.
A za te novce skinut INDG sa ask-a.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Mislim ipak da bi kolega ivek morao platit kaznu, recimo mora jedno dionicu IGH prodat po bid-u odmah ujutro.
A za te novce skinut INDG sa ask-a.

Šta si prvi na te dvije pozicije? [smiley11]

No respect


lplh je samo na pol brodar..ili se ja varam

LPLH nije samo brodar, H u tickeru znači holding, ali omjer nije pola. Osim što je brodar u većoj mjeri, još je i turist, brodograditelj tj. brodopopravljač, te imamo većinski udio u lošinjskom aerodromu. [smiley11]

No respect

deimos:

Mislim ipak da bi kolega ivek morao platit kaznu, recimo mora jedno dionicu IGH prodat po bid-u odmah ujutro.
A za te novce skinut INDG sa ask-a.

Šta si prvi na te dvije pozicije? [smiley11]

LOL, ne. Ali znam do gosp. ivek voli IGH, a ovo mu je ljepa zamjena: gradjevinar za gradjevinara. Da ostane u grani koju uglavnom trzi… [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Pitanje: na LKPC je HFP kao prvi dioničar stekao 20 dionica. Kako?

Da to je i mene mučilo na ZVZD.
Ni sad ne znam odgovor na to pitanje

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Onda ,mogli bi u zeleno danas??????

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe Onda ,mogli bi u zeleno danas??????

Kolega strpljen-spašen.

Abacus down – nemres zadavati naloge i to u kljucnim trenucima…. [smiley5][smiley5]

skype - ivek1234


Abacus down – nemres zadavati naloge i to u kljucnim trenucima…. [smiley5][smiley5]

Nema ga više total down!![smiley8][smiley9]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

New Report

Close